Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

a_za

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

a_za's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Miło czytać, że SMART jest stosowany i sprawuje się dobrze. KONBET ja mam dokumentację techniczną i właśnie po jej lekturze nieco się zawahałam. Czy jest możliwość, że firma KONBET, na podstawie dostarczonego przeze mnie projektu stropu (teriva) dobierze długość i ilość belek SMARTA oraz powycina w nich wszystkie potrzebne otwory na kominy, przepusty, itp? Ile czasu będzie potrzebowała firma na wykonanie takiego zamówienia? A może firma ma przedstawiciela w okolicy Łodzi? AZ
  2. Oczywiście pytałam producenta o inwestora, który montował ten strop w Polsce centralnej - tak abym mogła osobiście zobaczyć, porozmawiać. Producent nie kojarzy nikogo z Polski centralnej, ktoby dokonywał takiego zakupu. Myślę, że forum o tytule "jaki strop" jest najlepszym miejscem na szukanie odpowiedzi na to właśnie pytanie. Nie liczę za bardzo na 100-procentową szczerość producenta. Producent chce produkt sprzedać i w związku z tym nie będzie mówił o jego wadach lub trudnościach w jego montażu. Z tego co producent zamieszcza na swojej stronie wynika, że panele może ułożyć każdy, komu się uda wdrapać na poziom stropu. A ja bym chciała wiedzieć jak to wygląda od strony inwestora i brygady montującej te panele. Dlatego ponawiam pytanie - kto montował w swoim domu strop paneloway SMART?
  3. Dziękuję szybkiejosie za odmłodzenie. Na imię mam Anna. Ja nie reklamuję tego produktu!! Wiem o nim tyle co wyczytałam na stronie Konbetu oraz co mi przekazał pracownik tej firmy drogą mailową. Za mało, żeby podjąć decyzję. Dlatego szukam kontaktu z inwestorem, który montował w swoim domu strop SMART.
  4. Z zainteresowaniem przeczytałam wszystkie wypowiedzi, bo w przyszłym roku stanę przed koniecznością wyboru. Mam zaprojektowaną terrivę, sama o to prosiłam architekta, bo rozważając wszystkie za i przeciw, terriva wyszła mi rozwiązaniem optymalnym - niezbyt drogi, dość dobre parametry termoizolacyjne, powszechnie dostępne materiały, no i jego powszechność powoduje, że nawet niezbyt rozgarnięta brygada sobie z nim poradzi. Policzyłam przybliżone koszty potrzebnych materiałów - wyszło ok. 100 zł/m2 stropu (belki, pustaki, stal, beton) - bez robocizny. Strop lany - same materiały (beton i stal) ok. 70 zł/1 m2, jak się doliczy szalunki, steple - wyjdzie na to samo co terriva, może trochę taniej. Myślę, że jak ktoś ma czas i dobrą brygadę, oraz buduje dom z poddaszem użytkowym powinien wybrać strop lany. Ja mam poddasze do adaptacji, wybiorę pewnie terrivę. Z pozostałych rozwiązań najbardziej zainteresował mnie lekki strop panelowy SMART. Na stronie konbetu jest film, który pokazuje, jak proste i szybkie jest to rozwiązanie. Cena paneli nie jest wysoka, wychodzi taniej niż terriva. Tylko że producent pokazał układanie stropu w domu bez kominów, wywietrzników i żadnych dodatkowych elementów na poddaszu. Nie jest też pokazane, jak należy płyty kotwić do wieńca. W ogóle nie jest pokazana konieczność kotwienia, a kotwić trzeba i wzdłuż i w poprzek. Wzdłuż - trzeba w każdym łączeniu płyt przeprowadzić pręt zbrojeniowy i zakotwić do wieńca. W poprzek - trzeba płytę nacinać aż do kanałów, kotwić do wieńca i zalewać betonem. Przy kominach trzeba płytę ciąć, albo wymyślać inne rozwiązania np. łączyć z terrivą. Pod ścianki działowe też pewnie trzeba będzie się nakombinować, w terrivie rozsunę pustaki i wywołam belkę. W smarcie też można rozsunąć panele i wywołać belkę, ale tak kombinując traci się to co ma być największą zaletą smarta - szybkość i łatwość wykonania. Choć przyznam, że nadal jestem zainteresowana smartem i chętnie wymieniłabym uwagi z kimś, kto taki strop ma.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...