Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mareckikl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

O mareckikl

  • Urodziny 18.08.1956

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    emeryt SW
  • Mój klub zainteresowań
    Ogrzewanie
  • Jestem na etapie
    modernizacji budynku który wybudowałem 32 lat temu
  • imię i nazwisko
    Marek Psuja

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Sztum
  • Kod pocztowy
    82-400
  • Województwo
    pomorskie

mareckikl's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Zgodnie z radą Jareckiego podniosłem korekcję mocy do 30 - fabrycznie była - 5, Później stopniowo co 5 aż do 50. Teraz poziom paliwa jest odpowiedni, wentylator nie szaleje całą mocą, zmniejszyła się znacznie ilość spieków, wysokość płomienia sięga do deflektora. Będę powoli włączał CWU, zobaczymy co się zmieni.
  2. Jarecki, jeszcze raz serdecznie dziękuję za szybką odpowiedź. Zaraz pójdę ustawić korekcję mocy wg Twojej sugestii. Zadałem pytanie na wszelki wypadek gdyby nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Pytałem o orientacyjne, przybliżone nastawy aby nie kombinować samemu przez kilka dni. Aktualnie mam ustawioną temp. na kotle na 50 stopni C. Kocioł nagrzewa się do ok. 52 i na ok. 5-6 minut jest przerwa w podawaniu opału, wentylator na chwilę zatrzymuje się a potem pracuje na wolnych obrotach. Temperatura spada do ok. 45 stopni. wentylator chodzi na maxa a podajnik podaje paliwo w ok. 10, 19 sek. cyklach aż do ponownego wzrostu temperatury. Tak więc wentylator chodzi prawie non stop. Czujnik temperatury jest zamontowany i uszczelniony w we właściwym miejscu, wcześniej wlałem tam dla lepszego przewodnictwa ciepła, odrobinę oleju silnikowego, do wysokości ok. 3/4 wysokości czujnika.
  3. Jarecki, dziękuję za szybką odpowiedź. W instrukcji Talosa jest jednak napisane, że po wyłączeniu ADC sterownik pracuje w trybie 2 stanowym w oparciu o nastawy użytkownika, czy to dotyczy tylko korekcji mocy palnika ? Bo jeszcze na str. 26 i 27 instrukcji jest napisane, że w trybie 2 stanowym można zmienić parametry nadmuchu, podawania opału i podtrzymania ognia.
  4. Domyślnie Niedawno kupiłem Skam P Plus 12 KW ze sterownikiem Talos, ogrzewam ok. 130 m2 budynku średnio docieplonego. Od rozruchu kotła jadę na ustawieniach fabrycznych. Kocioł chodzi na max, wentylator na max, ale jest niski poziom ekogroszku. Mam ręczny zawór 3 drogowy, ale na razie go nie włączyłem, mam pompę do CWU ale na razie z niej nie korzystam. Chcę pierw opanować kocioł. Czy ktoś z kolegów forumowiczów miał podobne doświadczenia i poda choć orientacyjne nastawy siły nadmuchu, przerwy w podawaniu, długości cyklu podawania paliwa itd. Nie jestem zbyt bystry w obsłudze elektroniki, muszę kogoś prosić o pomoc.
  5. Niedawno kupiłem Skam P Plus 12 KW ze sterownikiem Talos, ogrzewam ok. 130 m2 budynku średnio docieplonego. Od rozruchu kotła jadę na ustawieniach fabrycznych. Kocioł chodzi na max, wentylator na max, ale jest niski poziom ekogroszku. Mam ręczny zawór 3 drogowy, ale na razie go nie włączyłem, mam pompę do CWU ale na razie z niej nie korzystam. Chcę pierw opanować kocioł. Czy ktoś z kolegów forumowiczów miał podobne doświadczenia i poda choć orientacyjne nastawy siły nadmuchu, przerwy w podawaniu, długości cyklu podawania paliwa itd. Nie jestem zbyt bystry w obsłudze elektroniki, muszę kogoś prosić o pomoc.
  6. Dziękuję za odpowiedź. Z posiadanych informacji wynika, że mój nowy Kocioł jest już na linii produkcyjnej. Z zapartym tchem śledzę to forum już od kilku miesięcy. Jak będą jakieś problemy to chyba mogę liczyć na pomoc doświadczonych forumowiczów. ?
  7. W tym tygodniu będę już miał kocioł Skam P plus 12 KW, ze sterownikiem TALOS. Czy w tym kotle są już właściwie podłączone silniki. ?
  8. Stanowczo za duża moc pieca, max 15 kw
  9. masz zdecydowanie za duży piec Sprawdź w: ciepło właściwe- jak i za ile ogrzewać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...