
grzechotnik
Użytkownicy-
Liczba zawartości
9 -
Rejestracja
grzechotnik's Achievements
WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)
10
Reputacja
-
MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.
grzechotnik odpowiedział vitooo → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Wlasnie zakonczylismy wspolprace z SuperTynkami. Wszystko w najlepszym porzadku, jako pierwsza z ekip na naszej budowie nie pozostawila niesmaku. Ekipa posprzatala po sobie, nie mielismy zadnych zastrzezen. Nasz dosc srogi w ocenach Kierownik Budowy, odebral prace bez komentarzy. Trzeba umawiac sie z polrocznym wyprzedzeniem, ale to nasz wymazony dom w ktorym bedziemy mieszkac reszte zycia, wiec warto poczekac.- 4 266 odpowiedzi
-
- -niesolidny
- adagre
- (i 20 więcej)
-
MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.
grzechotnik odpowiedział vitooo → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Pan Janusz Kozyra - tel. 608 417 029 ,okolice Krakowa i nie tylko (pracują również na Śląsku i innych terenach): DACH, wykonuje również stany surowe, tynki, wylewki i ocieplenia monia i marek 21.05.09 + >>Opinia >>Opinia Zdecydowanie - nie! Czesc pracownikow niezla, ale na kazdym kroku trzeba pilnowac (jak to gorale, oni wiedza wszystko najlepiej!!!), czesc gosci z "lapanki". Jak ktos ma ojca, wujka, tescia na emeryturze znajacego sie na rzeczy lub samemu czas (ja nie niestety mam) i kupe nerwow do stracenia, zeby sie z nimi uzerac to moze sprobowac. Zadeklarowani fachowcy, ktorzy nie potrafia odpowiedziec na zadne konretne fachowe pytanie. Ciaglosc izolacji i termoizolacji to dla nich jak w wielu przypadkach "niepotrzebne pier...dolenie, oni zawsze tak robia i jest dobrze". Lubia robic gdy "nikt nad nimi nie stoi" wtedy rozwijaja skrzydla, a praca wre az milo! Pozniej przychodzi czas sprawdzenia i niestety odkrycia dziadowy, a checi do poprawek brak!- 4 266 odpowiedzi
-
- -niesolidny
- adagre
- (i 20 więcej)
-
!!!Do wszystkich, ktorzy maja w glowie plany wybudowania z Ederu szlifowanego, Porothermu Eko czy innych wynalazkow szlifowanych super cieplych!!! Jestem nieszczesliwym posiadaczem domy wybudowanego z Ederu szlifowanego. Trwalosc i kruchosc tego materialu rzuca na kolana, coz moze choc tyle, ze nie zamkna sie przedemna Bramy Niebieskie, modlilem sie cala zime, zeby sie nie rozlecialo. Gdybym dobrze sie rozpedzil i kopnal w moja sciane z Ederu szlifowanego o grubosci 36,5 cm to zrobilbym sobie dodatkowy otwor wentlacyjny lub co gorsza okienny. Faktem jest, ze pustak jest porzadnie wypaloni i brzmi przy stukaniu o niego jak porcelana.....coz ma takze inna wlasciwosc tego materilu zgadnijcie jaka;)? W przekroju przypomina plaster miodu i jesli chodzi o wytrzymalosc na sciskanie, niczego nie mozna mu zarzucic. Jesli chdzi o nasiakliwosc, to pije wiecej niz klasyczny poroterm, ale takze szybciej oddaje ta wilgoc. We wrzesniu czeka mnie montowanie okien....w tym materiale to bedzie wyzwanie dla moich stolarzy...jeszcze o tym nie wiedza....zadzwonie do nich na tydzien przed robota....moze nie zwroca mi zaliczki i ukoncza robote. Moze nawet pozniej osadzone okna przetrzymaja zime......duzo tych moze, ale jestem prawie marynarzem, wiec lubie w sumie to ja lubie morze:). Gwoli jasnosci zwykly, klasyczny Eder jest znacznie porzadniejszy i odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne niz Porotherm-stad moj wybor. Niestety nie szlifowany.....zona juz sie pogodzila z mysla, ze nie bedziemy mieli wiszacaych szafek w kuchni, ze kazde powieszenie obrazu bedzie wymagalo wywiercenia otworu fi 12 na glegbokosc 15cm, ja powoli godze sie z mysla, ze wiekszosc instalacji wykonam w podlodze... . Material przyjechal mocno uszkodzony, mase pustakow juz podczas rozladunku zostalo przeze mnie odrzucone-widoczne pekniecia-nie jest to cegla znoszaca dobrze transport. Podsumowujac: moj pustak o gr 36.5cm ma wspolczynnik 0.29 W/Km^2, a elewacje bede mial z cegly hoffmanowskiej recznie formowanej (zachcialo mi sie oszczedzac i zamiast silikatu+welny mam sciane dwuwarstwowa), ale nie jestem z niego zadowolony. Gdybym mial wybor pomiedzy klasycznym Porothermem a Ederem to zdecydowanie ten drugi, ale szlifowany jest pomylka. Zastanawia mnie jeszcze jak bedzie przebiegal proces starzenia...scianki zewnetrzne tego materialu sa cieniutenki okolo 2-3mm a wewnetrzne jeszcze mniej....z drugiej strony slyszy sie o porcelanie z dynastii Ming;), ale stojacej w muzeum!
-
To nie jest to o czym mysle. Mam dzialke na wsi wiec marzy mi sie prwdziwy kaflowy piec. Ten patent moze wykorzystam jak bede budowal pomieszczenie gospodarskie-warsztat.
