Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rys1719499428

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez rys1719499428

  1. Dziękuję za radę. Wymieniłem bezpieczniki na typ C i problem zniknął.
  2. Witam Kupiłem dom na rynku wtórnym w którym część pomieszczeń ma oświetlenie halogenowe umieszczone w suficie podwieszonym. Instalacja oświetleniowa jest zasilana z transformatorów 12V. Problem jest następujący: Przy włączaniu oświetlenia zdarza się (dość często), że wyłącza się bezpiecznik (s301 B10A). Opisuję tutaj przykład jednego pokoju ale problem występuje też w pozostałych zabezpieczonych odrębnie. Pokój ma 11 żarówek o mocy 35-50 W razem 500 W podzielonych na dwie sekcje, każda zasilana z odrębnego transformatora. Wyłącznik światła jest podwójny. Kiedy włączam sekcje oddzielnie , to wszystko jest w porządku, natomiast włączenie równoczesne obydwu sekcji powoduje często zadziałanie zabezpieczenia. Może ktoś potrafi poradzić co jest przyczyną takiego zachowania?
  3. Zwróciłem się do firmy Deitermann. Przysłali fachowca na oględziny a następnie przysłali ofertę z opisem wykonania. Cena mnie powaliła. 145 zł/mkw robocizna i 400 zł/mkw materiały. Co Wy na to????
  4. Też poszukuję fachowców, którzy zgodnie z technologią zrobiąnową izolację cieplną i przeciwwilgociową na tarasie nad salonem w starym domu. Kilka ekip już oglądało ale żadna nie mogła pochwalić się referencjami z takich prac ani rzetelną wiedzą na temat technologii, którą proponują. Były to radosne pomysły "fachowców" zamiast spójnego rozwiązania jakiegoś jednego producenta. Szukam więc dalej.
  5. Sporo zależy od tego czy chcesz zrobić hydroizolację ścian piwnicznych w budynku "starym" czy w nowo budowanym. Ja robiłem to w budynku starym w następujący sposób: Używałem produkty firmy Ultrament. Najpierw zagruntowałem zewnętrzną ścianę (z cegły) środkiem tej firmy a potem pokryłem dwukrotnie specjalną masą do hydroizolacji. Następnie przyłożyłem tzw. folię kubełkową i zasypałem wykop ziemią. Kolejną czynnością było przykrecęnie specjalnych listew z tworzywa sztucznego uszczelniających miejsce styku górnej krawędzi folii ze ścianą. Po paru miesiącach ściany zaczęły wysychać a po roku były już całkiem suche.
  6. A u mnie dom jest z 1938 roku i piwnica jest, a w niej dodatkowa kuchnia, kotłownia, spiżarnia, pracownia malarska, warsztat itp i nie wyobrażam sobie gdzie by to wszystko miało być, jeśli by jej nie było. wszystkie pomieszczenia mają okna.
  7. Ja po długich analizach zdecydowałem się na kocił firmy Brotje. Działa piąty sezon bez jednego zatrzymania. Kocioł jest na gaz ziemny, ma moc 34 kW i zasobnik na wodę 150 l. W lecie zużywa od 1,5 do 2 m3 gazu na podgrzewanie wody użytkowj dla 5 osobowej rodziny. Układy automatyki działają bez zarzutu podobnie jak siłowniki (mam wydzielone dwa obwody grzewcze) i pompy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...