-
Liczba zawartości
14 -
Rejestracja
warlus's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Wiesz jak to jest . Jest budżet i żeby nie wiem co trzeba się w nim zamknąć. Pewnie, że chciałbym aby chatka była pasywna ale pewnych rzeczy nie przeskoczę a nie należę do gatunku "zastaw się a postaw się":))). P.s Folia na stelaż ale tak jak pisałem od spodu stelaża na taśmę obustronnie klejącą?
-
Bardzo dziękuję za rzeczowe odpowiedzi. Na szczęście nie musiałem czytać dlaczego styropian a nie no. celuloza itp. Rom-Kon pytam jeszcze czy folię paroizolacyjnnnnna pmogę przykleić taśmą dwustronnie klejącą bezpośrednio do spodu profili czy zrobić to jakoś inaczej? Granulat styropianu wysypię wtedy bezpośrednio na folię . Od góry nie będzie żadnej podłogi więc prawdopodobnie rzucę 5 cm weły lub czymś popsikam by zabezpieczyć granulat przed przemieszczaniem się. Czytałem na forum, że ktoś popsikał jakimś specyfikiem i utworzyła się skorupka zapobiegająca przemieszczaniu się granulatu. Zadzwoniłem do tej firmy ale nie mają już czegoś takiego a Pan z którym rozmawiałem powiedział , że nie pamięta co to było.
-
Witam. Ponownie sledzę tutaj forum gdyż już niebawem rozpoczynam budowę domu. Domek Acapulco z biura projektów Słoneczne Domy. Dom będzie na płycie fundamentowej mimo że grunt jest przepuszczalny i niewysadzinowy - ostry piasek . W zasadzie sporo rzeczy już ogarnąłem ale pozostaje na teraz wątpliwość dotycząca ocieplenia . Mianowicie. Dom parterowy bez użykowego poddasza. Więżba dachowa z wiązarów dzięki temu pozbywam się stropu terriwa. Przechodzę do sedna sprawy. Decyzja zapadła będę ocieplał sufit i jednocześnie ten strop wiązarowy granulatem styropianu moje pytanie jest nastepujące. Jaka kolejność warstw patrząc od dołu powinna być ułożona? 1.Płyty gips karton(sufit) 2. stelaż(profile CD60) 3. Granulat styropianowy. Czy np między płyty a styropian mocować jakąś folię czy bez i sypać granulat bezpośrednio na płyty i stelaż? Dach wentylowany. obity OSB papa podkładaowa i gont bitumiczny. Skosy z racji nieuzytkowego poddasza nie będą ocieplane. Ze względu na pewne dolegliwości alergiczne żdna wełna nie wchodzi w grę . Dziękuję z góry za wszystkie cenne wskazówki, Budowa Michałów Reginów k. Legionowa.
-
Witam. Przeglądam ponownie forum ale nie uzyskałem nigdzie jednoznacznej odpowiedzi. Mianowicie chodzi o ocieplenie sufitu , stropu czy jak to zwał. Dom parterowy bez użytkowego poddasza. Więźba prefabrykowana z wiązarów. Jak ocieplić?? Proszę nie wyżywajcie się na mnie ale biorę pod uwagę 3 opcje. 1. Isobooster 3 warstwy . 2xT2 + 1xT1 czyli ok. 10.5 cm. 2. 30 cm granulatu wełny. 3. 40 cm granulatu styropianowego. Dodam , że sufit z gips kartonu podwiedzony na stelażu krzyżowym płyta GK obniżona(wisi) od dolnej krawędzi wiązara 12cm.. Proszę o Wasze opinie z jednoczesnym opisem co i jak w jakiej kolejności powinno być ułożone (folia , wełna granulat ) patrząc od strony płyty w górę. Dodam , że skosy dachu nie będą ocieplone. Dach 280 m2 wentylowany. Obity OSB i poszycie z gontu bitumicznego. Będę wdzięczny za każdą poradę. Dom Acapulco z biura Słoneczne domy. I jeszcze jedna ważna rzecz. Ponad sufitem ilość miejsca nieograniczona ze względu na nieużytkowe poddasze.