-
Na wstepie przepraszm za brak polskich trzcionek. Mam zamiar postawic w kuchni piec z kafli z fajerkami, opalany drzewem i weglem. Orietuje sie ktos jak wyglada taka konstrukcja? Stawia sie to bezposrednio na hydroizolacji poziomej, pozniej jakas cegla szamotowa, czy moze najpierw ocieplenie na to 5 cm wylewki posadzkowej? Jak z z dylatacja przy scianach, czy najpierw wytynkowac sciany ktore pokryje piec? W zwiazku z faktem, ze piec ma powstac na scianie graniczacej z kotlownia, mysle o przeprowadzeniu wezownicy (tkz. podkowy) do zbiornika wody uzytkowej. Ktos ma namiary na rzemieslnika produkujacego takie rzeczy w malopolsce? Z czego mialaby byc taka podkowa, stal nierdzewna? Duzo pytan, ale i pomysl i konstrukca dosc nietypowa. Z gory dziekuje za odpowiedz, mam nadzieje, ze nie tylko mnie strzelil do glowy taki pomysl.
-
Cegła EDER jak odróżnić szlifowaną od zwykłej
grzechotnik odpowiedział Jachu1 → na topic → Ściany, okna, stropy, kominy, garaże
Jak odroznic...hm...po cenie;-). Tak powaznie, to zdaje mi sie, ze maja rozne wymiary. Wejdz na strone producenta http://polski.ziegel-eder.de porownaj wymiary i bedziesz mial odpowiedz! Mozna wiedziec, czy dostales w gratisie zaprawe klejowa do tych cegiel szlifowanych i gdzie kupiles? -
Poczytaj forum http://www.pilarz.net. Sam mam hq 346 xp-ale to juz dla profesjonalistow...choc nim nie jestem-warta swojej ceny:).
-
Ja tez w tej okolicy (gm. Trzyciaz) bede probowal uzyskac pozwolenie. Z tego co zauwazylem w Starostwie w Olkuszu przy skaldaniu projektu, urzednik nawet nie spojrzal co jest w srodku, tylko kto projektowal. Daje do myslenia....naznaczeni przez Starostwo:). Najsmieszniejsze jest, ze jest tak jak piszesz mozna uzyskac osobno pozwolenie na budowe i osobno na przylacza. Rozmawialem z urzedniczka odpowiedzialna za przylacza...jak sie dowiedzialem co mam zrobic w tym celu to oslupialem i spytalem czy ja buduje reaktor atomowy:)? Coz....latwo nie bedzie, ale postnowilem, ze nie dam nikomu z tych "pracownikow" Starostwa w lape, a wymyslac to oni sobie moga....banda darmozjadow!!! Jak Ci sie spieszy to niestety musisz isc do tej "urzedniczki" (koszmarne babsko, wielkie jak zawodniczka z bylego NRD) i spytac kto takie przylacza projektuje. Ewentualnie w Architekturze, czy nie znaja jakiegos projektanta. Ja sie nie dam i jesli bedzie trzeba (w to raczej nie watpie) sprawa oprze sie o Wojewode Malopolskiego (wiem, ze na Staroste z Olkusza nie ma co liczyc). Powodzenia.
-
B30 260 netto z pompa i transportem, ze Slomnik (okolice Krakowa) ilosc 15 kubikow. Troszke jestem zawiedziony bo mial byc z plastyfikatorem za za 265, ale ktos cos pomerdal i tak zostalo.
- 249 odpowiedzi
-
- abc instalacji
- alarmy
-
(i 106 więcej)
Oznaczone tagami:
- abc instalacji
- alarmy
- antywłamaniowe
- architektura
- beton
- bezpieczeństwo
- bojler
- bramy
- bramy garażowe
- budowa
- chudziak
- cwu
- cyrkulacja
- dachy
- dom
- dom bez granic
- domek letniskowy
- domy drewniane
- drenaż
- drzwi
- działka budowlana
- dzienniki budowy
- eklektyczne
- ekogroszek
- ekologiczne
- elektryczność
- elewacje zewnętrzne
- fasada
- firany
- fontanny ścienne
- fundament
- fundamenty
- fundamenty i piwnice
- garaż
- garaże
- gaz
- gres
- grupy budujące
- hyde park cegła
- instalacje
- inteligentne instalacje
- izolacja
- izolacje
- kaskady
- klimatyzacja
- kominki
- kominy
- koszenie trawników
- kotły
- lista płac wykonawców
- materiał
- miedź
- mieszkanie
- my z mieszkań
- nieruchomości
- o oblicówkach
- ogród
- ogrody
- ogrodzenia
- ogrzewanie
- ogłoszenia drobne
- okna
- osb
- oświetlenie
- pilawa
- piwnica
- plan
- poddasze
- podjazdy
- podłoga
- podłogi
- podłogówka
- pokój
- pompa ciepła
- pompy ciepła
- powierzchnia działki
- prąd
- projekt
- projektant
- projekty
- przemyślany
- przyłącza
- pustak
- rekuperacja
- schemat
- schody
- ściany
- ściany wodne
- ścieki
- solary
- sswin
- stodo 12
- stropy
- taras
- thermobel
- tynki
- wentylacja
- więźba
- wizualizacja
- wnętrza
- woda
- współczynnik
- wykończenie ścian
- wymiana doświadczeń
- zasłony
- zewnętrzne
- zużycie prądu
- ławy