Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Barti44

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    63
  • Rejestracja

Barti44's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witajcie, witajcie... Z problemem oczywiście. Myłem dzisiaj wymiennik w swoim brinku, wszystko rozmontowałem, wymyłem, wysuszyłem, poskładałem, włączam i pojawił się błąd na reku LTT ( z czego litery TT są przekręcone o 90st w lewo). W instrukcji ani słowa o takim kodzie, net też milczy... Jakieś pomysły?
  2. Zawór mam GW 1". Czyli jego (stary zawór) wykręcam i przed pompę umieszczam cały ten komplet, tak? I wszystko jedno czy Herz czy Afriso? Ceny podobne...
  3. Dzięki. Możesz zasugerować jakiś konkretny wybór? Czy wszystko jedno, byle w okolicy 600 PLN?
  4. Ja mam inny problem. Za buforem mam zawór ESBE, który w teorii ma regulować temperaturę na podłogę. Tylko jak w piecu (zgaz. drewno) się pali to na podłogę idzie 34st C, natomiast jak piec wygaśnie i ogrzewanie "idzie" z bufora (1500l) to temperatura spada nawet do 30st. Czy to kwestia uszkodzonego zaworu, czy charakterystyka zaworu, że jak jest większe ciśnienie, to puszcza cieplejszą wodę? Nie ma innych zaworów, które są dokładniejsze? Kupująs ESBE spodziewałem się troszkę dokładniejszej regulacji...
  5. Zainwestowałem w wilgotnościomierz i pofatygowałem się do najbliższego składu drewna. Pan wręczył mi kawałek drewna (twierdząc, że jest tak suche, że aż się obawia samozapłonu ) i urządzenie wskazało 24% na zewnątrz, a po rozłupaniu 40% (czyli max skali)... I za takie drewno mam dać 220pln za kubik? Masakra... Dociągnę do wiosny na brykiecie...
  6. No to jeszcze jedno pytanie- czy w takim Atmosie s32 można palić brykietem? Drewno się kończy, jak poszperałem w necie, to mogę kupić "suche" pięciomiesięczne drewno... Gdzieś mi w ręce wpadła kiedyś instrukcja do takiego pieca i chyba tam było wspomniane, że nie nadaje się do spalania brykietu. Czy to prawda?
  7. Podciągam, może ktoś się poświątecznie zlituje i mi coś podpowie
  8. A ja ciągle mam problem z powarcającym kamieniem. Więc jeszcze raz proszę o pomoc. Wyniki wody: 1. Odczyn pH- 7.51 2. Przewodność elektr. - 630 uS/cm 3. Ołów <4 ug/l 4. Kadm <0.3 ug/l 5. Sód - 13.3 Miedź- 0,006 ug/l Chrom - <4 ug/l Rtęć - <0,05 ug/l Arsen <1 ug/l Selen <2 ug/l Antymon <1 ug/l Bor <0,05 mg 6. Mangan <4 ug/l 7. Żelazo < 60 ug/l 8. Nikiel 11 ug/l 9. TWARDOŚĆ OGÓLNA 267 mg CaCO3/l 10. Indeks nadmanganianowy <0.05 ml/l 11. Azotany 36.1 Mętność <0,1 NTU Barwa <5 mgPt/l Chlorki 26 mg/l Fluorki <0,10 mg/l Siarczany 48,3 mg/l Amonowy jon 0.05 mg/l Azotyny 0.03 mg/l Odkamieniacz: Buderus Loga nice 20 ustawienia od godziny wciskając strzałkę w dół: 1. Aktualna godzina; 2. podkreślone 6 3. 2:00 4. zaznaczone 7 w kwadracie (u góry przy dniach tygodnia) 5. S 6. 2,7 kg 7. 400 Co mogę zrobić, żeby pozbyć się kamienia? Który parametr zwiększyć?
