Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

best

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez best

  1. norm nie pozwalają klaść na stropy,sufity warstwy tynku grubszej niż 1,5cm (względy bezpieczeństwa) prawda jest też taka iż instalacja elektryczna pod tynki gipsowe powinna być wkuta gdyż są to tynki cienkowarstwowe a ze względów ekonomicznych grubość tynków powinna wynośić ok średnio 12mm niestety przy polskich standardach murowania ciężko jest tą średnią utrzymać
  2. nie inaczej a jeżeli sypie się cw to zastosuj grunt głęboko penetrujący-wiążący np ceresita jest bardzo dobry
  3. A co do posadzki to nie jest ona konieczna trzeba tylko uwzględnić,że zamontowana brama będzie zerem dla posadzki właściwej (posadzka+izolacja)uwzględniając również spadki w garażu jeżeli będziesz je robił na przykład jakieś kratki ściekowe itp.Jeżeli garaż masz na tym samym poziomie co inne pomieszczenia w budynku a nie masz zamontowanych jeszcze pozostalych okien to trzeba uwzględnić to przy montarzu np okna balkonowego żeby było na tym samym poziomie co spód gumy bramy uwzględniając ewentualny spadek na powierzchni garażu i wykończenie tych że posadzek
  4. podczas kładzenia tynków temperatura nie powinna być niższa od +5 podczas dojżewania (schnięcia jakieś 3 tygodnie nie można pozwolić ażeby temperatura spadła pniżej 0 utrzymując takie warunki można tynkować nawet zimą.
  5. Oczywiście,że najpierw tynk później do otynkowanej ściany montuje się profil przyścienny,po wyschnięciu tynku montuje się wełne i płyte.
  6. polecam tynk alpol at 306 najwyższa półka w cementówkach dolina jest niestety zbyt miękka niektóre gipsówki są twardsze.pozdr.
  7. Witam Należy odczekać do wyschnięcia tynków ponieważ wełna mineralna jest jak gąbka,bardzo chłonie wilgoć (np. na 100 m2 tynku gipsowego idzie jakieś 1m3 wody) ci którzy nie przestrzegają zasad co kiedy i w jakiej kolejności wykonywać cierpią później naprzykład na takie przypadłości jak grzybek itd.
  8. A co do okien drewnianych to nie ma to znaczenia,okno drewniane skonstruowane jest od strony zewnętrznej i wewnętrznej z tego samego materiału a pamiętajmy też o tym że na zewnątrz również występują warunki z wilgotnością przekraczającą 90% i jakoś nic się oknom nie dzieje montując okna przed tynkami zaoszczędzamy czas i kase na osobnej obrubce ościeży,którą wykonają tynkarze wliczając okna w pomiar tynków zalecam stosowanie delatacji przyokiennych czy to na okna drewniane czy plastikowe.
  9. Niestety a żeby wszystko miało "ręce i nogi" to powinno być wykonywane w odpowiedniej kolejności. Brama garażowa mątowana jest od wnętrza ściany dlatego ta powinna być wytynkowana.Zalecam wykonanie tynku cementowo-wapiennego, można to zlecić jakiemuś murarzowi żeby wykonał tynk od ręki,niestety nie zastosowanie się do tej kolejności utrudni później w bardzo dużym stopniu możliwość poprawnego obrobienia bramy narazi ją na uszkodzenia i zabrudzenia (tynk w prowadnicach,sprężynach i tp)
  10. Nie rozumiem tych którzy nie zauwrzają błędów jakie popełniają np.murarze czy czy firmy montujące okna czy drzwi od wszystkiego są normy wykonawcze a jeżeli się na tym nie znacie zatrudnijcie kier.bud.ja jestem budowlańcem wykonuję tynki i posadzki masz. jeżdżę na montarze okien do swoich klientów,żeby póżniej nie było że coś jest nie tak że na przykład nie idzi obrobić okna albo kiedy przyjdzie odp.warstwa tynku w ościeże okno się nie otwiera(szczególnie przy łukach).najlepszym wyjściem moim zdaniem jest kiedy jeden fachowiec odbiera robotę od drugiego,wtedy odpowiada za efekt końcowy swojej pracy.Nie dziwcie się że w około jest tyle fuszery przy takim bumie budowlanym natworzyło się firm jak grzybów po deszczu a jakieś 50% "inwestorów" nie patrzy na referencje firmy tyko i wyłącznie na cenę no i najlepiej było by gdyby wykonawca jeszcze w cenie usługi wykonał jeszcze jalieś porawki po poprzedniku za frytki oczywiście Moje motto jest takie JEŻELI ZAOSZCZĘDZISZ NA JEDNYM FACOWCU STRACISZ NA DRUGIM.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...