Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

robtus

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez robtus

  1. Qgiel serdecznie dziękuje za informacje. Jak pisałem - z żużlem miałem tylko wtedy kontakt, kiedy mój dziadek robił z niego pustaki, bo ludzi z sąsiedztwa nie było stać na cegły. Dom obejrzę napewno jeszcze kilka razy, ale to co mnie do niego przekonuje, to fakt że można w nim zamieszkać "z biegu". Oczywiście wywale paździerze, bo ich niecierpie, no i musze zrobić nowe ogrzewanie. Wogóle sporo tam jest rzeczy do zrobienia, ale najważniejsze jest to, że mógłbym już uciekać z bloku. Aaaa no i mój 2 letni synek w pełni zaakceptował dom i dziś pytał kiedy go kupimy . Jest też spora możliwość rozbudowy w górę. W dobudówce jest jeden ładny pokój z balkonem, i miejsce w którym można zrobić drugi. Nad częścią gospodarczą można spokojnie zrobić jeszcze dwa pokoje - jest tam ok. 35 - 40 m2, tyle że trzeba trochę podnieść dach, ale to robota na później. No i ten ogród - bajka (jakieś 20 arów wolnej przestrzeni)... Ech, jak o tym piszę to mam na niego coraz większą ochotę. Pozdrawiam !
  2. Byłem dzisiaj w tym domku i dokładnie wypytałem właściciela. Otóż nie chodziło o pustaki żużlowe, ale ściany żużlowe. Robione z formy, wylewanej żużlem i odpowiednio ubijanej. Źle zrozumiałem gościa, ale nie wiedziałem, że coś takiego robiło się z żużlu i nie wiem co o tym sądzić. Robiłem podobną rzecz ale były to formy steropianowe - elementy ściany, wypełniane betonem. Oglądnąłem dom dość dokładnie - ani śladu wilgości (nawet zapachu), a nie był ogrzewany przez dłuższy czas. Dom nie jest ocieplony steropianem, a w środku jest boazeria i płyty paździerzowe; wogóle sporo w jego wnętrzu drewna. Ściany mają ok. 50 cm grubości. Na części głównej zrobiona jest nowsza nadbudówka z cegły, podobnie jak dobudowany garaż i pomieszczenie gospodarcze. Całość wygląda naprawdę nieźle, ale pójdę tam jeszcze raz z teściem bo ma bardzo duże doświadczenie z drewnem, spore w budowaniu no i z racji powinowactwa będzie patrzył wyjątkowo krytycznym okiem na całość.
  3. Dziękuje wszystkim za odpowiedź. Jutro idę obejrzeć chałupkę i wyciągnę od właściciela maksimum informacji. Może będzie mieć dokumentacje techniczną ... No i sprawdzę domek dokładnie. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
  4. Witajcie, moje pytanie wymaga krótkiego wstępu: szukałem od jakiegoś czasu domu i trafiła mi się tak "okazja" - dom z lat 30-tych, z dobudowanym garażem i budynkiem gospodarczym, z poddaszem na którym jest jeden pokój i łazienka. Dom był (i jest) przez cały czas zamieszkiwany, a niedawno ocieplony. Ma wszystkie media w śrdoku z wyjątkiem gazu, który doprowadzony jest do domu, ale nie do środka. Dom stoi na ładnej, 22 arowej działce, w miłym wiejskim otoczeniu. Całość wygląda naprawę dobrze. Nie ukrywam, że jestem bardzo zainteresowany, ale dom jest zbudowany z pustaków żużlowych (czy jak się tu mówi "z hasioku"). Wiem, że temat wpływu ich na zdrowie już był omawiany, ale mnie dodatkowo interesuje wytrzymałość tych pustaków na upływający czas, ich przewodzenie ciepła, ogólną trwałości - słowem dane techniczne, których nie mogę znaleźć w Internecie. Będę ogromnie wdzięczny za pomoc na forum lub na e-mail. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...