  9. Ja mam 32 KW w przywoicie ocieplonym domu z WM i muszę przyznać, że nie jest to za dużo. W lecie paliłem 2/3 wsadu po to, żeby rozgrzać piec , zagrzać bojler 300 l do temp ok 70st C i bufor (1500l) do temp 80. I taki zestaw gwarantował mi ciepłą wodę przez tydzień (dwie dorosłe osoby i małe dziecko). Dodam, że wody zużywamy sporo. To było rok temu, na to lato zainstalowałem grzałkę- z czystego lenistwa.
  10. Dzięki za odp. Idąc za ciosem jeszcze jedno pytanie- mam spirale chłodzącą, która ma pilnować, aby kocioł się nie przegrzał. Otwiera zawór z wodą jak na piecu pojawia się ok 90 stopni i puszcza wodę. Wszystko ok, tylko czy woda, która przepływa przez rozgrzany piec i leci do ścieku powinna być dalej zimna? (ok 10st C). Bo mi się wydaje, że powinna trochę ciepła odebrać a przez to mieć wyższą temp. Czy to błąd montażu, czy też jakaś zaawansowana Czeska technologia?
  11. Witajcie, mam pytanie techniczne- mam piec Atmos 32 S (razem z buforem, zabezpieczeniem powrotu ciepłej wody etc). Tuż za piecem mam pewnego rodzaju regulator- można na nim ustawić temperaturę i jest bardzo charakterystyczny, bo wychodzi z niego długi metalowy pręcik zakończony łańcuszkiem. Do tego podpięta jest klapa którą (jak mniemam) dostarczane jest powietrze do pieca. W jakiej pozycji powino znajdować się klapka przy rozpalaniu i przy tym jak piec normalnie osiągnął temp? Jaka powinna być wartość temperatury ustawiona na tym pokrętle?
  12. Panowie, prośba. Szukając "prawdy" w ustawieniach w moim Buderus Loga Nice 20 strasznie pomieszałem i w efekcie w moim domu pojawiła się trwarda woda (choć wcześniej przez rok jej nie było). Po telefonie przyjechał serwisant i poustawiał po swojemu- strasznie fajnie, ale w domu dalej jest twarda woda. Kupiłem tester wody i wyszło mi, że twardość całkowita jest na minimalnym poziomie, za to twardość węglanowa na maksymalnym (mam w wodociągu bardzo twardą wodę). Serwisant twierdzi, że nic się nie da zrobić, że trzeba by kupić dekarbonizator- nie wierzę w to , bo przez rok nie miałem śladu kamienia w domu (np w czajniku). Czy jest to problem złych ustawień w odkamieniaczu? Jeśli tak, to czy dodając w sterowniku ilość soli do regeneracji (z 1,2 kg np na 2 kg) spowoduje, że urządzenie będzie "mocniejsze"?
  13. Pytanie- czy przy fakcie, że cały dom mam w podłogówce (ze 150m2) to czy zawór mieszający ESBE vta322 31100900 (20-43st C) nie jest czasem za mały? Na stronie producenta wyczytałem, że jest max do 50m2- i co teraz? Co się stanie, jak jest stosowany do znacznie większej powierzchni? Czy muszę go wymieniać?
  14. Mam pytanie- w moim zmiękczaczu Buderus Loga Nice 20 jest tylko ok 10 cm wody na dnie zbiornika. Nawet, gdy doleję wody, żeby było ok połowa zbiornika (bo tak mi poleciła osoba instalująca zmiękczacz), to i tak po najbliższej regeneracji zostaje na dnie wspomniane 8-10 cm wody. Nie wiem, czy na czas regeneracji woda się dolewa, bo proces ten odbywa się o drugiej w nocy. Czy tak powinno być? Jeżeli nie, to jaka może być przyczyna? Ilość soli jest ok- zawsze są widoczne tabletki, więc to nie jest kwestia stężenia roztworu. POMOCY
×
×
  • Dodaj nową pozycję...