Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wojtek_o

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    Wojtek

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    30-316
  • Województwo
    małopolskie

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

wojtek_o's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. dzięki. Na początek muszę policzyć zapotrzebowanie na ciepło i wtedy przymierzać się do jakiś zmian. A potem to widzę to tak, że w kolejności łatwości (a zapewne i rosnących nakładów inwestycyjnych vs oszędności na bieżącym zużyciu będzie to) mam do wyboru. 1. Akceptacja stanu istniejącego - czyli ogrzewanie kominek + DGP, oraz kuchnia i łazienki podłogówki elektryczne. CWU elektryka piec Galmet Heros z zasobnikiem 60L 2. Dołożenie do istniejącej instalacji dynamicznych piecy akumulacyjnych 3. Instalacja kondensacyjnego kotła gazowego + grzejników (i tutaj dochodzi koszt instalacji gazowej) 4. Totalna przeróbka na ogrzewanie podłogowe, co wiąże się z pruciem wszystkich wylewek i do tego dołożenie czy to instalacji w oparciu o gaz (kocioł kondesacyjny), czy o PC. Na szybko licząc sam koszt zerwania podłóg (50 PLN/m2) i położenie ogrzewania (100 PLN/m2) * pow. (150m2) = 22 500 skutecznie odstrasza Niezależnie od wybranego wariantu opcjonalnie wentylacja mechaniczna. Ogrzewanie, ogrzewaniem, ale czy bez PC lub gazu jest jakieś efektywniejsze źródło CWU niż istniejący piec Galmet Heros z zasobnikiem 60L ?
  2. Arturo, dzięki za info. Oj czeka, czeka, czytam od dwóch dni na temat PC, DGP, gazu, etc.. Tam gdzie jest to kwestia przyswojenia sobie wiedzy to ok, ale równie często są wypowiedzi "wyznawców" - zwłaszcza w dyskusjach o PC. Beton komórkowy firmy Hebel, dom z 2001 roku, wg projektu wpisane "ściany zewnętrzne parteru i piętra o grubości 39 cm dwuwarstwowe wykonane na zaprawie cem.-wap. (Max=29 cm + styropian 10 cm, K=0,3) Mhhh.... zapotrzebowania nie znam, próbowałem obliczyć programem OZC firmy Sankom, ale utknałem. Czy jest jakaś metoda szacowania bez danych szczegółowych (znając pow. pomieszczeń, ogólną technologie ścian zewn.) ? DGP ma dla mnie dwie podstawowe wady - wymaga obsługi kominka, a nie palenia w nim dla przyjemności, nie pozwala na ogrzewanie podczas nieobecności w domu.
  3. Witam wszystkich, Jestem w trakcie kupowania domu na rynku wtórnym, dom jest w technologii betonu komórkowego 29 cm + ocieplenie 10 cm; składa się z parteru (74 m2 bez garażu) i piętra w skosach dachu (72m2). Wysokość pomieszczeń 250cm Dom ma jeden zasadniczy feler – ogrzewanie – kominek + nadmuch powietrza kanałami (DGP) oraz dodatkowo ogrzewanie elektryczne podłogowe w kuchni i łazienkach. Z racji wygody użytkowania i kosztów chciałbym to zmienić. 1. Optymalne wydaje mi się ogrzewanie gazowe w obiegu zamkniętym (dom nie posiada pomieszczenia gospodarczego, które można by przeznaczyć na kotłownię). a. Piec kondensacyjny czy niekondesacyjny ? b. Jaka moc kotła dobrać – jakiś wzór na obliczenie wymaganej nominalnej mocy ? c. Jak orientacyjny koszt instalacji ? lub jak taki koszt policzyć – czyli jakie składowe, koszt pieca, instlacji, mb instalacji, koszt grzejników, sterowanie, co jeszcze ? d. Z racji tego, że dom nie nowy to zapewne nie ogrzewanie podłogowe, ale grzejniki – tylko jakie ? 2. Czy w takim domu warto myśleć o instalacji rekuperatora ? 3. Na co szczególnie powinienem zwrócić uwagę ? pozdrawiam, w.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...