Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

niewielki_kaziu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez niewielki_kaziu

  1. Witaj, tak, ściany zostawiam bez przykrycia, nic im nie będzie, jak je przysypie śnieg. Na wiosnę wyschną. Najważniejsze, że ściana fundamentowa jest zaizolowana i docieplona oraz obsypana żwirem i piaskiem. Podstawa, to fundament, a on jest już bezpieczny. Moje rozwiązanie ze stropem kanałowym jest o tyle uciążliwe, że muszę dodatkowo omurować komin, aby wesprzeć płyty stropowe. Ale i tak mam sporo kasy i czasu zaoszczędzone. Pozdrawiam
  2. Witam, ja na ten rok zakończyłem swoje prace na budowie. Ruszam na wiosnę od położenia płyt stropowych kanałowych. Są dwa razy tańsze od stropu z projektu i zyskuję wiele dni, bo strop położę prosto z samochodów na mury, w kilka godzin. Pozdrawiam serdecznie i życzę postępów i mądrych decyzji
  3. To moja druga budowa, w poprzednim domu mialem kanałowe i nie wszedzie pekały, mam juz doswiadczenie w tej sprawie, ale w obecnie realizowanym projekcie jest teriva, ale rezygnuje z niego. Mam nadzieje ze tym razem będzie ok.
  4. Witam, czy możesz mi przesłać kilka zdjęć z realizacji Waszego niewielkiego?
  5. Dzięki za odpowiedż. Tak to racja, ale aby ominać komin, prze stropie teriva tez trzeba robić tak zwane "wymiany". Ja zdecydowałem sie na kanałowy, a komin tak i tak bedę omurowywał cegłą na 12 i w ten sposób uzyskam podporę dla płyty kanałowej.
  6. Czy ktoś już zmierzył się z tym problemem i co wybrał, który strop?
  7. Kto zna producenta okien o nietypowych wymiarach z PCV: 120x170 cm.
  8. I całkiem słusznie, my też oddajemy poddasze do dyspozycji dzieciom.
  9. Uważam, że drugie okno tarasowe wystarczy dwuskrzydłowe, natomiast nie przesadzałbym z dodatkowym oknem w kuchni.
  10. Poddasze użytkowe zostawiamy do dyspozycji dzieciom i one same zdecydują, jak je zaplanować. W tym roku - 18 marca wmurowałem pierwszą emkę w ścianie fundamentowej. W planie zagospodarowania mam zapisany poziom zero na wysokości 106 cm od poziomu ław, wyszło mi 8 warstw bloczków betonowych 38*24*12. Ściany fundamentowe zaizolowałem poziomo 2x dysperbent a na trzecie malowanie kładłem bezpośrednio styropian 8cm. Dobrze się klei. Na styropian oczywiście wtopiona siatka i klej. Na poziomą izolację ściany fundamentowej dałem specjalną folię na podłożu dysperbentu. To zajęło mi 4 tygodnie. Przez tydzień zasypywałem do środka 120 ton piasku i żwiru. Od 11 maja muruję ściany z gazobetonu - kładę na zaprawę klejową SOLBET - jest świetna i wydajna. Chciałbym zamieścić tutaj kilka zdjęć z budowy, ale nie wiem, jak to się robi.
  11. Już zdecydowałem - stawiam mur z gazobetonu 600/24 cm docieplony styropianem 12 cm co da wymagany współczynnik izolacyjnosci. Złozylem zapytania ofertowe w necie i rzeczywiscie dostawcy maja rozne ceny. Jest w czym wybierać. Najgorsze jest to ze z kupnem materialow musze czekac do marca, bo drogowcy nie zrobili mi jeszcze zjazdu na dzialke. Pozdrawiam, w Kielcach mam rodzinę - w jakiej dzielnicy stawiasz dom?
  12. Witaj, we wrześniu zacząłem budowę tego ładnego domu. Na wiosnę zacznę murować ściany. Będę prowadził internetowy dziennik budowy. Pozdrawiam
  13. Witaj ...widzę że udało się znaleźć...a gdzie budujesz? udało, nasz dom stanie pod lasem w Wielkopolsce
  14. Też kupiliśmy projekt M05b - wybraliśmy go z bodajże tysiąca innych. Zauroczyła nas jego architektura, harmonia i ład przestrzenny, a przede wszystkim funkcjonalność. Obecnie jesteśmy na etapie kopania ław fundamentowych. Pozdrawiamy wszystkich "niewielkich"
×
×
  • Dodaj nową pozycję...