Październik, przeciętny na przestrzeni ostatnich 4 lat - 80kwh/kWp Dziś mija 4 lata od wystartowania mojej instalacji - średnia z 4 lat - 1085 kWh/kWp. Falownik Fronius , jak najbardziej daje radę - zero awarii. Natomiast panele jakieś dziwne, w lecie, w upalne dni spadek mocy do 20%.
46,66 kwh/kwp. Ale pożarłem masę prądu, zaczynam grzać klimatyzacją dom i wygląda na to że 4.5 kW to stanowczo za mało. Trzeba dołożyć paneli na 2023 rok.
Październik 97kwh/1kwp. Dziś dokładnie mija 3 lata odkąd powiedziałem TAK fotowoltaice. Srednio, przez te trzy lata uzyskałem1098 kwh/1kwp. Wkład własny przy instalacji 16.000. Od trzech lat tylko opłaty abonamentowe itp. Generalnie, jestem b. zadowolony. Jedyny minus to wyłączenia w okresie marzec-maj (ale zaczęło się to w tym roku) . Drugi minus to panele Boviet - podczas upałów spadek efektywności o jakieś 30%, są jakoś mało odporne na wysoką temperaturę....
Witam,
Czy to normalne, że na jednostce zewnętrznej klimatyzacji skrapla się woda? Zaznaczyłem na czerwono, obszar gdzie skrapla się woda. Generalnie, wszystko działa OK, natomiast nie wiem czy taka sytuacja nie świadczy o jakimś problemie.
Ja mam lekko na wschód odchylenie od południa. A kąt 42 stopnie. W marcu/kwietniu - owszem było 95% ale wtedy miałem wyłączanie falownika bardzo często.
Małopolska. Czerwiec - 149 kwh/kwp Półroku - 595 kwh/kwp Ale czerwiec to jakaś masakra w relacji temperatura/ wydajność w piku --> full słońce a na budziku max 72-75% ...wtf?