Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pracusele

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    44
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pracusele

  1. Możecie polecić sklep gdzie kupujecie filtry? czy te od peflex moga być? https://cennik.peflex.pl/rekuperacja/filtry-do-rekuperatora-thessla-green-airpack-home-8937#393,395
  2. Witam, Czy możecie podpowiedzieć i doradzić jakie temp ustawić w baypasie i czy ma być tryb1 przy obecnych temp i włączonej klimatyzacji. By wpadające powietrze było chłodzone tym aktualnym w budynku to BP ma być wyłączony?
  3. Witam, Prośba o poradę w poniższym temacie: Jestem już dawno po wylewkach i dolna łazienka już eksploatowana jednak po kilku miesiącach stwierdziliśmy ze błędem było nie dać ogrzewania podłogowego pod prysznicem. Obecnie zaczynam kładzenie płytek w drugiej łazience i tam jest zrobione tak samo jeśli chodzi o ogrzewanie. W jaki sposób teraz dorobić ogrzewanie w prysznicu? 1. odkucie i wpięcie się do obecnego obwodu raczej odpada z uwagi czy po latach coś nie stanie się ze złączem 2. obok prysznica mam osobny obwód do grzejnika pociągnięty z kotłowni (docelowo ma on grzac z pieca jak podłogówka wyłączona lub przez grzałke ele. w grzejniku) może do niego podpiąć dodatkowe rurki które ułożę w prysznicu (obecnie w miejscu prysznica brak wylewki) 3. może mata elektryczna w samym prysznicu ale jak to wtedy sterować? jedynie chyba termostat ustawiony na godzinę od-do bo jak podłogówka będzie zimą działać i w łazience będzie ciepło to mata w prysznicu nie będzie grzała? 4. rozważałem jeszcze opcje położenia mat elektrycznych na całej podłodze w łazience (by w przejściowym okresie grzało) tylko czy ma to w ogóle sens i czy mogę te maty położyć na wylewkę i od razu na to kleić płytki (60x120)? kable mają zazwyczaj 3m, zakładając 5mm kleju powinno się zmieścić tylko czy to finalnie nie wpłynie negatywnie na sam klej lub odklejenie się płytki? Może miał ktoś podobny dylemat i jakoś go rozwiązał?
  4. Witajcie, Jaką macie wilgotność powietrza ? Z tego co czytałem rekuperacja w zimie powoduje że wilgotność spada. U mnie było przeważnie ok 50% obecnie 40 a zdarzyło się ze spadło do 38%. Ja sobie z tym radzicie, czy jeśli w pomieszczeniu jest klimatyzator to nim da się wytworzyć wilgoć - aczkolwiek klimatyzatory chyba służą m.in do osuszania? Czy może uchylać okna?
  5. Czy zatem jak chłodzimy klimatyzatorami dom to da się tak ustawić baypas by powietrze schłodzone w domu po prostu przechodziło przez filtr i wracało z powrotem do budynku, czy w tym czasie trzeba całkiem wyłączyć rekuperator? Chodzi o to by rekuperator nie pobierał gorącego powietrza z czerpni - jak to ustawić?
  6. Twoje słowa potwierdziła mi również firma instalacyjna - że żadne wynalazki się nie sprawdza tylko typowa klimatyzacja. Nie mnie jednak jestem już po uruchomieniu centrali, i tu mam pytanie czy instalator miał zrobić coś więcej bo po podłączeniu centrali uruchomił ją na 100% i mierzył po kolei każdy anemostat i ustawiał odpowiedni przepływ. Na inne moje pytania nie bardzo był w stanie odpowiedzieć. Nie przestudiowałem jeszcze samej instrukcji obsługi, ale czy ktoś kto użytkuje ją może podpowiedzieć czy coś tam muszę ustawić i na ile % powinna pracować - obecnie jeszcze nie mieszkam w tym budynku? Wydawało mi się że jest jakiś czujnik który mierzy powietrze w budynku i na podstawie tego sama zmienia ustawienia - ale chyba jestem w błędzie.
  7. Witajcie - mi centrale uruchomią za ok 3-4 tygodnie ale z powodu panujących obecnie temp powyżej 30 stopni mam pytanie. Obecnie na parterze mam 22-24 stopnie czy jak uruchomię centralę to nadmucha mi powietrza o temp 30 stopni czyli takiej jak jest na zewnątr?, nie mam GWC tylko czerpnia na ścianie. Czy jest jakiś sensowny sposób chodzenia powietrza na anemostatach? jakaś chłodnica albo wpięcie do układu klimatyzatora?