-
Witam. Poszukuję namiaru na tanie okna z pcv. Budowa Aleksandrów. Oczywiście zaraz pojawią się głosy , że tanie to niedobre bo to i tamto. itd. Jeśli macie jakieś fajne namiary proszę o pomoc.
-
ile za doprowadzenie mediów - poratujcie
warlus odpowiedział halszka1938 → na topic → Lista płac wykonawców
Nie wiem gdzie budujesz ale ceny jakie podałeś .... ...hmmmmm chyba z Chicago. Za 10 mb przyłącza wody 3700 netto???? No w grę wchodzą jeszcze złote rury. I prąd też okropniasto dużo. Ja za 50 mb gazu (komplet) 3500 zł, t5yleż samo prądu 4200 z opłatą za przydział mocy, woda 2600. Ceny robocizny , materiału i projektów. Dotarłem do ludzi z obsługi odpowiednich mediów (gaz, wodociąg, energetyka). Nie tknąłęm palcem przy żadnej dokumentacji oprócz złożenia osobiście wniosku o wydanie warunków przyłączenia tych mediów. Budowa Nieporęt. -
U mnie dach 180 m projekt LMP 42 dwuspadowy dwie potężne lukarny całość 9400zł. (więźba, deskowanie, papa, blachodachówka, kosze, rynny, obróbki).Budowa Aleksandrów k. Nieporętu.
-
Witam. Buduję w Nieporęcie k. Wawy. Właśnie szukam blachy na dach i rozsyłam (wożę rzut dachu po dostawcach pokryć). Dziwi mnie jedna rzecz dotychczas. Jedna oferta - pan naliczył mi 242 m2 blachodachówki a w drugim składzie 190 m2. Dach jest prosty i wg projektu ma 166 m2 brutto. Skąd takie róznice? Teraz co do blachodachówki. Na Białołęckiej oglądałem blachy japońskie , natomiast w Jabłonnie Poloniki. Polonika ma fajne przetłoczenie , nowy wzór 22.40 brutto z 22% vat. Ważną informację otrzymałem.Na tą nową blachę Poloniki jest 15 lat gwarancji ale teraz będzie hicior: jest to gwarancja na powłokę co mnie cieszy bo blacha jaka by nie była nie przerdzewieje na wylot przez 10 lat(oprócz karoserii samochodowych FSO). DOM LMP 42 biuro projektowe Lipińscy z Breslau.
-
Ja natomiast też dokonalem troszkę przeróbek jeśli chodzi o ścianki wewnątrz. Ponieważ cały dom podpiwniczyłem i kotłownia zejdzie na dół to: PARTER - łazienka w pomieszczeniu gospodarczym, szersze schody na górę, zamurowane przejście z kuchni do salonu, zamurowane wejście do kuchni z wiatrołapu. W miejscu pierwotnie planowanej łazienki na dole zrobił się duży przedpokój z którego jest wejście do kuchni (wyszło na wprost schodów). Pierwotnie schodząc ze schodów wpadałoby się od razu na ścianę łazienki.Dzięki tym przeróbkom zyskałem ustawny(czyt. funkcjonalny wiatrołap) bez doświetleń po obu stronach drzwi, łazienkę z oknem i fajny przedpokój. Schody są ze spocznikiem a nie zabiegowe. Spocznik wyszedł w 1/3 wysokości okna więc tam zamiast okna będą luksfery. PIĘTRO: zrezygnowałem z pokoiku tzn. nie ma ściany i tu powstał taki salonik na piętrze z otwartą garderobą nad pomieszczeniem gosp(łazienką w moim przypadku) na parterze, Słup lukarny który będzie odsłonięty zostanie zagospodarowany(narazie nie mam jeszcze pomysłu w jaki sposób). Komin jest szerszy o dwa kanały(spalinowy i wentylacyjny), Może kiedyś w piwnicy założę jakiś alternatywny dla gazu ziemnego piec. Zaraz ustalę jak mogę wklwić jakieś fotki z telefonu i postaram się je tu wrzucić.
