Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pwasylcz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    290
  • Rejestracja

pwasylcz's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Mam pytanie o drewno miedzy oknami. Laty byly przykrecane na otynkowany styropian czy jeszcze na siatke z klejem? Jakie drewno Pan uzyl?

     

    Pozdrawiam

  2. Powoli spod gor smieci wylania sie ostateczny zarys budynku Wszystkie tynki to znow firma BCS z Zelazowej Woli - jeden z nielicznych wykonawcow, ktorych po calej budowie moge naprawde polecic. Wnetrza garazu: Przygotowania do montazu bramy garazowej w pelni I mojego pomyslu ruszt pod fragment elewacji z desek - do skonczenia zapewne dopiero wiosna...
  3. Garaz sie konczy, jeszcze tylko brama i wszystkie wieksze pracy beda zakonczone. Juz sie zastanawiam, jak to bedzie nie miec budowy... Fotorelacje z tynkow zewnetrznych i innych dzialan na dniach.
  4. Ok. 50 szt. nowych pustaków Porotherm 44 - zostały z budowy garażu oraz drugie tyle pustaków z drobnymi uszkodzeniami (gratis) - np. na narożniki. Odbiór tylko własnym transportem z Tarczyna po 20 września. Kontakt na mail: [email protected]
  5. Hej, dzieki Stram sie A przy okazji, tez jestem z branzy mat-fiz. A dokladnie fiz, na caly etat od jakichs 15 lat
  6. Dziś kilka fotek z tynkowania (tynk cementowo-wapienny Nida od wewnątrz i na zewnątrz): I z krycia dachu - tym razem spróbowałem sobie profesjonalną matę strukturalną pod blachy płaskie - okropnie droga, ale pracuje się bardzo przyjemnie.
  7. Powoli, ale prace postępują - fotorelacja wkrótce. 1. W ciągu dwóch tygodni udało mi się samemu położyć blachę na dach garażu (100 m.kw.) - podobnie jak na domu, rąbek zatrzaskowy od Pruszyńskiego. Zdecydowanie polecam tę technologię do samodzielnego wykonania: szybko, czysto i precyzyjnie. 2. Kolejny udany kontakt z firmą BCS spod Żelazowej Woli - pisałem już o świetnym wykonaniu ocieplenia na domu dwa lata temu, a teraz panowie (inna ekipa) w ciągu trzech dni położyli 160 m.kw. tynków cementowo-wapiennych (z czego pół dnia naprawiali agregat). Wykonanie bardzo staranne, cena umiarkowana, szczerze polecam. 3. Kończę układanie podłogi z modrzewiowych desek w kolejnych pomieszczeniach na piętrze - idzie to szybciej, bo technologię mam opanowaną. Jednym z problemów okazało się manewrowanie 4-metrową deską w pokoju... Wydaje się, że na przyszły rok zostanie już tylko posadzka w garażu (planuję zacierany beton), montaż bramy garażowej i trzeba będzie zamykać dziennik budowy
  8. Dzis tylko drobiazgi: mocowanie w scianie wspornikow balustrady (na kotwe chemiczna) I pierwsza przymiarka do szklanej balustrady - oczywiscie najpierw szablon z plyty
  9. Dzis krótka fotorelacja (z komórki) - może kogoś coś zaispiruje Garaż z oknami i drzwiami czeka na tynkowanie (termin na lipiec już zaklepany w firmie, która ocieplała dom): Pomału kończę schody - teraz mocowanie wsporników balustrady. Czy ja mam takie wygórowane wymagania, że nic, co można kupić mi się nie podoba? I znów skończyło się na rzeźbieniu z płaskownika z nierdzewki... I na koniec kuchnia - wyszła mała, ale dość funkcjonalna, szczególnie jak na tak ograniczony budżet. Lodówka i szafka obok są odsunięte od ściany - docelowo stoją oczywiście w jednej linii z kuchenką. Z nietypowości - na ściane nad blatem jest płyta grubości 2,3 mm z laminatu HPL. Kosztuje ok. 1/5 ceny szkła, można samemu dociąć i wiercić otwory, przyklejona na piankę do tynku. Na razie sprawdza się świetnie.
  10. Jesli chodzi o 3 cm styropianu, to chyba warto jeszcze wziac pod uwage wytrzymalosc takiej sciany. Wedlug mnie, jedną z bardzo powaznych zalet sciany jednowarstwowej jest to, ze od zewnatrz dostaje sie odporna na uszkodzenia powierzchnie. A taki styropian... - przy mocniejszym uderzeniu od razu dziura/wgniecenie, bardzo trudna do naprawy... Poza tym mozna do sciany latwo mocowac rozne elementy - wsporniki, markizy, oswietlenie... Przy styropianie powieszenie czegos ciezszego niz tabliczka z numerem domu robi sie bardzo trudne...
  11. Prawie na pewno to, co widziales, to plyty z HPL (lamiant papierowy o wysokiej gestosci) - wiele warstw papieru przesyconego sytetyczna zywica i prasowanego na goraco. Mozna kupic w PL, jest drogie, , obrabia sie jak twarde drewno, pod tynk sie raczej nie nadaje. Mam takie cos nad blatem w kuchni - grubosci 3 mm przyklejone do sciany.
  12. Nieslychane, jak ten czas plynie. Ostatni wpis z lata ubieglego roku! Co prawda powoli, jak to u nas, ale dzieje sie w kwestii budowlanej: - stoja sciany garazu, - wylane wience, w tym duzy podciag nad brama wjazdowa, - zamontowane zostaly dzwigary (wlasnorecznie z pomoca Tescia) i calosc pokryta plyta OSB/sklejka oraz na zime przykryta plandeka (jak kiedys w domu), - calosc przezimowala bardzo dobrze, - w zeszlym tygodniu zamontowane zostaly okna i drzwi do garazu - tym razem stolarka aluminowa, zeby sprobowac czegos nowego - polecam doskonala firme z Piaseczna. Fotorelacja wkrotce. W najblizszym czasie - tynki w garazu (cem-wap na zewnatrz i wewnatrz), moze jeszcze w tym roku brama i posadzka, jesli starczy srodkow. W domu z kolei ciag dalszy wykonczen i pojawiaja sie pierwsze wnetrza, w ktorych widac koncepcje "Innego".
  13. Widoczne czesci okapow od spodu byly impregonowane Dyrup Wood Preserver, a potem lakierem Beckersa bezbarwnym (nie pamietam nazwy). Niestety, od zachodu, gdzie sa drzewa, sklejka pokrywa sie czanym nalotem (najpewniej grzybki) i na to juz nie widze rady. Jak juz bedzie zle, to pomaluje farba.
  14. Dziś tylko parę zdjęć dla tych, co sądzą, że to już był koniec Kilka dla tych, co chcieliby robić przesuwne żaluzje - robota masakryczna, gdybym miał to robić za pieniądze, to brałbym chyba ze 2000/m.kw... Ale efekt niezly... A tu już wiązary na garaż - montaż za dwa tygodnie, jeśli tylko pogoda dopisze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...