  8. Jak się upewnić czy centrala jest z modułem CF? Moza gdzieś zajrzeć by sprawdzić że jest czy można to w jakiś inny sposób zweryfikować?
  9. Witam, Jak możecie podzieliście obecnymi wycenami bo tez stoję własnie przed zakupem jednostki. Aktualnie ma jedną na Airpack home 400v i panel AIR++ + 11 anemostatów z montażem za 10200 brutto. Czy jest różnica użytkowa między H i V? miejsce mam na obie wersje. Możecie potwierdzić by mieć komplet jeśli chodzi o komfort użytkowania oprócz rekuperatora (400h) potrzebuje Panel sterowania AIR++, do tego moduł CF i to wszystko? Posiadam rozbudowana centralę alarmową z ROPAM i czy do niej mogę podpiąć np. ten reku by mieć podgląd pod jakieś funkcje lub parametry i czy wtedy coś jeszcze muszę dokupić?
  10. Witam, Czy jak poddasze użytkowe jest z G/K i jest położona folia paroizolacyjna (skosy+sufit) to czy jak nad jętkami skosy szczytu (strych) również ocieplam to czy tam tez daje paroizolacje (pod jętkami wełna, między jętkami wełna, na górę OSB)? Jak wykończyć tam skosy np na stelaż przykręcić płytę 3mm HDF by zbytnio nie obciążać konstrukcji i zakryć wełnę? Co do paroizolacji między stelaż a płyty czy dać isover STOPAIR czy jednak warto dopłacić do Isover Vario KM duplex uv? czy ta duża różnica w cenie na coś się przekłada? Co do wentylacji strychu czy robi się np pod dwóch stronach ścian szczytowych jakieś kratki wentylacyjne? na strychu będzie rekuperator. Przez strych przechodzi komin od kominka który ma wolny kanał wentylacyjny - może w nim zrobić otwory?
  11. Zatem jeszcze ją przetestuje, ale widzę że jednak nie zdawało mi się ze isover wypada ciut gorzej przynajmniej z Knaufem. Znajomy jeszcze namawia mnie na pianę otwartokomórkową i już nie wiem co robić. Koszt ten sam co przy dobrej wełnie, ponoć do piany nie wchodzą kuny i to mnie trochę przekonuje. Jednak piany podobno maja przenikalność ok 0,37 wiec gorzej od wełny która zamierzałem kupić wiec jak 20-22 cm piany będzie lepiej izolować niż 30 cm wełny 0,33? Chyba że czegoś nie rozumiem.
  12. Stoję przed podobnym dylematem i czy kupować Isover SuperMata 0,33 czy Knauf Unifit 0,33. Kupiłem rolke tej i tej i zachowują się niemal identycznie - może lekko lepiej wydaje mi się że wypada Knauf. Do tego Knauf wychodzi w lepszej cenie ale nie ceną sie sugeruje. Odnoszę wrażenie czy wezmę tą czy tą czy chocby Ursa Amber efekt będzie ten sam. Wiec chyba kierować się tańszym kosztem zakupu?
  13. Np. 660 ? Samotnik to co lepiej użyć zamiast Cekola może coś gotowego z wiadra?
  14. Tak jak napisałeś jeden fachowiec potwierdził zagruntować i potem tylko CEKOL C45 bez gipsu szpachlowego bo nieraz od niego odchodzi gładź.
  15. Tynki są w miarę równe może miejscami coś do podrównania, szpachlowy po co? - ktoś mi tak doradził. Czemu nie gipsowe - to dylemat nie jednego budującego, porostu tak wybrałem i brałem pod uwagę że będę kładł gładź pod malowanie aczkolwiek wyszło całkiem dobrze - ale sufity na poddaszu lub obniżenia na parterze spowodują ze będą gładkie a ściany trochę inne dlatego tez decyzja o przejechaniu całości gładzią. Nie ma co się spierać które są lepsze lub zdrowsze bo jak mówisz możne to kwestia gustu lub przekonań. Czyli jak są w miarę to zagruntować i odrazu gładź - produktów teraz jest masa dlatego pytam co ewentualnie wybrać a nie robię takich rzeczy na codzień, może jedne są lepsze albo np lepiej się je szlifuje / nakłada? Zastanawiam się jeszcze nad gładzią nakładaną natryskową bo otrzymałem taka ofertę i pytanie czy są tego jakieś minusy w moim przypadku - nie mam na myśli ceny.
