Miesięcznik Murator ONLINE

Jump to content

tomo244

Members
  • Posts

    55
  • Joined

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Ogrzewanie
  • Jestem na etapie
    wykańczanie poddasza

Personal information

  • City
    powiat Otwocki

tomo244's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputation

  1. Witam. zużycie gazy od 31.01.2018 do 31.01.2019 to 846 m3. wsp. konwersji z faktury to 11,239 . Kociołek odpalony dopiero 1 grudnia. 2 osoby dorosłe. grudzień 2018 -170 m3 styczeń 2019 -195 m3 CO, CWU + kuchenka . temperatura w domu 22 stopnie obniżenie w nocy 0,5 stopnia. żeby nie było że coś mało na taki dom to spaliłem jeszcze około 5 m drewna w kominku. Drewno z własnych zasobów + brykiet za 100 zł. (5 paczek)
  2. Styczeń 203 m3 ,Luty 202 m3 temp.dzienna 22 stopnie, nocna 21.5. CO + CWU + kuchenka, 2 osoby. Kilka razy kominek przeważnie w weekendy
  3. Niestety u mnie zabrakło trochę miejsca na dołożenie przedłużenie kanału ceramicznego do odzyskania ciepla ze spalin. Trochę w zastepstwie jest wymurowana ścianka ażurowa z cegieł szamotowych ktora cos tam akumuluje. Dgp napewno wplywa na szybsze wychlodzenie obudowy. Coś za coś. Pozdro.
  4. witam. ja posiadam kominek narożny z ciepła zabudowa +dgp model Hoxter Ecka 67/45/51h z podwójna szyba . mój salon jest mały 20m2+kuchnia14m2+hool 8m2. nawet przy dość ostrym paleniu nie mam efektu sauny w salonie. jest ciepło ale tak jak powinno być 23-25 stopni . mam dodatkowo dgp do 5 pokoi na poddaszu i duża cześć energii jest tam przekazywana . obudowa kominka oddaje ciepło jeszcze po zakończonym palenia przez 1-3 godz. zależnie od nagrzania. pare fotek z mojego bloga : http://tommar.mojabudowa.pl/?page=4
  5. Drugi sezon grzania , pierwszy jak mieszkamy grudzień zużycie 197m3 temp 22 w dzień 21.5 noc. CO+CWU +kuchenka, 2 osoby. Z 5 razy kominek odpalony.
  6. A i zapomniałem o najważniejszym. Mam wersję z 2 szybami . nawet przy ostrym paleniu 500-600 stopni nie gotuję sie w salonie. A moj salon ma tylko 20 m2. Pozdro.
  7. Tak . sterownik tatarek z przepustnicą z dwiema czujkami - temp. w kominku i temp. spalin + czujnik otwarcia drzwi.
  8. Mam własnie taki wkład tylko w wersji powietrznej. Bedziesz zadowolony.
  9. Ja polecam Pana Antoniego Poparda do tynków CW . Robił u mnie w 2014 r. Tynki tradycyjne robione ręcznie na budowie. trzeba ich tylko przypilnować przy puszkach elektrycznych bo u Mnie niektóre niestety zbyt głęboko osadzili. Reszta Ok. tel. 694 972 569. pozdro.
  10. Ja na twoim miejscu obniżył bym jeszcze niżej i zrobił sobie coś takiego . To mój patent na mało estetyczne studzienki na powierzchni kostki brukowej . http://www.tommar.mojabudowa.pl/?id=184762 pozdro.
  11. A czy mógłbyś napisać jak sprawuje się taki wkład narożny odnośnie oddawania ciepła przez szybę do pomieszczenia (pomieszczeń) w którym stoi kominek . Ja mam nie za duży salon 20 m2 połączony z kuchnią 14 m2 i korytarzem 9m2 łącznie 43 m2 . Kominek będzie usytuowany w rogu salonu . Nie chciał bym przy normalnym paleniu mieć za gorąco w tych pomieszczeniach tzn sauny w przenośni. A przy okazji może znajdzie się jakiś użytkownik jakiegokolwiek kominka z wkładem Leda i napisze parę słów . pozdro.
  12. Witam. Odświeżę trochę wątek . Powoli przygotowuję się do wyboru wkładu kominkowego. U jednej osoby widziałem kominek z wkładem Leda i bardzo Mi się spodobał . U siebie widział bym wkład Leda SERA 55 ES narożny . Mam pytanie . Czy ten wkład można użyć do budowy kominka z instalacją DGP ? Instalacje DGP mam już zrobiona na podzespołach firmy Darco. Kanały sztywne ocieplone , turbina Banan2 z bypassem + sterownik Art 1. 5 punktów na poddaszu. A może ktoś ma taki wkład u Siebie. Ciekaw jestem opinii odnośnie użytkowania .
  13. U mnie tynkarze wchodzą w czwartek . tynki ręczne CW . ustalona cena 29 zł/ robocizna z materiałem. Co prawda roboty ich nie widziałem tylko rozmawiałem z jednym inwestorem co u niego robili i on był zadowolony. A zdecydowałem się tak tylko dlatego że poprzedni tynkarz którego wybrałem w castingu na 4 miesiące wcześniej poinformował mnie że nie wykona u mnie tynków (dobrze że zadzwonił) i już nie chciałem znowu przechodzić przez miesiąc szukania i jeżdżenia itp. Co do tynków będę mógł powiedzieć coś więcej za około 10 dni. Budowa pod Otwockiem. pozdro.
  14. Właśnie co do tego mam obawy że może się okazać że ilość ciepła może być za mała co do oczekiwań . Chyba jednak postawie na sprawdzone rozwiązanie pozyskiwania ciepła z obudowy kominka. Poza tym technicznie mogło by być ciężko umieścić tą rurę zasysająca powietrze z salonu. Planuje obniżyć sufit około 15 cm od stropu ale to chyba mogło by być za mało a więcej już nie da rady. I jest to oczywiście droższe rozwiązanie o koszt tego wymiennika montowanego na rurze odprowadzającej spaliny.
  15. Na początku napisze że trochę szukałem ale nic nie znalazłem odnośnie tego rozwiązania dlatego pozwoliłem sobie napisać nowy temat. Chciałbym zasięgnąć opinii na temat instalacji dystrybucji gorącego powietrza Poujoulat Confort + . Czy może ktoś już spotkał się z takim rozwiązaniem albo ma je u Siebie. Gościu w salonie kominkowym bardzo namawia mnie na to rozwiązanie gdzie powietrze jest zasysane z pomieszczenia w którym jest zainstalowany kominek a nie z obudowy kominka. mniej więcej tak jak na obrazku . http://images65.fotosik.pl/956/f65f3c8a1e239d3cm.jpg Argumentuje to że mniej będzie się brudziło , wypływ ciepłego powietrza z anemostatów będzie bardziej komfortowy (około 30-40 stopni) niż w wersji klasycznej (około 70 stopni) , coś o przypalaniu kurzu itp. Cytat ze strony producenta : Zastosowanie systemu CONFORT+ znacząco zmniejsza koszty ogrzewania oraz zwiększa sprawność całej instalacji kominkowej. System dodatkowo minimalizuje naturalny efekt warstwowania temperatury pomiędzy podłogą a sufitem. . Czy lepiej nie eksperymentować ( podobno to nowość ) i zrobić pobieranie powietrza z obudowy kominka ? Wszelkie rady i spostrzeżenia mile widziane. Pozdrawiam.
×
×
  • Create New...