Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kangoo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    111
  • Rejestracja

Kangoo's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. postaram się zrobić jakieś foty. Niesety łazienka na gorze jest w fazie gruntownej przebudowy, więc mogę podesłać zdjęcia placu boju, albo za miesiąc finalny efekt. Jak trzeba będzie to mogę podesłać fotki na priva. pzdr
  2. witam fakt, że wybudowało się dom kilka lat temu nie świadczy jeszcze o tym, że zupełnie zapomniało się jak to fajnie jest budować. Ale wracając do wątku - mieszkamy w finezji już kilka lat i teraz właśnie nadszedł czas na zmiany. Przede wszystkim główna i niewybaczalna wada tego projektu to mały salon, zbyt mały dla czterosobowej rodziny. Druga wada to za mały taras, kolejna niedogodność to brak spiżarni przy kuchni, i trochę za mała kuchnia. Pozatym same zalety. Teraz jesteśmy na etapie zmiany aranżacji wewnątrz, aby uzyskać więcej miejsca na dole. O zmianach jakich dokonaliśmy pisałem już kiedyś na forum, wszystkie okazały się bardzo przydatne. Jeżeli zajdzie potrzeba, to napiszę co warto i trzeba zmienić w projekcie. Natomiast największą zaletą tego domku jest jego "kompaktowość" tzn. w małej kubaturze mieści się naprawdę sporo dużych i ładnych pokoi, no i oczywiście wygląd zewnętrzny - jak narazie wszystkim się podoba. Aha proponuję doświetlić pokňj nad garażem oknami dachowymi. pzdr
  3. Witam Mam pytanie do użytkowników, którzy posiadają w swoich ogródkach skarpy - Jaką trawę (konkretna mieszanka) można zasiać na skarpie (kąt nachylenia około 45 stopni)? Obecna moja mieszanka niestety nie wytrzymała, wyschła po zimie zupełnie (albo wymarzła). Najlepiej żeby była odporna na wysychanie (skarpa nasłoneczniona). A moze jakieś inne rozwiązanie roślinności na skarpy, może polecacie jakieś roślinki, które ładnie się rozkrzewiają i są przy tym niskie i nie potrzebują dużego nawodnienia.
  4. Witam W tym roku posiałem trawę , niestety po dwóch miesiacach trawa nie wyglada zbyt imponująco, widać małe, gołe placki ziemi. Chciałbym zagęścić trawnik jak najszybciej. Wiem, ze częste koszenie pomaga, ale jest to proces długotrwały. Może ktoś z forumowiczów zna jakieś inne metody. Próbowałem dosiewania trawy, ale to też niezbyt skutkuje. Moze są jakies preparaty, może jakiś specjalny nawóz do trawników, może jakaś mieszanka regeneracyjna. Proszę o radę.
  5. Witam Mam pytanie do posiadaczy skarp, czym kosicie trawę na skarpie. Mam małą skarpę z zakamarkami (skarpa wokół tarasu) i niestety zwykła kosiarka elektryczna nie dotrze wszędzie. Czy ktoś z was spotkał może jakąś małą kosiarkę reczną lub elektryczną. Żyłkowa kosiarka raczej też nie wchodzi w grę, bo żyłki będą się niszczyć o krawędzie tarasu.
  6. Mam podobny problem, trawka dopiero wzeszła i chciałbym ją trochę podgonić, żeby placyki rzadkiej trawki trochę zrównać z resztą. Czy mozna taką młodą trawkę nawozić, jeżeli tak to czym, jakim preparatem (sypkim czy rozpuszczonym w wodzie). Przed siewem niczego nie sypałem, po prostu się zgapiłem.
  7. Ja mam schody kombinowane tzn. poręcze, tralki i balustradę mam od Rintala a stopnice i podstopnice zamówione gdzieś na "ścianie wschodniej" i zamontowane przez parkieciarzy. Faktycznie Rintal jest drogi ale z moich doświadczeń wynika, że jakościowo co najmniej dobry. Jeżeli chodzi o wygląd - rewelacja, system montażu - zamontuje nawet laik. Kupiłem elementy niepolakierowane, więc było trochę taniej, lakierowanie odbyło się w jednym czasie razem z parkietem i resztą schodów jednym rodzajem lakieru. Jak sobie porównałem taki "system kombinowany" wyszedł mnie taniej niż w całości zamówiony u dobrego rzemieślnika no i taniej niz w Rintalu za kompletne schody.
  8. u mnie stelaż poszedł na strop a potem dopiero wylewka. Hydraulik zapytał tylko jaka będzie grubość wylewki łacznie ze styropianem i grubość płytek, a z resztą poradził sobie sam i wysokościowo jest dobrze, nawet do tego stopnia, że dziecko też sobie radzi ze wspinaniem sie na muszlę (to wziął też pod uwagę) - dobry fachowiec zapyta o wszystko i weźmie każdą okoliczność pod uwagę.
  9. Szukałem na forum ale nie znalazłem nic o możliwości i skutkach przycinania topoli, dlatego zadałem to pytanie. Jezeli chodzi o szybkość przyrostu to jest to zaleta jak chce się mieć szybko większe drzewka. No i nadal nie wiem czy można to przycinać i jak to drzewo zachowa się po czymś takim.
