Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

majster 1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

majster 1's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Srednica hydrauliczna twojego komina (14x21cm)wynosi fi 168mm.Z twojego opisu wynika ze dl.czynna komina to ~7m -wystarczy .Syber we wkladzie kominkowym napewno Ci sie przyda,a radiator jest zbedny na brak ciepla nie bedziesz narzekal. I jesli to komin z cegly to po co Ci redukcja .
  2. Ludzie jak pisalem ze lesnik to chodzilo mi o nik Boguslaw 58.Forest jest zdunem i pisze z sensem i na temat, może czasem malo szczegolowo .Ja sam studiowalem polibude ale wtedy nic tam nie bylo o wkladach kominkowych, tylko o kominach i kominkach otwartych.Odbylem szkolenie instalatorow kominkow i szesc dni w tygodniu jestem na budowie , bardziej popieram tworcza praktyke niz bezplodną teorie.Pozdrawiam.
  3. Zgadza sie forest obecnie znaleźć komin 10 m to sztuk niesamowita. A te kominy które sie buduje często fi200 są i tak za duże i mają za duży ciąg.Dla tych co nie wiedzą dlugość czynna mieżona jest od trójnika podłączeniowego do wylotu komina ,więc jak ktoś zada pytanie :czy fi200 wystarczy niech odrazu poda wysokość komina to wtedy dostanie konkretną odpowiedź. Foresta jeszcze zdzierże ale leśnik fachowcem od kominów ,niech tylko kominków nie buduje . Pozdrawiam.
  4. Forest ,czasem nawet piszesz na temat i widać ze masz jakies pojęcie ,ale leśnik niech lepiej idzie do lasu leczyć drzewa i filozofować (coś tam poczytać to za mało żeby doradzać ,szkolić się trzeba.). Coś jednak pomyliłeś w obliczeniach Forest bo przy srednicy komina 200mm i palenisku 50x120 komin powinien mieć wysokość 10.5 metra !Pozdrawiam
  5. Fachowcy od siedmiu boleści ,co wy wiecie o kominach ? Czy ktoś z was wie że komin to nie tylko przekrój ale i wysokość ,a słyszeliście o polu przekroju otworu we wkładzie kominkowym i zależności między tym polem a wys.komina i jego polem przekroju poprzecznego?. Pozdrawiam
  6. do takiej powierzchni (50m)w budynku zaizolowanym w nowej technologi potrzebujesz mocy pieca 3.9 kw. Kup sobie piecyk a jesli kupisz wklad kominkowy+dgp to mozesz nim ogrzac caly dom.Pozdrawiam.
  7. Podstawa pod kominkiem musi byc pewna i solidna, musisz byc pewny ze taka jest ale przez deski tego nie widać. Jak zerwiesz deski wtedy można ocenic co i jak nalezy zrobic. Przypominam o doprowadzeniu powietrza z zew. A co do akumulacji to najprostrzym sposobem jest do zabudowy konwekcyjnego wkladu kominkowego uzycia kafli lub gdy kafle sie komus nie podobaja mozna w obudowie kominkowej zamontowac sciane z cegly szamotowej grubosc 6 cm. Pozdrawiam
  8. kolego majster jak zacząłeś to teraz nie fifacz no i już jak mamy się czepiać to ortografia się kłania pozdrawiam Wybaczcie błędy pisowni nie studiowałem polonistyki a do szkoły chodziłem dawno temu. Pozdrawiam .
  9. Zgadzam sie z kolegą zamiast napisać coś mądrego to się zaczeli przekomarzać .Pozdrawiam.
  10. No nareszcie coś piszecie z sensem.Faktycznie piec kaflowy czy kominek to jest temat rzeka ale i tak będą ludzie próbować sami robić ,rozpadnie im sie to lub nie ,niema na to rady jeden sie czegoś nauczy a drugi całe życie nie .Pozdrawiam.
  11. Jak jesteście takimi powarznymi ekspertami to napiszcie od czasu do czasu coś mądrego i niewyśmiewajcie się z ludzi ze cos tam sami chcą budować bo maja do tego prawo i sami ponoszą odpowiedzialność za to co zrobią.Pozdrawiam.
  12. Tak ludzie od niedawna pisze na tym forum i powiem wam że jest tu paru krytyków teoretyków i od nich napewno nic się nie dowiecie bo sami nic nie potrafą a tylko przeszkadzają innym . Nic nie jest proste ale jak są chęci można się nauczyć . Poleciłem wam książke która przyblizy temat pieca kaflowego choć jak w każdej książce będącej jedynie przedrukiem z niemieckiego są tam informacjie ogólne .Jak znajdę chwile opisze szczegółowiej budowe pieca kaflowego.Pozdrawiam.
  13. Faktycznie żywa polemika ,i oto chodzi. Izolacja termokominka i rury spalinowej wyklucza izolowanie komory kominka a izolowanie komory cieplnej obudowy kominkowej wyklucza konieczność izolacji termokominka i rury. Na wybór metody może mieć wpływ komin ,(zew. lub wew. przekrój wew. wysokość itd) W praktyce dopasowujemy różne metody budowy kominka do stanu faktycznego w celu osiągnięcja najlepszego rezultatu. Zasady ogólne budowy kominka są stałe ,różne jednak są wielkości kratek (zależnie od mocy wkładu kominkowego) różne mogą byc odległości między obudową a wkładem różne wielkości dystrybutora ciepła itd. Temat rzeka ,przez te kilkanaście lat praktyki na budowie (co innego sklepowa teoria ) można się wiele nauczyć + szkolenia. Wchodza nowe materiały płyty z cebudu i nie tylko ale owe płyty nie wycofują z użycja płyt wełny mineralnej która po rozdeptaniu nie traci swoich właściwości i nie zmienia grubości jedynie staje się miękka. Zadne płyty z cebudu nie spowodowały wycofania wełny izolującej w kominach schidla czy kominach dwuściennych ze stali kwasowej.Pozdrawiam. PS. ale co o tym może wiedzieć Pan anbud ? przecież on nawet nie jest z branży.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...