Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

_PiotR_

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    261
  • Rejestracja

_PiotR_'s Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. I jak się sprawdza? Trochę czasu minęło.
  2. Witam, zaczął przeciekać kołnierz (pokrywka) w którym zamontowana jest grzałka i anoda. Zdjęcie w załączniku. Wiadomo, że muszę opróżnić zasobnik z wody, ale czy potrzebne jest opróżnienie płaszcza?
  3. Witam, chciałem położyć w łazience płytki z białą fugą. Wiedziałem, że są impregnaty i w ten kierunek chciałem pójść. Podczas poszukiwań wyczytałem, że bardzo dobre właściwości trwałości fizycznej i koloru posiadają fugi epoksydowe. Nie jestem zawodowym płytkarzem, ale kilka pomieszczeń mam już za sobą, więc zupełnie zielony nie jestem. Niestety opinie o fuga epoksydowych są odstraszające. Dodatkowo znajomi też odradzili mi tę fugę. Zostawia ślady pomimo mycia, a wiadomo, że jak zaschnie to amen. Nie wiem jak to się ma do tego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=6S5d91hH5Ho wygląda to dość prosto i przyjemnie. Płytki mam końskie - Oxford. Miedzy innymi taka: http://ceramikakonskie.pl/data/mp/164_oxford-mix-20x50.jpg gdzie trzeba wejść fugą pomiędzy te 18 pasków. Fuga pomiędzy nimi to 1, natomiast między innymi płytkami 1.5. Pytanie czy gra warta świeczki. Może ktoś używał i ma wyrobione zdanie na temat ATLAS fuga epoksydowa. Taką kupiłem i nie wiem czy jednak oddać i wybrać zwykłą cementową czy robić. Proszę o pomoc.
  4. dobra, jestem o kilka rzeczy mądrzejszy. teraz już posunąłem się o całkowitą zmianę przyłącza do studni. Pokusiłem się nawet o zawór ułatwiający zalanie studni Niby ok, ale. Pompa jakoś chyba ma problemy z pobieraniem wody. Albo słaba wydajność źródła albo za mały przekrój rur. Użyłem 25mm. Wydaje mi się, że wystarczająco. Jak otworzę ujście na maxa to pompa wyłącza się.
  5. dzięki za odpowiedź, ten filtr można wykonać samodzielnie? może to być ostatni metr rury fi 32 mm z nawierconymi otworami powiedzmy 14 mm owinięty siatką studniarską i zatkany od dołu? nie bardzo wiem gdzie ten żwir... Ktoś pisał o dwóch rodzajach żwiru. Też wspomniano o zrobieniu perforacji w tej rurze osłonowej. Czy rysunek jest ok?
  6. mam pytanie... może dla niektórych głupie... ale nie do końca wyczytałem co na końcu z rurą osłonową... zostawiamy czy wyciągamy?
  7. tzn. 1,6 atm to za dużo? jeśli chodzi o pompowanie to już wcześniej robiłem takie operacje gdy hydrofor zaczął się za często załączać. Odkręcałem kran, podłączałem kompresor pod zbiornik i ładowałem, ale wydaje mi się że do ok 1,0 bar. Musiałbym spojrzeć na kompresor. teraz tak.... podsumowując. 1. swobodnie odkręcam, rozłączam ten wężyk pomiędzy pompą a zbiornikiem 2. naprawiam filtr 3. montuje filtr 4. skręcam z powrotem pompę ze zbiornikiem 5. sprawdzam ciśnienie w zbiorniku i ewentualnie dobijam do 1.6 atm przy otwartym kranie 6. zalewam pompę do pełna 7. zalewam rurę ze studni 8. załączam Przy okazji... na rysunku z pompą... zalewam otworem 1? do czego służy otwór 2? do opróżniania? na rysunku z filtrem. do spodu filtra podłączony jest zawór kulowy do płukania filtra. W jaki sposób ma się to odbywać? normalnie podczas działania instalacji czy zakręcam coś? Rozumiem, że w filtrze trzeba wyciąć tę dziurę wylotową?
  8. po wypuszczeniu całej wody mam pompować do 1.6 atm? pompować przy otwartym kranie?
  9. no widzisz... już dodałeś kolejną informację. Zalać pompę. Nie mam instrukcji uruchomienia. Nie ja uruchamiałem jako pierwszy. Może jeszcze jakieś info? muszę poszukać informacji o mam taki zestaw https://sklephypo.pl/zestaw-aj50-60-230v-hydrofor-24l-iboid309.html Przy okazji już napiszę w ogóle z czym mam problem tzn. od czego się zaczęło ogólnie się rozchodzi o to, że po zimie chciałem uruchomić hydrofor. I jakoś długo próbował zaciągnąć wodę. Pomyślałem, że może za niski stan, więc odkręciłem rurę miedzy studnią a filtrem przeciwpiaskowym i chciałem zalać. Wlałem może litr wody i było pełno. Czyli stan ok. Przyłożyłem dłoń do filtra i załączyłem hydrofor. Nie wiem jak było wcześniej, ale wydaje mi się, że jakoś za lekko ssie. Doszedłem do wniosku, że być może filtr przeciwkamieniowy jest zapchany. Chciałem odkręcić pierścień i wyjąć wkład i tutaj pojawił się problem. Nie mogę odkręcić tego plastikowego pierścienia. Nie mam i nie znalazłem żadnego klucza do tego typu filtrów. Doszedłem więc do wniosku, że całkowicie odkręcę ten filtr od hydroforu i wtedy będzie łatwiej odkręcić pierścień. Niestety filtr jest przykręcony bezpośrednio do pompy i przy odkręcaniu go całego przeszkadza ta rura/wężyk o który się pytałem w temacie postu. Stąd całe zamieszanie. Przy okazji jak już się rozpisałem to zapytam. Czy to ssanie pompy powinno być odczuwalne? Coś jak odkurzacz?
  10. Witam, czy mogę odłączyć pompę od zbiornika? Na co uważać? Czy nie będę miał problemów z późniejszym uruchomieniem tzn. regulacja ciśnienia itp itd? Chodzi o ten wężyk...
  11. Podepnę się do tematu... no co zwracać uwagę? co polecacie? Budżet do 800-900 zł... Aha ważne... max 40 cm szerokość. Do autora: kupiłeś, wybrałeś coś?
  12. no Panowie, minęły 3 lata... jak tam Wasze zestawy z Casto? , do reszty piszących... nadal Geberit jest w czołówce? Nadal polecacie? coś zmieniło się na rynku
  13. w sumie 4200W - 4500W PS. 4 grzejniki są podłączone, zapomniałem, że jeden obwód jest zaślepiony
×
×
  • Dodaj nową pozycję...