Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mr_p

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

mr_p's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Ten o którym wspomniałem to zawór bistabilny, mam go już zainstalowanego na rurze wejściowej za licznikiem, testowałem z zasilaczem 12V/0.5A - działa. To dokładnie ten: http://sklep.magnus-larsen.pl/zawor-kulowy-15q-1-p-611.html . Jednak na Allegro znalazłem za połowę ceny i kupiłem odrazu dwa, sklep to proxima.pl . Nie wystawiają go już ale myślę, że warto się z nimi skontaktować. Zawór potrzebuje ok 3 sek do pełnego otwarcia lub zamknięcia. Wg instrukcji potrzebny prąd to 80mA. Po uzyskaniu stanu zadziałają wyłączniki krańcowe i użycie prądu ustaje. We wrześniu mam zamiar podpiąć go pod centralkę Integra 128 WRL. Jedna uwaga: występuje on w kilku wersjach m.in. 230V, 24V etc, warto się upewnić u sprzedawcy, że oferowany to 12V DC. Podsumowując kierowałem się tym by nie komplikować systemu i wykluczyć wady oraz ewentualności o których wspominasz. Dla urozmaicenia zakupiłem też czujnik przepływu: http://www.insbud.org/pl/produkt-8572400989006369792/IB-FS-01---Czujnik-przeplywu-cieczy.html ale gdzieś mi się blaszki zapodziały w budowlanym bałaganie
  2. Dziękuje _ZBYCH_ za bardzo szybką odpowiedź. Prostuję w takim razie: przez niewyraźne zdjęcie odczytałem "1.0", a w rzeczywistości to już wersja 2.x. Przed zamówieniem upewnię się u sprzedawcy czy nie trafię na jakieś znalezisko z dna magazynu. Ostatnio widziałem w kilku sklepach uniwersalne czytniki kart SD na USB, które nie obsługują SDHC czyli pojemności powyżej 2GB
  3. Mam pewne wątpliwości odnośnie wersji elektroniki centrali Integra WRL 128. Przeglądając oferty płyt kilku sprzedawców łatwo dostrzec, że różnią się one znacząco: v1.0 http://sklep.alarmymonitoring.pl/_shop/userFile/alarmymonitoring/picture/big/INTEGRA20128WRL.jpg - brak kilku układów pod znaczkiem CE; v1.2 http://4safe24.pl/user/images/INTEGRA_128-WRL_1870x1359_RGB.jpg - brak transformatorka, inny moduł GSM; v1.3 http://www.napad.pl/katalog/data/katalog/produkty/duze/integra-128-wrl-kat-950.jpg - transformator wrócił; v1.3? http://www.ldsz.hu/files/attachments/product_image/659/large/INTEGRA128WRL.jpg - ma transformator i układy jak 1.3 ale bateryjka jak z 1.0; v2.01? - we wstępie instrukcji instalatora (strona 3 PDF) podano informację "Typy linii ROLETOWE 2EOL i WIBRACYJNE 2EOL dla wejść na płycie głównej central INTEGRA 128-WRL z wersją elektroniki 2.01.". Czy są jakieś znaczące różnice w funkcjonalności, ew. problemach między powyższymi wersjami? Zakładam, że najlepiej kupić najnowszą wersję, tylko gdzie dostanę 2.01? Czy na opakowaniu jest podany numer wersji? Interesuje mnie czy sprzedawca jest w stanie łatwo sprawdzić mi ten numer przed wysyłką. Mr P.
  4. Ten zaworek kulowy z Insbudu wygląda bardzo ciekawie. Jednak jego wadą jest konieczność zasilania 230V AC. Jeśli to ma być system awaryjnego odcinania to w szczególności powinien działać na zasilaniu akumulatorowym - najlepiej z centralki satelowskiej czyli 12V. Znacie stare powiedzenie: nieszczęścia chodzą parami - sądzę iż zwarcie instalacji podczas zalania to wysoce prawdopodobny scenariusz. Akurat znalazłem zawór kulowy elektryczny na 12V (polecam wyszukiwarkę obrazów Google) pewnej tajwańskiej firmy, model CXW 15Q, który zamierzam zamówić i zainstalować. U nas jest dostępny tylko w wersji 1" ale z redukcją nie ma problemu. Prąd pracy to 80mA tylko w momencie zmiany położenia. Dodatkowo są łączniki krańcowe z wyjściami do jakiegoś bardziej złożonego sterowania. Aby rozbudować ten eksperyment wstawię jeszcze łopatkowy czujnik przepływu - Insbud ma taki. Oczywiście całość za licznikiem ale przed całą instalacją budynku. System bardzo prosty - wpięty w we/wy centralki, bez przetwornic napięcia i osobnych przekaźników. Myślę, że w takim systemie warto również sterować pompą cyrkulacyjną. W przypadku zalania taka pompka przypuszczam, iż może opróżnić zasobnik jeśli przykładowo pęknie akurat wężyk z ciepłą wodą. Poza tym samo sterowanie pompą powiązane z czujką ruchu w łazience i kuchnii przyda się na codzień. Tutaj oczywiście dojdzie przekaźnik. Ciekaw jestem jakości tego zaworu. Gdy uruchomię ten system to podzielę się doświadczeniami.