-
Witam po przerwie. Mała kontuzja wykluczyła mnie na trochę z budowy ale już jestem w pełni sił i zabieram sie do roboty. Co do lukarn to w tym tygodniu zaczynamy dach. będę wstawiał sukcesywnie zdjęcia z budowy więźby a przede wszystkim konstrukcji tych lukarn. Mam takiego Mistrza od dachów, że aż miło patrzeć. Nie wiem ile Wasze dachy kosztowały(mam na myśli robociznę) Ja rozesłałęm kilka zapytań ofertowych w celu rozpoznania rynku choć i tak wiedziałęm , że mój dach będzie robiony tylko i wyłącznie przez Pana Krzysia. Został mi polecony przez przyjaciela któremu budował dachy na 4 domach, Zakres prac jaki założyłem wysyłając ofertę z zapytaniem: więźba, deskowanie, papa, łaty, kontrłaty , ułożenie blachodachówki, kosze, rynny, i wszystkie obróbki . teraz o cenach za robociznę: kształtowała się w zakresie 16-18 tys, pln. Przyjechał wreszcie Pan Krzysio, który w zasadzie działa tylko z polecenia , obejrzał "żywy organizm" na placu budowy, zajrzał w projekt, pomierzył po swojemu , pocmokał wyjął kalkulator, kartkę dostał ode mnie - znaczy się inwestora- i w te słowa do mnie -"dach prosty do zrobienia - za to wszystko co wymieniłem wyżej 9400 - 9700 pln. Mało tego , kupił mi drzewo ze swojego przydziału od leśniczego bo w tartakach było za drogo .Drewno na cały dacg: kantowizna, deski , łaty i kontrłaty - 6550 z transportem . I to na tyle tymczasem.
-
W sprawie kredytu na mieszkanie mam zdanie nastepujące: żadnego mieszkania w bloku (czyt. Szuflandii). Szkoda nerwów. Dom bedzie droższy , rzecz jasna ale jaki luzik za to . Jak sie wprowadzisz w stan wskazujący i nie bedziesz miał/a sił dojśc do klatki w bloku (przyjmiesz pozycję horyzontalną na chodniku) masz pewne , że nasza dzielna straz miejska Cię wypatrzy i jestes w plecy kilka stówek. W ogródku przydomowym możesz lec gdzie chcesz i nikt Cie nie ruszy:) A tak na powaznie. Kupilismy mieszkanie (nowe) 2 lipca podpisaliśmy akt notarialny a 20 lipca już je sprzedalismy i wzieliśmy się za LMP42. Przyszło ocieplenie więc znowu smigam na budowe. szykuje strop nad parterem. Nie wiedziałem, że tyle radości może sprawić wylanie stropu n ad piwnicą)). Buduje sam i często jestem na budowie sam. Prowadzę dialogi ze sobą gdy mam jakiś dylemat. Super jest budować systemem gospodarczym.
-
Witam . Buduje własnie LMP 42. bez garażu ale z piwnica pod całym domem:). Mam pytanie w sprawie komina. Zdecydowałem sie na murowany z pełnej cegły . Czy ktoś z Was postawił taki komin i czy przewiązywaliscie go ze sciana nośna czy jest wolnostojacy?. Jesli wiązany ze ścianą nosna to jak przedłuzyć kanały wentylacyjne przez strop. belki wg projektu opieraja sie na kominie. Kanał spalinowy nie stanowi problemu bo bedzie wkład ceram iczny. Pozdrawiam. .