Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nolem

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

nolem's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dołek 25x25x80 i myślałem żeby ścianki po prostu obłożyć folią i tyle. Na dnie trochę piachu z cementem coś jak chudziak pod ławy. Wiem że to może przerost formy nad treścią ale jak już wleje do tego beton to dobrze żeby poprawnie związał. Słupki mam 60x40x2 ocynk. Beton workowany B30 ze żwirkiem. (akurat miałem okazję taki zakupić)
  2. Dzień dobry. Czy beton wlany do dołka wykopanego w ziemi (pod słupek ogrodzeniowy 60x40 ) zwiąże poprawnie ? Chodzi mi dokładnie o to czy ziemia nie wyciągnie za szybko wody z betonu. A może należy zrobić izolację na ścianach dołka ?. Pozdrawiam.
  3. A czy podczas prawidłowej pracy w przewodzie powietrznym skrapla się jakaś ilość wilgoci? Od tego momentu filmu o kotle Termet widać w górnym prawym rogu rurkę biegnącą od czegoś co wygląda na korytko od kanału powietrznego nie wiem czy dobrze kombinuję.
  4. Witam Mam następujące pytanie: Co się dzieje z kondensatem który na skutek utraty szczelności środkowego spalinowego przewodu komina koncentrycznego takiego typowego 60/100 lub 80/125 zacznie przedostawać się do zewnętrznego przewodu powietrznego. Czy kiedy spływa do kotła drogą powietrzną jest także odprowadzany do kanalizacji ?, czytałem o przypadkach zalania podzespołów kotła i stąd moje pytanie. Pozdrawiam
  5. nolem

    kocioł pulsacyjny

    A czy słychać to bzyczenie przykładając np ucho do kaloryfera? chodzi mi czy ten dźwięk w jakimś stopniu niesie się po rurach z wodą. Nie wiem jak masz zrobiony komin, czy rura biegnie w starym kominie w ścianie czy np na zewnątrz bo gdzieś czytałem że buczenie było słyszalne w pomieszczeniu gdzie w ścianie była rura od spalin.
  6. nolem

    kocioł pulsacyjny

    Mark74 a za jaką kwotę spalałeś węgla za wcześniejsze sezony, i napisz coś o głośności tego kotła. Byłem go kiedyś u kogoś oglądać jak pracuje i po dotknięciu rur od wody i komina było wyraźnie czuć drgania powstające od spalania pulsacyjnego.
  7. zdjęcie jest tylko poglądowe a jakiej firmy tynk polecacie?
  8. ściany przed deszczami wyschły idealnie powierzchnia stała sie b twarda że paznokciem nie da się jej zarysować nawet jak są mokre Są to dolne ściany i będzie na nich tynk tego typu http://www.stucco-handel.com.pl/pliki/weber_tynk.jpg
  9. Witam Jestem w trakcie ocieplania domu, mam już na dwóch ścianach zatopioną siatkę zaprawą klejąco-zbrojącą Kreisel Styrlep 220 Niestety z pewnych nagłych powodów muszę odłożyć dalsze prace na ok 2 tygodnie. W chwili obecnej pogoda u mnie to dużo deszczu i trochę wody po ścianie się leje. Mam pytanie czy należy taką ścianę czymś zagruntować? żeby ją zabezpieczyć czy woda spowoduje utratę właściwości nałożonej zaprawy ?
  10. nolem