  5. Zapewne już zaczęliście budowę Jadzi, podzielićie się relacją z budowy, zdięciami? Własnie z żoną jestemy na etapie wyboru projektu i na naszą dość wąską działkę. Wszystko wskazuje na to ze będzie to Jadzia, Sugestie Sashy jak najbardziej zgadzają się z naszą wizją, czyli przedłużenie kuchni kosztem kibelka, szafy wnękowej i spiżarni. Garaż zostaje akurat w połpiwnicy gdyż nie ma na działce miejsca na wolnostojący. Dodatkowo myślę też o: - dużej garderobie w miejscu cyferki "2" na projekcie z wejściem z wiatrołapu albo holu, oczywiście okienko holu znika. - bez drzwi między holem a salonem - drzwi do piwnicy na parterze - do garażu są tylko jedne drzwi więc hol piwnicy będzie pełnił rolę drugiego wiatro- i spalinołapu, dodatkowo ciepło nie bedzie uciekać do piwnicy. - przejściu z holu do kuchni - tam gdzie była spiżarka, po prawej od cyferki "5", idealne na wniesienie zakupów przez wejscie lub z garazu - przesuwne drzwi 3 czesciowe miedzy kuchnia a salonem - ala japonskie - zeby czasem zamknac kuchnie i nie smrodzic, albo na romantyczny wieczor w przytulniejszym salonie przy kominku. Może powyższe sugestie przydadzą Ci się, gdyż to są głownie "delikatne" zmiany na ściankach działowych, a więc można zmienić koncepcję w trakcie budowy. Twój wpis to jedyny na forum na temat tego projektu, fajnie było by ujrzeć jakiś postęp. Może ktoś jeszcze podzieli się doświadczeniem z projektem Jadzia?
  6. langerob25 dzięki za widok elewacji. Akurat podobnie mam zamiar zmienić garaż, choć raczej pozbędę się pom. gosp. z tyłu garażu, bo będzie piwnica, tak więc dach wyjdzie nieco mniejszy. Zastanawiam się też jak u Ciebie będzie zrobione wejście do tego nowego pomieszczenia. Myślę, że najlepszym miejscem na wejście jest drugi spocznik na schodach (ten wyższy) i np. drzwi do wewnątrz pomieszczenia. W sumie to zależy od tego jaką masz różnicę wysokości między stropem poddasza a stropem garażu. Czekam na rzut wnętrza. Życzę powodzenia w walce z urzędnikami! Oby PnB nadeszło jak najszybciej!
  7. Hej! Świetne wizualizacje. W dzienniku piszesz, że zmieniłeś dach nad garażem Salsy na dwuspadowy, czy mógłbyś udostępnić rzut poglądowy, a może masz też wizualizacje z nowym pomieszczeniem? Jak wyjdzie wejście ze schodów? Wraz z żoną jestem na etapie wyboru projektu, myślimy o fuzji Salsy z Damazym Archetonu, który ma własnie dach dwuspadowy nad garażem. Z góry dzięki!
  8. Wszyscy tu dyskutuja o zasadności posiadania i cenie sprzętu, a mnie interesuje też koszt eksploatacji. Może ktoś wie: 1) jak dlugo trwa i co obejmuje zwykle gwarancja dla roznych marek? 2) jakie doświadczenia z serwisem? 3) jak czesto nalezy wymieniac separatory/worki/pojemniki/filtry/etc. i ile takie elementy kosztuja i czy są dostępne zamienniki? 4) jak czesto należy wykonywać i ile kosztuje czyszczenie systemu rur (w scianach) wg mnie jednak wypada pozbyć się świństwa tam mogacego zalegac choćby raz na 10 lat. Z doswiadczenia wiem ze koszt materialow eksploatacyjych i serwisowania potrafi przekroczyc wielokrotnie koszt samego produktu. Doskonałym przykładem jest choćby drukarka atramentowa do której mały tonerek na 100 stron kosztuje niekiedy polowe jej ceny. Osobiście w swoim domu rozważam przygotowanie chocby instalacji pod C.O., ale dam sobie jeszcze czas na decyzje o pełnej instalacji, ew. za 20 lat rurkami puszczę swiatłowody albo kable sterowania do reaktora
×
×
  • Dodaj nową pozycję...