Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lukas_1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez lukas_1

  1. od niedawna użytkuję Bartosza w domu o powierzchni ok 150m2, mam pytanie do Was jakie nastawy macie aby uzyskać największy komfort, jednocześnie bez nadmiernego wentylowania pomieszczeń ? obecnie korzystam z programów czasowych - średnio 30% mocy, dwa razy dziennie mam ustawione przewietrzanie 60% mocy (w sumie 2 godziny). ps. na razie nie miałem problemów z zamarzaniem, sprawność: np przy temp. od -5C do 0C, temp. wewnątrz 20C, nawiew ok 14-15. Minimalny zarejestrowany nawiew 12C (-2C), max. 17C (+4C).
  2. szukam sprawdzonych ekip do wykonania instalacji: - wod-gaz-co - elektrycznej - oczyszczalnia Będę wdzięczny za podesłanie kontaktów do niedrogich i rzetelnych wykonawców.
  3. Przeglądając systemy izolacji pionowych IZOHAN, trafiłem na produkt EKOFOLIA WYSOKOCIŚNIENIOWA 1-SKŁ. Karta techniczna Macie jakieś doświadczenia z tym produktem (wykonywanie izolacji poziomych na ławie fundamentowej) ?
  4. Antech, dzięki za konkretne rozwiązanie. rozumiem, że piszesz o takim zastosowaniu taśmy: http://www.quick-bau.pl/uszczelnienia/masterstop.htm Mój kier.bud podpowiada bardzo podobne rozwiązanie - tyle, że zamiast taśmy proponował zatopienie membramy (taśmy PVC) Zibik_eng, Fighter1983 - zawsze można zrobić zgodnie ze sztuką jak w reklamie Icopala, ale chyba nie chcecie powiedzieć, że położenie papy na ławę to najlepsze rozwiązanie. Spotkałem się z opiniami, że papa w podziemnych konstrukcjach to przeciętne rozwiązanie. Co do odkopywania ław - zgoda, robota trochę bez sensu.
  5. czytałem ostatnio, że beton wodoszczelny jest odporny na przepuszczalność wody pod ciśnieniem, ale gorzej chroni przed przenikaniem wody przez kapilary więcej tutaj: http://www.cementaid.pl/beton-wodoszczelny-pl/index.html jeżeli W8 nie daje 100% gwarancji na podciąganie kapilarne - zastanawiam się czy nie wylać ław do folii lub na dno wykopu ułożyć folię fundamentową a boki później odkopać i zaizolować np. dysperbitem ps. jaką folię zastosować - budowlana wydaje mi się za słaba ..
  6. Krótki opis sytuacji: dom w połowie podpiwniczony, na ławy chcemy lać bezpośrednio ściany piwnicy z litego betonu bez izolacji poziomej. Niski poziom wód gruntowych. Jak zabezpieczyć się przed podciaganiem kapilarnym? Czy trwałe połączenie ławy ze ścianą ma jakieś wady? Z góry dzięki za podpowiedzi!
  7. Czytam z zaciekawieniem ten temat, ponieważ niedługo zaczynam pracę ziemne a zarówno mój kierownik i majster sugerują lać ściany fundamentów (piwnicy ) bezpośrednio na ławę (uważają że każda izolacja pozioma zaczyna puszczać po latach, a lity beton jest niezawodny). Warunki gruntowe są ok, ale obawiam się podciągania. Czy dodatki wodoszczelne do betonu nie rozwiążą problemu ewentualnie wylanie ław w folii budowlanej? Przy okazji co myślicie o wylaniu ścian piwnicy, które mają ponad 2m prosto na ławę - patrząc pod kątem konstrukcyjnym?