  10. Witam pytanie jak w temacie, mam młodą topolę wielkości 2,2 m (właściwie kilkanaście takich drzewek), srednica pieńka jakieś kilka cm. Chciałbym przyciąć topolę od góry aby nie rosła w górę a zaczęła rozrastać się na boki. Z tego co wiem topola to całkiem spore drzewo. Mam trochę tych drzewek na działce a niektóre ładnie się komponują w całość pod warunkiem, że nie będą bardzo wysokie. Jak przyciąć takie drzewko i czy w ogóle nadaje się to coś do cięcia?
  11. Zrobiłem pełnowymiarową piwnicę o wysokości na gotowo 2,3 m. i nie zrobiłem wyzszej tylko dlatego, że chciałem mieć wizualnie niski dom a głębiej kopać już nie chciałem, bo woda. Oszczędność na kilku bloczkach żadna a wygoda niesamowita. Pozatym widze, że pojawiają się ciągle opinie o kosztach. Ja zrobiłem piwnice i urzadziłem dom tak jak chciałem, i wcale nie musiałem np. zamieszkać w kuchni bez mebli jak co niektórzy piszą, kwestia dobrego zaplanowania wydatków. Jeżeli piwnicę się zaplanuje od samego początku w kosztorysie to na wszystko wystarczy
  12. Przeczytałem dokładnie każdy komentarz, wczesniej tez miałem taki problem. Ja piwnicy nie chciałem, żona chciała. radziłem się fachowców i oglądałem domy bez piwnic i z piwnicami. Trochę to trwało ale w koncu wzgledy praktyczne zaważyły: zrobiłem piwnicę o powierzchni okolo 75 m2. Jedyna wada to koszt (około 17 tys. drozej niz bez), ale tak naprawdę co to jest 17 tys. do kosztu całego domu. A dzięki piwnicom mam miejsce na kocioł olejowy, zbiorniki oleju (takich wynalazków nie postawiłbym w domu - zapach, przepisy, zajmowana powierzchnia i głosność takiego pieca), mam pralnię z prawdziwego zdarzenia, suszarnię (docenia się w zimie przy dwójce małych dzieci nie byłoby gdzie tego suszyć , a pralka z tych drogich wcale do najcichszych nie należy). Pozatym mam miejsce na przetwory, zapasy, drewno do kominka, nieużywane rzeczy sezonowe, tablice rozdielcze do elektryki. W piwnicy załozyłem grzejniki ale nawet tej zimy temp. w piwnicy nie spadła poniżej 10 stopni więc tak naprawdę grzejniki są narazie nieuzywane. Żeby w domu mieć ciepło zainwestowałem trochę więcej w izolację stropu nad piwnicą (mam tam około 8 cm styropianu). Wilgoci nie mam mimo, że wkopałem się na głębokość 1,7 m (mam dobry teren, ale porzadnie zabezpieczyłem ściany i posadzkę przed wilgocią) - po to aby wizualnie dom nie stracił. W domu mam ciszę i porządek. Żadnych rupieci i pomieszczeń gospodarczych z których prędzej czy później i tak zrobi się graciarnia i wylęgarnia pająków (ogladałem i takie rozwiązania). Z zewnątrz piwnic praktycznie nie widać. Dom jest wyzszy o jakieś 20 - 30 cm od porównywalnych bez piwnic. Zastrzegam, że nadal nie jestem zagorzałym zwolennikiem piwnic, ale praktyczność rozwiązania powoli mnie przekonuje. Te 17 tys. to zadna przesada, instalację elektryczną robiłem sam, koszt trzech punktów grzejnych to raptem 300 zł plus trzy grzejniki (tanio kupione). Takze instalacje w piwnicy to naprawdę mała kwota. Największy koszt to roboty ziemne oraz robocizna murarza + strop.
  13. Moje zmiany dotyczyły: odbicie lustrzane, powiększyłem okna do wymiaru (120x150) oraz nad garażem 130x130, zlikwidowałem balkon, zmieniłem wejscie do piwnicy aby było mozliwe i z domu i z garażu, zamiast pokoju na parterze zrobiłem pełnowymiarową łazienkę a tam gdzie było w planie WC zrobiłem szafę wnękową, doporojektowałem dodatkową wentylację, zmniejszyłem róznicę poziomów między poddaszem a pokojem nad garażem do trzech stopni, zrezygnowałem z łuków (poza jednym nad wykuszem), zmieniłem delikatnie kształt tarasu i schodów wejściowych, podniosłem sciankę kolankową (po wykończeniu mam około 1 metr i jest rewelacyjnie), doprojektowałem ogrzewanie kominkowe. w sumie to chyba wszystko
  14. Jak widać wcale tak mało NAS znowu nie ma. Ja już zbudowałem GL41. Moim zdaniem Studio Atrium robi rewalacyjne projekty. Dopracowane, czytelne, niesamowicie użyteczne. Ich projekty są charakterystyczne, bez trudu mozna rozpoznać domki budowane według tych projektów. Nie omieszkałem wprowadzić jednak kilku przeróbek, żeby domek był jescze bardziej funkcjonalny i jest funkcjonalny a do tego jaki ładny
×
×
  • Dodaj nową pozycję...