Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Birdy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Birdy's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Poszukuję solidnej ekipy do tynków wewnętrznych z agregatu. Do wykonania 400 - 500 m2 ścian&sufitów. Ściany z ceramiki Markowicze. A może ktos może polecić?
  2. No same dobre rzeczy, choć sprzedawcy ostatnio to jakiegoś małpiego rozumu dostali i wciaż w kółko "Saunier Duval". Chyba jakies marże mają nieludzko wysokie. Ale do rzeczy - na pewno Junkers, bo obecnie mieszkam w segmencie i mam Junkersa, tylko starego, z otwartą komorą. Teraz buduję dom, mały, 115m2 z jedną łazienką, malutka kotłownią, i jedyne co mi nie daje spokoju, to czy ZASOBNIK 48l DA RADĘ?!?
  3. Ja też się przymierzam. I jak, zdecydowałeś się? Jak wrażenia?
  4. Jest jeszzce jeden powód aby mocowac do więźby - podbitka będzie pracować z więźbą więc to z nią powinna byc związana na stałe. Naprężenia, pęknięcia te sprawy.
  5. Dzięki za info ale od ZEWNĄTRZ odpada, będzie za duży nawis klinkieru - trójwarstwowe ściany nadziemia. Dam styropian 5 cm to cegła będzie wisieć w połowie w powietrzu - bez szans... A zewnętrzną to fakt, zagruntować.
  6. * Bez piwnicy * woda na -60cm od gruntu rodzimego, ale ława płytka -40cm od rodzimego * ściany nadziemia trójwarstwowe
  7. Jak ocieplić? W projekcie jest styropian OD WEWNĄTRZ. Na zewnątrz nie ma nic. Wolałbym coś jednak dać, ale nie może być zbyt duży nawis ściany parteru - klinkier.
  8. Niestety potwierdzam sceptyczne opinie co do rysownia się podłogi - mam deskę barlinecką od 2 lat. Na szczęście nie blaknie, ale może dlatego, że mieszkanie od północy choć poddaszowe. Ale jest coś jeszcze - mój fachowiec, a dobry i solidny na prawde był, k..wił straszliwie, więc jak ktos chce samemu kłaść niech się zastanowi dwa razy - bardzo ciężko panel wchodzi w panel i trzeba mocno acz z wyczuciem bić. Jest i plus - uważam, że wrażenie AKUSTYCZNE jest znacznie lepsze od paneli niedrewnianych. Ale, jak to mówią, porównujmy w swojej klasie - tez cenowej. Pozdrawiam.
  9. Witajcie, Wiem, że postów jest wiele, ale i rzeczywistość się szybko zmienia więc posty się dezaktualizują. Proszę o pomoc. Jest tak: 1. ZEW-T Jeziorna 2. Oszacowany koszt inwestycji: 22.000 PLN (160 m kabla + złącze) 3. Zakład jest skłonny pokryć 5.000 PLN czyli 17.000 + VAT to moje koszty 4. Zakład ma w dupie to, że inni chcą się dołożyć: "Jeżeli przed rozpoczęciem inwestycji z naszej strony nikt oprócz Pana (mnie) nie pokaże pozwolenia na budowę to ich wykreślamy - nie są dla nas potencjalnymi odbiorcami". 5. Jak wybuduję za swoją kasę, to inni się podłączą już ryczałtowo. HELP!
  10. Jeżeli rów na PRYWATNEJ działce to: * Spółka Wodna - jeżeli działa na danym terenie (w gminie powinni wiedzieć, a już w starostwie na pewno) ale wtedy istnieje obowiązek odprowadzania składek; * Właścicel (właściciele) na własny koszt MA OBOWIĄZEK udrażniać; jeżeli w osi rowu przebiega granica działek (też drogowych - prywatnych) to czyszczą "na spółkę".
  11. Ja płaciłem za spychacz NA GĄSIENICACH 70zł za godzinę (operator i ropa wliczone); za zwykły 35zł. Zaznaczam, że 60 godzin pracy pozwoliło nieco zbić stawkę za godzinę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...