Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcin g

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez marcin g

  1. BIAŁA LISTA Kiedyś pisałem o zaginionym Pawle. korzystając z tego forum znalazłem wówczas innego Pawła, który kładł mi w efekcie płytki w łazience. Zrobił to starannie i z efektem, jaki mnie satysfakcjonował. W ramach swojej pracy wykonał sufit podwieszany oraz zamontował downlighty. Wielkich bajerów w łazience nie miałem, ale Pan twierdził, że robi z powodzeniem również różne półeczki i inne bardziej skomplikowane rzeczy z płytkami. Pokazywał zdjęcia z realizacji. Podaję więc nr. (606500191) dla zainteresowanych w okolicach Krakowa. Znajomy Pana Pawła wraz ze swoją ekipą szybko potem położył gładź i wymalował pokoje za normalną cenę. Tutaj namiar - 666948892. Mam za to problem z ułożeniem cokołów drewnianych o wys. 10 cm. Parkieciarz twierdzi, że nie mając piły o promieniu 10 cm nie będzie tego robił. Innym nie chce się dla takiej małej pracy dojechać
  2. Rekuperator to dobry pomysł. Nawet z gruntu można mieć odzysk ciepła. Stolarka drewniana byłaby tu dobrym pomysłem. Co do strat ciepłą to gdzieś widziałem, że robią takie bloczki pod progi, które minimalizują mostki termiczne. Może ktoś robił dom z deskami elewacyjnymi to napisze ile to kosztuje z montażem. Wiem, że zwykle inwestor się wycofuje z desek. ew. sięga po panele z okleiną "drewnianą". W stosunku do tynków, jednak samo kilkadziesiąt złotych za m2 deski to jednak różnica. Płyty elewacyjnej gresowe, kamienne lub betonowe też są drogie 100-200 i więcej zł za m2 bez montażu. Chociaż faktycznie lepiej działają na dom, gdyż wprowadzają więcej estetyki;) Przy deskach ważny jest wg mnie ich kształt, aby nie wyglądały jak boazeria, a bardziej jak żaluzja.
  3. Fajny nawet masz dom. Jakbym w przyszłości miał biuro architektoniczne, to chętnie widziałbym w nim takich klientów;) Dla mnie duże okna w dużym domu na dużej działce są jak najbardziej ok o ile zainwestujemy w ogrzewanie podłogowe. W tej chwili dużo firm się tym zajmuje, więc na pewno coś znajdziesz w swojej okolicy. Odzysk ciepła można też mieć poprzez kolektory, w które również warto zainwestować, bo to się zwróci. Oczywiście wpierw potrzebny jest wkład. Masz dużo drewna na elewacji, który to materiał jest dosyć drogi, więc o ile stać Cię na taką elewację, to nie żałowałbym na ogrzewanie podłogowe i kolektory. Poszukałbym też ładnych żaluzji drewnianych, aby zacieniać korytarz w nocy. Zasłony i firanki zrujnowałyby estetykę całości. Stolarka w tym projekcie jest aluminiowa, stalowa, drewniana?
  4. Witaj, Jak masz projekt, to masz i jego dokumentację. W kosztorysie winno pisać jakie masz okna. Dla wyceny kosztorysant musiał przyjąć jakąś markę. Nie chcę nic reklamować, ale w wyszukiwarce wpisując okna znajdziesz cennik oraz typy okien. Co do wysokości parapetu, to nawet, jak byłby problem z meblami za cenę światła nie warto zmniejszać okien. Sam mam mieszkanie w bloku i okna są miniaturowe, nad czym ubolewam.
  5. Witam, Ja stawiam na złamane barwy, które na pierwszy rzut oka nie rzucają się w oczy. Przy małych pomieszczeniach, ze średnim doświetleniem, a takie są w większości bloków np. byłoby zabójcze dla wnętrza stosowanie mocnych, ciemnych barw. Przy ekspozycji jednej ze ścian można pokusić się o inny, wyrazistszy kolor. O ile mamy an to miejsce, gdyż ja osobiście staram się nie zastawiać ścian meblami i ograniczyć ich ilość. W kuchni mam mieć szarą ścianę, jako tło dla białych mebli. W sypialni zdecydowałem się na delikatny szarawy kolor z domieszką ciepłego odcienia beżu. W jasnym świetle wygląda na ciepły, a w ciemnym jest bardziej stalowy. Sufit jest biały. Nie planuję malowania do sufitu ścian, tylko zostawiam opaskę na 30 cm. Jak będę miał co fotografować to mogę tu wrzucić.
  6. Witam, Cieszę się, że znalazłem ten temat, gdyż sam zastanawiałem się czym czyścić moją podłogę. Nie jest to parkiet, ale deska podłogowa. Tutaj jest informacja o niej http://www.omniwood.pl/pokaz.php?id=366 W naturze jest trochę szorstka, ma takie rustykalne wykończenie i nie błyszczy się oczywiście, gdyż nie jest lakierowana. Czym można czyścić taką deskę?
  7. Witam, Moja kuchnia też będzie biała z mdfu. Blaty z czarnego konglomeratu. Cokoły i pasek nad blatem ze stali nierdzewnej. AGD do zabudowy z Siemensa. Póki co mam tylko termin realizacji na listopad i powiem, że ciężko na razie cokolwiek obgadać z biurem, które je ma wykonywać. Mam nadzieję, że w miarę upływu czasu wreszcie będzie to wszystko szło sprawniej. Na razie mam położony gres - zirconio merida gris. Jest to szary z plamami w tej tonacji gres. Jedna ściana będzie pomalowana na szaro. Pozostałe białe. Nie ocieplam kuchni niczym.
  8. Witam, Czytałem ten temat z zaciekawieniem i zarazem z usmiechem;) 3 tygodnie temu miałem miec układane płytki w kuchni oraz łazience. Transport towaru się opóźnił i zostałem bez fliziarza. Skorzystałem z chłopaka, który układał w mieszkaniu obok i ułożył bardzo ok kuchnię. Powiedział, że jest w stanie zrobić też łazienkę, ale w tym tygodniu miał już inne zlecenie. Chciałem się 3 dni temu z nim skontaktować i dopytać, czy nie ma poślizgu. Zgłasza się jednak wciąż poczta głosowa. Oczywiście roztropnie wpisałem tylko jego imię w komórkę. Tutaj natrafiłem na podobną sytuację. Fliziarz ma na imię Paweł Może faktycznie zgubił telefon. Jest młody. Jego nr to 511 532 665. Układał z drugim Panem, starszym. Nie znam imienia. W trakcie zwykłej rozmowy wyszło, że mieszka na Sarego, ale ile nie wiem, więc nie mogę zupełnie go nacelować. Boję się brać kogoś z ogłoszenia, nie mówiąc o terminach. Ponadto jest dosyć solidny. Może ktoś korzystał z jego usług i się orientuje, czy ma drugi telefon, albo domowy?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...