Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

masti15

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    52
  • Rejestracja

masti15's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. masti15

    NIBE Split

    Pytanie w jaki sposób zmniejszyć prędkość pompy - piszesz powyżej o zmianie z 30 na 10% ??? Nie widzę nigdzie takiej opcji w ustawieniach.
  2. Pełna zgoda, pytanie które wrzuciłem na forum nie dotyczy zużycia energii podczas grzania CWU ale zużycia gdy pompa nie pracuje. Zużycie podczas pracy podałem jedynie dla wskazania relacji. W mojej ocenie 1-1,5kWh/dobę na postoju wydaje się znaczącą wartością dlatego pytam o doświadczenia innych użytkowników PC
  3. Ile prądu zużywają Wasze pompy gdy sprężarka nie pracuje??? Moja Nibe AMS 10-12 + HK200S do zagrzania 180 litrów CWU potrzebowała w okresie letnim ok. 0,5-0,7kWh (moim zdaniem rewelacja) Ale jest małe ale... Podane zużycie dotyczy jednego uruchomienia na max. 0,5h, pozostałe 23,5h pompa nie pracuje a mimo to wg wskazań licznika dodatkowe zużycie wynosi 1-1,5kWh . Na co tyle prądu? Opinia serwisanta mówi że to całkowicie normalne bo PC ma dużo elektronik którą trzeba wykarmić Podzielcie się proszę Waszymi spostrzeżeniami na ten temat. Dla mnie takie zużycie na nicnierobienie wydaje się co najmniej dziwne.
  4. Miałem podobny problem, mimo suchego opału po wrzuceniu do kosza robiło sie błoto (szcególnie w zeszłym roku gdy paliłem Pieklorzem). Po sezonie rozebrałem palnik (ekoenergia) i silikonem zatkałem 4 otworki srednicy ok. 1-1,5cm znajdujące sie na wysokości wejścia ślimaka do kotła. Za radą Jareckiego zmieniłem również węgiel na słabszy(retopal) i w tym roku problem całkowicie zginął. NIestety pewności nie mam która zmiana miała większe znaczenie
  5. a czy normalnym jest również ze temperatura kosza przekracza zdecydowanie temperaturę na piecu: kosz ok 60 st. C podczas gdy zadana jest temperatura 45 st. C? no i te skropliny w koszy mimo pracy pieca na wyższych obrotach też nie znikają - chyba jednak jest jakiś problem?
  6. Też palę pieklorzem więc coś w tm może być. Jeśli chodzi o czyszczenie to wykonałem ale jedynie paleniska bez rozkręcania ekoenergii. Zobaczymy co się bezie działo gdy przyjdzie zima i piec będzie chodził na wyższych obrotach, kosz niestety do tego czasu trochę podgnje.
  7. Właśnie rozpoczynam 3 sezon palenia Skamem P-Premium z Pumą Piecyk sprawuje się bardzo dobrze ale zastanawia na fakt że mimo iż pierwszy raz używam bardzo dobrze wysuszonego opału to w koszy skrapla się woda tak że cała górna część pojemnika jest pokryta kroplami wody która następnie spływa na opał Jedyną drogą dostawania się wilgoci do kosz jest według mnie powietrze które wdmuchiwane jest przez wentylator, co potwierdza fakt że po otwarciu klapy pojemnika po paru chwila zaczyna wydobywać się dym. Czy tak właśnie powinno być?
  8. witam Skoro padło pytanie to i ja pochwalę się swoimi wynikami bo chyba nienajgorsze. Dokładne spalanie sprawdzam od około 4 tygodni i wygląda to następuąco: 13-19.01. 2013: 129kg 20-26.01.2013: 134 kg 27-02.02.2013: 99 kg 03- 09.02.2013: 111kg Wielkość spalania obliczona na podstawie czasów pracy ślimaka (na początku roku zważyłem ile ślimak podaje w 10 min) Paliwo to miał po 480 zł kupiony w lipcu (podobno to "odpad" przy produkcji Jareta), kaloryczność 21MJ Kociołek 25kW z Pumą, dom 180m2 ściany styropian 15cm, poddasze z wełną 25cm, temperatura 21-22st.+ łazenka ok25 (jak się okazuje kocioł mógłby być mniejszy ale z drugiej strony wyniki spalania zadowalające więc nie ma co narzekać)
  9. A ja już w tym momencie nie do końca rozumiem na czym polega ta praca skokowa, Mam pompy energooszczędne więc ustawiona jest praca skokowa ale nie przypominam sobie abym kiedykolwiek ustawiał czas pauzy - gdzie to zrobić. Poza tym przy wyłączonym grzaniu CWU pompa CO pracuje u mnie 24h/dobę, czy to jest w porządku? Dzisiaj po włączeniu grzania CWU w pewnym momencie sterownik wyłączył obie pompy i przeszedł w podtrzymanie (na piecu ok. 47C, CO ustawione na 45C a CWU na 43) Dlaczego została wyłączona pompa CO?
  10. Mnie również zdarzyło się resetować sterownik w ten sposób i innej metody nie znam Mam jednak również inne pytanie - czy istnieje sposób na wyłączenie priorytetu pompy CWU w PUMIE?
  11. Mam identyczny piec ale z PUMĄ, dom również 180m2 a spalanie zdecydowanie niższe - w ubiegłym tygodniu od soboty do soboty spaliłem nie więcej niż 120kg miału (nie jestem w stanie podać dokładnie ponieważ kupiłem luzem i sam workowałem). U mnie dotychczasowe ustawienia to 40 /4 ponieważ przy dłuższym podawaniu niewypalony miał przesypuje się do popielnika. Temperatura na piecu 45 st., bojler 120l. grzany bez przerwy, ok.40m2 to podłogówka w pozostałych pomieszczeniach grzejniki panelowe z głowicami. Z temperaturą nie przesadzam ok. 21-22st.C (tylko w łazience cieplej) W sobotę ściągnąłem archiwum za ostatnie dwa tygodnie i okazało się że maksymalny dobowy czas pracy podajnika to 46,5 min. W tym tygodniu zacząłem testowane stref w godzinach nocnych i na czas pobytu w pracy więc mam nadzieję że spalanie jeszcze odrobinę spadnie. Jaką kaloryczność ma twój węgiel, czy jest wypalony?
  12. Ja też będę bardzo wdzięczny za kody do PUMY
×
×
  • Dodaj nową pozycję...