    Masakryczny węgiel

    Witam Podniecony informacjami o paleniu węgla od góry spróbowałem i ja i porostu jestem w szoku, cały zasyp węgla ok 25-30kg palił się nie 10-12h tylko prawie 18h!!! dymu chyba o 80% mniej niż zwykle, temperatura na kotle 68-75 st, w grzejniki wpuszczone ok 50st zaworem 4d jak na razie rewelacja , fakt rozpalało sie do 67st prawie godzinę ale warto spróbować. Jedyna niedogodność to potrzeba wypalenia całego zasypu i rozpalenie od nowa. Kocioł mam 22kW ze stąporkowa z nadmuchem powietrza na dolny ruszt. czytam tu o górnej uchylnej klapce co mogę jeszcze zyskać dzięki niej ?
  11. Witam Posiadam instalację z kotłem 22kW na paliwo stałe wykonaną w układzie zamkniętym + zasobnik C.W.U. Grzejniki są wymienione z żeliwnych na żeberka aluminiowe (mniej wody w instalacji) Chcę przerobić ją na układ otwarty i dodać zawór mieszający 4D Obecnie układ wykazuje wszystkie wady palenia na pół gwizdka (poniżej 55st) a są to smoła w kominie, mokre ściany + skropliny w dolnej części kotła i widoczna korozja. Zrobiłem zdjęcie układu obecnego z naniesionymi poprawkami do wykonania. Moje pytania to: 1. jaki zastosować zawór 4D, czy 1" wystarczy ? czy dać większy (rury w początku instalacji to jak widać 1/1.2") 2. czy pokazany na zdjęciu zawór 4D jest umiejscowiony prawidłowo ? (zasilanie z prawej, układy które widziałem w sieci miały to zrobione z lewej) 3. czy w propozycji instalacji ze zdjęcia pompa CO wzbudzi obieg w C.W.U ?, czytałem że może tak to działać, czy raczej dodać drugą pompę ? 4.wyczytałem na forach że rura do naczynia wzbiorczego musi mieć min 1", u mnie będzie ok 8m tej rury - ok 5m w pionie + ok 3m do pieca poziomo lub z lekkim pochyleniem w celu łatwiejszego odprowadzenia ew bąbli pary wiem że tematy takie były już poruszane ale myślę że każda inst potrzebuje indywidualnego podejścia. http://www.image-load.eu/out.php/i104640_Resizeofco.jpg
  12. a jaką masz temp w domu podczas zimy ?, bo jak juz pisałem sąsiad ogrzewa tak że trzeba chodzić w bluzie a niektórzy muszą mieć saunę w domu więc zapewne z 2700 zrobiło by się 4000 Ale sedno tematu jest takie czy wymiana kotła pokazanego na zdjęciu na nowoczesny może zaowocować oszczędnościami w rachunkach.
  13. jak już napisałem dom jest całkowicie ocieplony od zewnątrz Pozostaje praktycznie sprawa tylko starego kotła gdzie samo podtrzymanie płomienia zużywa pewne ilości gazu. zapomniałem dodać ze okna są nowe i dobrze izolują od zimna zewnętrznego. Głównie mi chodzi czy nowe piece wykonane w nowoczesnych technologiach są bardziej sprawne energetycznie (modulacja płomienia itd) Nie wyobrażam sobie dać za piec 7000-10000zł + robocizna fachowca i dalej płacić te same rachunki za gaz. A moze zmienić kocioł na opalany ekogroszkiem ?
  14. Witam Sąsiad ogrzewa dom takim trochę już wiekowym piecem gazowym http://www.image-load.eu/out.php/i102963_piec.jpg http://www.image-load.eu/out.php/i103004_piectabl.jpg Myślę że piec ten jak na dzisiejsze czasy jest już mało ekonomiczny Rachunek za gaz za zeszły sezon zimowy to ok 2700zł (piec działał na pół gwizdka bo sąsiad nie lubi sauny w domu) Chciałbym zapytać zorientowanych w temacie czy wymiana tego pieca na nowoczesny piec gazowy np kondensacyjny wykonany w nowej technologii przyniesie zmniejszenie zużycia gazu. Z nowym piecem miałby też być zamontowany zbiornik na ciepłą wodą użytkową (obecnie woda ciepała pochodzi z pieca typu junkers) Dom ma ok 120m powierzchni do ogrzania (2 piętra) , jest cały ocieplony zewnętrznie a grzejniki są typu panel.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...