Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sky4

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    45
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez sky4

  1. Jakby dać 2 x 24 cm bloczkami, wyszłoby z zaprawą akurat 50 cm. To jest pomysł, który poddaję wszystkim jednowarstwowcom.
  2. O ile wiem strop derwniany będzie tańszy od terivy, no chyba że drewniany będzia miał jakieś po byku przekroje , bo wtedy materiał moze być drogi.
  3. Projekt powinien określać klasę materiałów. Ale z tym wieszaniem to rzeczywiście jest problem, działowki bym zrobił już z BK
  4. jak zrobi 20 to może potem do sypialni wchodzić czworaka
  5. wiązary będą droższe bez 2 zdań. Jak sie nie śpieszysz to raczej weź dobrego cieslę i sprawdzony tartak i na pewno zaoszczędzisz.
  6. miałem podobną sprawę, dostałem na forum namiary na prawnika wszystko mi napisał, nawet się z nim nie spotkałem, ale też dużo nie zawołał w moim przypadku poskutkowało jedno pismo z jego kancelarii jakbyś chciał tel. to pytaj na priv
  7. slawek9000 ma rację możesz położyć belki stropowe na przemian i oprzeć na całej grubości ściany. pozdrawiam
  8. sky4

    Więźba- moja zmora

    Jeśl chcesz przyoszczędzić na więźbie , to musisz dać konstruktorowi do przeliczenia i dostać od niego rysunek z pieczątką. Tyle tylko, że za taką zmianę zapłacisz, i nie wiadomo czy będzie to mniej niż zaoszczędzisz na więźbie. Jeśli natomist będziesz oszczędzać w ten sposób że wykonawca miałby Ci to liczyć lub wymyślać (zrszesztą nie wiem na jakiej podstawie- bo on jest od montażu więźby a nie od projektowania) to pewnego dnia, najpewniej zimowego może się okazać ze dach Ci tfu tfu gdzieś usiadzie. pozdrawiam ps. projekt rzeczywiście ładny
  9. Policzyłem jakby wyszło u mnie, i taniej to te bkształtki nie wychodzą, ale na pewno szybciej i estetyczniej. Nie ma też ryzyka że się wieniec gdzieś wybrzuszy. U mnie będą kształtki. pozdrawiam
  10. Miała być fajna (darmowa) reklama, a wyszła antyreklama. Systron!, lepiej szefowi tego wątku nie pokazuj, bo premii nie będzie. Na drugi raz napisz że masz PC, i że mało płacisz i cicho chodzi, albo inne bzdety, to może coś z tego wyjdzie.
  11. Zbieram oferty na budowę st. surowego pod Poznaniem (chodzi mi o kompleksowe podejście do tematu). Ceny za 150 m2 (wliczając w to garaż) od 160-190 tys.
  12. Nie wiem jak z Globaltech, ale o centalach Dospelu jest mnóstwo wątków na forum.
  13. podciągam. Jestem na końcowym etapie wyboru wykonawcy i w sumie zdecydowałem się na investdom, bo cena rozsądna (nie najtańsza ale, nie najdroższa), a budowali u mojego kolegi i był zadowolony. Macie jakieś nowe info. na temat tej firmy?
  14. A czy to musi być rzeczywiście rzeczny, nie może być płukany z normalnej żwirowni?
  15. Nadal nie rozumiem co ma być lepsze w koramiku, niż w robenie lub na odwrót, w polskim czy niemieckim. Dach Ci będzie przeciekał? Obejrzałem wszystkie dachy w mojej okolicy i nie widzę zasadniczych różnic, poza tym, że któryś jest trochę ładniejszy, a inny brzydszy, co jest wyłącznie kwestią gustu. (oczywiście porównując ceramikę) klimaw skoro jesteś taki napalony to napisz, a najlepiej wklej zdjęcia, żebym zobaczył co jest w tych twoich szwabskich dachówkach.
  16. A w sumie to dlaczego ten wątek pod ekologią, może to globalne ocieplenie?
  17. Jeśli na razie nie ciągniesz dalej budowy, to lepiej nie zalewać. Będzie lepiej zagęszczone.
  18. 35 cm to jakoś dziwnie mało. Ja mam 70 cm, ale są seryjne nie na wymiar.
  19. Generalnie takie nadwieszenia spotyka się dość często, choć zdecydowanie lepiej jest, jak jest to konstrukacja przemyślana, a nie spontaniczna. Myślę, że jesli chcesz jakiejś miarodajnej odpowiedzi musisz zlecić to komuś od konstrukcji, żeby obejrzał to w kontekście całego projektu, bo wiadomo gdzie tkwi diabeł.
  20. Uchylna jest rzeczywiście trochę tańsza od segmentowej, ale ma pewne wady w szczególności jak ktoś ma mało miejsca na podjeździe. Ja mam segmentową Krispol (właśnie w złotym dębie) i chodzi bez zarzutu. Krispol robi też uchylne, ale nic na ich temat nie potrafię powiedzieć.
  21. Za elewacje biorą ok. 50 zł za m2. A sam tynk to ok 20 zł za m2. Jeśli umiesz to dobrze zrobić to rachunek jest dośc prosty, bo filozofia to raczej nie jest, lecz praca żmudna i często na wysokości. Zresztą najlepiej jak sam wybadasz swój miejscowy rynek co do cen.
  22. Nie bardzo wiem o co chodzi z tymi dachówkami. Róznica jest między cer. a cem. poza tym kupuj taką, która ci się podoba. Nie ma róznic w użytkowaniu dachówek, a jedynie w walorach estetycznych.
  23. 40.000 tys to w miarę realna cena za stan surowy. Deweloperskiego nie zrobi ci przeciętna ekipa murarzy. Do tego musi być już ekpia, którą kieruje ktoś z głową, kto potrafi poskładać kilkadziesiąt elementów i ma doświadczenie i kontakty w hurtowniach i z instalatorami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...