Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

smoczekbezoczek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    0
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

smoczekbezoczek's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Polecam zestawy stopek o których mówi Pani Jola Wójcik - http://www.maszynydoszycia.sklep.pl/cgibin/shop?show=dodm& Już za 89 zł można kupić 4 metalowe, oryginalne stopki w tym do zamków krytych (!!!), która kupowana samodzielnie kosztuje kilkadziesiąt złotych!!! Nie są to plastikowe zamienniki, które szybko się wycierają.
  2. Bernina 700D to rzeczywiście bardzo dobry owerlok. Najszybszy na rynku w swojej klasie - 1500 wkłuć na minutę. Polecany ze względu na jakość i niezawodność oraz komfort pracy (jest bardzo cichy). Współpraca z Juki robi swoje.
  3. W Białymstoku na ul. Nowy Świat 17, tel. 085 744 51 38, jest punkt sprzedaży maszyn do szycia. Porównaj sobie takie modele jak Bernina E82e i Bernina E92c z modelami przez Ciebie podanymi bo widzę, że ich nie wymieniłaś. Ponadtro w Białymstoku jest sprawdzony serwis przy ulicy Lipowej, z drugiej strony w okresie gwarancji można serwisować maszyny Bernina w serwisie centralnym w Krakowie (koszty transportu i naprawy gwarancyjnej pokrywa przedstawiciel Bernina w Polsce). Jeśli chodzi o coverlok 689 to nie wiem co to jest za marka. W necie kosztuje około 1800-2000 zł. Widzę, że jest to podszywarka z owerlokiem. Jednak z doświadczenia (opartego na coverlocku pseudo Łucznika 720D-5) to powiem Ci, że co tanie w zakupie jest później drogie w eksploatacji. Porządny coverlock z podszywarką musi kosztować kilka tys. złotych. Na pewno nie 1,5-2 tys. Czasem lepiej zastanowić się nad zakupem dwóch osobnych urządzeń – owerloka i podszywarki. Komplet wyjdzie w podobnej cenie lub troche taniej co coverlock, ale zyskujemy dwa odrębne stanowiska pracy. Z klasycznych owerloków polecam Bernina 700D (produkowany w kooperacji szwajcarskiej Bernina z japońskim koncernem JUKI). Zdecydowanie najszybszy owerlok z domowych – 1500 wkłuć na minutę.
  4. W Łodzi maszyny Bernina są dostępne w sklepie z maszynami do szycia przy ulicy Narutowicza 12. Jak maszyna do działalności to tylko Bernina E92. Poproś o prezentację w sklepie.
  5. Jeszcze Ci coś poradzę... Zauważyłam, że zaczynasz się rozglądać za wyższą półką. Jeśli rozpatrujesz Elnę 6200 to weź pod uwagę również Veritas Professional (101 ściegów, 12 dziurek, alfabet, pamięć). Jest teraz w promocji i różnica w cenie do Elny jest znośna pomimo, że Professional jest maszyną już ze zdecydowanie wyższego segmentu. Veritas to marka należąca do koncernu Bernina i jest produkownana w tych samych fabrykach więc jakość jest idealna. Lub jeśli chcesz sprawić super prezent mamie to zastanów się nad Bernina e92. To jest dopiero maszyna.
  6. Weź pod uwagę również model Bernette E66 z Bernina, który w porównaniu z modelami Elna 3230 (1449 zł) i Elna 5100 (1549 zł) ma przystępniejszą cenę (1249 zł). Jeśli mama nie potrzebuje kilku rodzajów dziurek (w szyciu domowym jest to raczej zbyteczne) to nie ma sensu inwestować w Elne 5100. Z kolei porównując model E66 z Elna 3230 to Bernina posiada m.in. 26 ściegów (Elna 3230 – 25 ściegów) i możliwość regulacji szerokości ściegu do 7 mm (Elna 3230 – do 6 mm). Wszystkie pozostałe funkcje są podobne (automat do robienia dziurek na wymiar guzika, nawlekacz igły, chwytacz rotacyjny).
  7. Czesc! proszę nie kupuj Arki Radom ani Łucznika:) Poczytaj forum uważnie i dowiesz się, że to nie nadaje się do szycia. Za to zajrzyj na stronę Bernina. Mają fajne promocje. Jak chcesz kupić dobra maszynę i za dobre pieniądze to oddaj starą maszynę i kup nową z rabatem: http://www.bernina.pl/?action=20 Pozdrawiam:)
  8. Jeśli chodzi o sklepy na podkarpaciu to ofertę Berniny znajdziesz w: - Rzeszów, ul. Mickiewicza 12, tel. 017 852 62 88 - Przemyśl, ul. Mickiewicza 20, tel. 016 678 84 32 - Leżajsk, ul. Żwirki i Wigury 11, tel. 017 242 84 97 Z tego co widzę to Bernina nie zrobiła podwyżek. Pozdrawiam i Wesołych Świąt!!!
  9. Maszyna Bernette 55 to dobra maszyna. Sam Agamon ją często zachwala. Jeśli chodzi o Veritas jest to marka, która pochodzi z Niemiec. Firma swoje początki ma w XIX w. więc jest bardzo stara. Maszyny Veritas były produkowane w zakładach w Niemczech w Wittenberdze (w dawnym NRD), w tej samej fabryce co Singer i losy obu marek były ze sobą związane. W 1989 r. firmę Singer nabył James Henry Ting, właściciel firmy Semi Tech Corp. Ltd., chiński biznesman z kanadyjskim paszportem. Przeniósł on produkcję Singera z Europy do Azji. W związku z tym został zamkniety zakład w Wittenberdze i również została wstrzymana produkcja Veritas (do końca 1991 r. wyprodukowano blisko 8 mln maszyn Veritas!). Tymczasem jakość Singera spadała z roku na rok i do dzisiaj pozostawia bardzo dużo do życzenia! Z dawnego Singera pozostała już tylko niestety… nazwa… W 2002 r. marka Veritas znalazła się w rękach szwajcarskiego koncernu Bernina. Od kliku lat Veritas, po kilkuletniej przerwie, jest coraz szerzej dostępny na rynkach europejskich oraz światowych. Co ciekawe maszyny Veritas są produkowane w tym samym zakładzie co maszyny legendarnej i niezawodnej serii Bernina 55 i 56. Generalnie maszyny Veritas to solidne produkty, maszyny posiadają spore możliwości jak na swoją cenę (model Creative – 34 ściegi, nawlekacz do igły, pełna reg. każdego ściegu – długość i szerokość) oraz są wykonane z części metalowych co w dzisiejszych czasach nie jest niestety powszechne.Teraz zauważyłam że do maszyny Creative jest dodawany obcinacz/odkrawasz krawędziowy gratis czyli można wykonać ścieg owerlokowy i obciąć jednocześnie materiał. Jak klasyczny owerlok. Model Power Strretch to z kolei prosty model dla osób rozpoczynających przygodę z szyciem. Jego cena (ok. 500-600 zł) stanowi niezłą alternatywę dla tych wszystkich no name’ów marketowych. Mam nadzieję, że udzieliłam solidnych informacji na temat maszyn. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...