  8. cześć, przeczytałem wątek i mam mętlik w głowie dotyczący zabezpieczenia fundamentów; folia czy papa, sam dysperbit czy coś konkretniejszego itd... nasz projekt poniżej: http://img88.imageshack.us/img88/5651/75799007.th.jpg http://img691.imageshack.us/img691/7063/29283911.th.jpg Warunki gruntowe są OK, wód gruntowych nie stwierdzono, piwnica będzie max 3/4 w ziemi, fundamenty w całości szalowane z betonu, opaska. Niestety jedna ściana piwnicy przebiega pod budynkiem, dlatego wolę chuchać na zimne, a ostatnio mokro, mokro :/ Myślałem o izolacji ścian i podłóg piwnicy: - w poziomie papa Icopal Szybki Profil SBS, ew folia - nie wiem jaka i czy warto.. - w pionie grunt np dysperbit + Izohan WM 2K + XPS na Izohanie Wm + f.kubełkowa Pozostałe elementy fundamentu: - w poziomie: jw - w pionie: dysperbit jako grunt + 1 powłoka + xps (od zewnątrz) i f.kubełkowa Z góry dzięki za komentarz i podpowiedzi, które pozwolą przeprowadzić operację sprawnie i niedrogo
  9. bardzo to znaczy ile ? często straszą na składach budowlanych bez pokrycia .. co do tondach nie wiem, ale dobre opinie słyszałem o jakości rupp sirius, jednak dekarze za nią nie przepadają bo jest twarda i ciężko się ją obrabia
  10. a pro po zastosowania rur stalowych, jeden z producentów rur PPHU PANEK, napisał: JEŻELI PAŃSTWA PIEC NIE POSIADA CERTYFIKATU EMISJI SPALIN TO SPALANIE W NIM WĘGLA LUB MIAŁU MOŻE POWODOWAĆ KOROZJĘ RUR KWASOODPORNYCH!! NIE ISTNIEJĄ STALOWE RURY PRZEZNACZONE DO TEGO TYPU SPALIN DO TAKICH PIECY WYKANAMY KOMIN Z BLACHY WSKAZANEJ PRZEZ JEGO PRODUCENTA BEZ UDZIELANIA GWARANCJI NA JEGO TRWAŁOŚĆ !! O drewnie nie ma słowa, zatem jest szansa że rura przy pracy z kominkiem przetrwa . . . mam jednak wątpliwości co do tego jak długo :/
  11. sąsiad budował piwnice z bloczków betonowych - dobrze zaizolował - jest na razie zadowolony.... czy jest jakaś wyższość pustaków szalunkowych nad bloczkami poza tym, że pustaki można zbroić i są lekkie ?
  12. cześć, szukam dobrego kierownika budowy (aktywnego) z okolic Wieliczki / Gdowa. Z góry dzięki za namiary
  13. czy pustaki szalunkowe, ze względu na łączenia nie powodują większego zawilgocenia czy nawet przeciekania ścian piwnicy przez wody gruntowe ?
  14. Witam Wszystkich i na początek życzę wszystkiego najlepszego w 2011 jako, że to pierwszy wpis w tym roku Na wiosnę 2011 zaczynamy budowę domu (140m2 + częściowe podpiwniczenie + garaż samodzielny) w gminie Biskupice. Metoda gospodarcza. Będę bardzo wdzięczny za informacje na priv, jeżeli macie Państwo godną polecenia: - ekipę/firmę budowlaną (stan surowy zamknięty) - solidnego i aktywnego kierownika budowy Pozdrawiam
  15. Cześć Szukam sprawdzonego fachowca do rekuperatorów (w zakresie projektowania jak i wykonania instalacji). Z góry dzięki !
  16. Cześć Szukam sprawdzonego fachowca do rekuperatorów (w zakresie projektowania jak i wykonania instalacji). Z góry dzięki !
  17. Cześć, Szukam dobrego architekta, który przeprowadzi adaptacje z gotowego projektu (sporo zmian, piwnica itp) lub wykona projekt domu ok150m2 od zera. z góry dzięki za namiary na priv (najlepiej z okolic Krakowa, Wieliczki)
  18. Cześć, Szukam dobrego architekta, który przeprowadzi adaptacje z gotowego projektu (sporo zmian, piwnica itp) lub wykona projekt domu ok150m2 od zera. z góry dzięki za namiary na priv (najlepiej z okolic Krakowa, Wieliczki)
  19. czy robocizna za 35-40k SSO + 15-18K za dach - to dużo czy OK ? dom z podpiwniczeniem na 1/2 powierzchni: http://www.dobredomy.pl/?id_project=32 okolice Krakowa
  20. podobnie jak Wy, mam podobną działkę. Kombinuje jak przerobić Atlasa, pod działkę z wjazdem od południa - ale to nie takie proste. słowem dołączam się do postu
  21. witam wszystkich, obecnie rozglądam się na projektem domu, Atlas to mój zdecydowany faworyt, bardzo chciałbym podobnie jak izulek_2006 obejrzeć Atlasa na żywo - jestem z Krakowa - będę bardzo wdzięczny za zaproszenie na plac budowy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...