Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nomad7

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez nomad7

  1. nomad7

    Ogrzewanie nadmuchowe

    Być może niezupełnie na temat, ale najprostrze ogrzewanie nadmuchowe, to nadmuchowy piec kominkowy na pelet. Piec ma zamkniętą komorę spalania i szczelne podłączenie powietrza z zewnątrz do komory spalania, więc może pracować w domach energooszczędnych (nawet pasywnych), może współpracować z rekuperacją. Można je stosować zarówno, jako tani sposób dogrzewania domu, jak i jako podstawowy system ogrzewania. Dostępne są zarówno piece do ogrzewania jednego pomieszczenia, jak i piece z rozprowadzeniem ogrzanego powietrza. W Polsce są już dostępne chyba wszystkie czołowe marki tych urządzeń.
  2. - po pierwsze moc całkowita pieca uwzględnia także ciepło oddawane przez obudowę, dlatego należy brać pod uwagę dwie wielkości: moc całkowitą i moc płaszcza wodnego, - po drugie, w przypadku niektórych modeli producent wprowadza modyfikacje (np. dotyczące mocy) i piec, który rok temu był oferowany, jako 13 kW, obecnie ma 11,3 kW.
  3. Oczywiście z Mazur do W-wy za chlebem , a Ciebie gdzie wywiało ze Świętej Warmii?
  4. Trudność polega na tym, że nie wiemy o co Ci chodzi? Piszesz pracę zaliczeniową, czy jesteś urzędniczką i dostałaś polecenie, żeby przygotować jakieś zestawienie? Generalnie, moim zdaniem: 1) na nikim już nie robią wrażenia angielskie cool nazwy w stylu "green building", 2) na nikim nie robi wrażenia, że coś jest ekologiczne, bo to określenie zostało skomercjalizowane i przemielone przez marketingowców wszystkich branż i służy głównie do wciskania ludziom kitu, 3) trudnodostępne, to są pieniądze na budowę domu, bo jeśli chodzi o informacje, to google i forum muratora ten problem rozwiązuje. Chciałbym podkreślić, że powyższe piszę, jako osoba mocno wyczulona na kwestie ekologiczne.
  5. Z ciekawszych (m.zd.), dostępnych w Polsce: piec z płaszczem wodnym dla osób poszukujących prostego skandynawskiego wzornictwa: http://www.hwam.com/Products/Technical+products/Watertank+stoves/HWAM+Monet+with+watertank a to coś więcej, czyli wolnostojący kocioł co na pelet, czyli pełna automatyka pracy: http://ekopiece.net/index.php?strona=venezia-13-kw
  6. Jeżeli jest możliwość wyprowadzenia spalin przez ścianę, to można zastosować ekopiec, czyli piec kominkowy na pelet z mechanicznym wyrzutem spalin. Przy tak małej powierzchni wystarczy najmniejszy z dostępnych na rynku: http://ekopiece.net/index.php?strona=lisa-5-6-kw Koszt eksploatacji na pewno będzie bardzo niski. Problemem jest cena urządzenia. Czasem trafiają się używane lub powystawowe, lub specjalny rabat w zamian za reklamę itp. Jeśli byłbyś tym zainteresowany, to proszę na prv.
  7. Te 400l to zasobnik c.w.u., czy bufor c.o.?, bo to drobna różnica i czy na tym zasobniku jest informacja z urządzeniem o jakiej mocy grzewczej powinien współpracować? Bo chyba tu jest pies pogrzebany?
  8. Kominiarze z reguły nie mają wiedzy o urządzeniach nie potrzebujących komina. Jeśli nie dowierzasz sprzedawcy, możesz zadać pytania producentowi: http://www.ecoteck.it E-mail: [email protected]
  9. dobrym rozwiązaniem jest ciepły kominek bardzo dobrze grzeje i długo utrzymuje ciepło Pomijając fakt, że autorka pisała ponad 4 lata temu (mogłaby się pochwalić jak zdecydowała i z jakim skutkiem) to może opisz w stosunku do czego kominek bardzo dobrze grzeje i długo utrzymuje ciepło. Zdundar pisze o "ciepłym kominku", więc pewnie dobrze grzeje i długo trzyma cieplo w porównaniu z "zimnymi kominkami"
  10. Moi znajomi postawili sobie piec kaflowy z wkładem kominkowym z szamotem i są bardzo zadowoleni. Trzeba tylko mieć wysezonowane drewno, jak raz im się skończyło i dokupili niezbyt suche, to było kiepsko.
  11. Okolice Waszej szkoły to jedna z najładniejszych części Mazur. Parę razy w roku staram się tam kręcić na rowerze, więc pewnie latem zajadę zobaczyć, jak tam remont.
  12. ..i jesli mozesz napisac jakie jest prawdziwe zurzycie peletu przy max mocy - czy moze na jak dlugo wystarczy jeden zaladunek przy grzaniu zima? dzieki Czy kłopoty z ogrzewaniem zostały rozwiązane? Jak zużycie peletu zimą?
  13. WOW! Pochodzę z Mazur, to mała kraina i na moje oko, to zakupiliście szkołę za Kruklankami w małej wsi o bardzo ożywczej nazwie. Moje gratulacje, nareszcie jest szansa na uratowanie starej szkoły. O jakim ogrzewaniu myślicie? Niedaleko, w Giżycku, jest producent pieców na pelet.
  14. Problem chyba należy postawić trochę inaczej. Nie chodzi o to aby "sprzężyć" ze sobą dwa piece, ale raczej o to, aby do jednej instalacji C.O. wpiąć dwa źródła zasilania. Problem jest czysto techniczny i przyzwoity hydraulik nie powinien mieć z tym żadnego problemu.
  15. Ciąg kominowy nie jest potrzebny, bo piec ma machaniczny wydmuch spalin. Jeżeli nie ma komina (przewodu dymowego) do którego można podłączyć wyrzut spalin, to spaliny nalezy wyprowadzić za zewnetrzną ścianę budynku i piec będzie tam wydmuchiwal spaliny. Nie ma znaczenia, czy chodzi o piec nadmuchowy, czy z płaszczem wodnym. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.ekopiece.net
  16. Jeżeli to było uruchomienie ogrzewania, to zapewne zwiazane było z większym zużyciem energii na ogrzanie domu, który był wychłodzony. Teraz będziesz zużywał energię na podtrzymanie ciepła w domu i to powinno być związane z mniejszym zużyciem energii. życzę niskich rachunków
  17. czy ktoś zna odpowiedź na pytanie, czy do legaletu można podłączyć piec kominkowy na pelet z rozprowadzeniem ciepłego powietrza?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...