  16. Witam, Czy możecie doradzić jak poprawnie położyć gładź na tynki cementowo wapienne? Nowy budynek, tynki aktualnie przetarte by spadły luźne ziarna piasku.Jakie materiały użyć? 1. Zagruntować - jaki grunt najlepiej użyć? 2. Pierwsza warstwa gips szpachlowy np z Nidy? 3. co dalej i czy pomiędzy tym znowu gruntować? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
  17. Witam wszystkich na forum, przymierzamy się powoli do projektowania kuchni, gdyż mamy prawie stan SSZ (czekamy na okna) nie mamy jeszcze sprecyzowanego koloru mebli kuchennych, więc projekt ma bardzo roboczą wersję Mamy projekt własny, więc liczę na Waszą pomoc co powinniśmy zmienić, aby było wygodnie. Wiem o trójkącie roboczym L-Z-P, jednak nie mam pomysłu jak dobrze ułożyć sprzęty. Na rzutach podaję wymiary ścian bez okien (okna maja po 1,25 szerokości)
  18. Witam, Pytanie o sterowanie rolet, czy by rolety podłączyć do jakiegoś sterownika który będzie dawał sygnał zamknięcia lub otwarcia danych rolet należny wziąć jakiś konkretny model czy każda da się później tak sterować. Czy np możne to być tylko elektryczna z sterowaniem klawiszami obok okna czy powinienem wziąć ze sterowaniem radiowym. Jeśli chodzi o silnik to skłaniam się ku SOMFY - czy trzeba wziąć jakiś konkretny model, o co pytać sprzedawcę?
  19. Dziękuje za uwagi, stanie chyba na Winergetic z Oknoplastu, o instrukcje montażu zapytam producenta. Czekam na pomiar i finalna wycenę ale może tu podpytam zanim cos powie gość od pomiarów. Parter HS szerokości 2,8m od chudziaka do wykończonej podłogi 28cm, na piętrze balkon 1,8m do wykończonej podłogi 20cm. Sciany z porothermu i w miejscu okien przerwa. Czy stosować poszerzenia na całej wysokości (nie orientowałem się jaki to moze być dodatkowy koszt - ale jak to dobre rozwiązanie to cena jest drugorzędna), czy np dociąć porotherma np na wysokość 20cm do niego wcisnąć pianke i potem na równo wylać np 2-3 cm betonu i na to poszerzenie niższe czy są na to lepsze rozwiązania? jeśli nie w tym wątku to prośba o podpowiedź gdzie to mogę poruszyć. Czytając jeden z wątków na muratorze jak dobrze zrozumiałem wylewkę wewnątrz zrobić równo ze scianą a we wnęce do okna wypełnić przyklejonym XPS i prosto na XPS klej i płytka?
  20. Pozycja numer dwa to firma Yest-okna.pl , przeoczyłem to w poprzednim poście. Waham się raczej między oknoplast a oknoplus , tylko nie wiem czy patrzeć na różnice że oknoplast to 7 komorowy a oknoplus 6 komorowy? Co do montażu mam znajomych co brali z jednej i drugiej firmy i z montażu są zadowoleni.
  21. Oknohouse jak to ma być odpowiedź na moje pytanie to szkoda Twojego czasu, jak widzisz kwoty są bardzo podobne więc liczyłem że ktoś podpowie który z profili jest lepszy lub gorszy - kwestia ceny tu jest drugorzędna z uwagi na podobny poziom
  22. Witam, Stoję przed wyborem zakupu okien i czy coś możecie doradzić na podstawie poniższego: DAKO DPQ82 /Winkhaus - 30800 VEKA Softline 82MD /Winkhaus active pilot - 32200 OKNOPLUS SWISS FORM Active Salamander 82AD / winkhaus - 33800 OKNOPLAST Winergetic / Maco - 32500 Które z nich wybrać / lub są uznawane za lepsze czy jeszcze rozejrzeć się za czymś innym?
  23. Witam, a czy ktoś stosował HartzLain Decor http://lakiery.pl/component/virtuemart/details/32/89/kolorowe-impregnaty-do-drewna-na-zewn%C4%84trz/ochrona-active-bio-protect/hartzlain-decor.html?lang=pl , tak czy inaczej kupiłem puszkę na próbę by przetestować krycie i kolor.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...