Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ansyg

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

ansyg's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, ja użytkuję płytę gazową - Siemens EP 726 QB 90 E i denerwuje mnie w niej to, że ma za blisko rozstawione palniki, bo np. jak na palniku typu wok smażę mięso na dużej patelni, to na palniku obok nie mieści się garnek np. z gotującymi ziemniakami (w tej sytuacji ten garnek musi stać “bokiem” na bardzo, bardzo małym ogniu, żeby korona ognia nie wychodziła poza garnek). Zresztą nie wiem czy moja kuchenka jest źle wyregulowana, czy to tak musi być, ale nawet na małych palnikach jak ustawię max dopływ gazu to korona ognia wystaje poza garnek (garnek powiedzmy średniej wielkości, nie pamiętam jakiej średnicy, ale gotuję w nim ziemniaki dla 4-os rodziny). Chciałabym, żeby woda się szybko zagotowała, a tu muszę zmniejszyć dopływ gazu i czekać i czekać. Zastanawia mnie wypowiedź przeczytana gdzieś na forum, że ktoś korzysta tylko z woka. Widzę też często u znajomych jak na woku gotują wodę w czajniku, a ja na mojej jak postawię czajnik na woku to muszę bardzo zmniejszyć dopływ gazu. Z woka korzystam tylko wtedy jak gotuję coś w dużym garnku (10 l) lub smażę na dużej patelni. A i jeszcze jedno jak stawiam tą dużą patelnię na tych palnikach z przodu to wystaje ciut nad kurki i obawiam się, żeby wtedy nie uszkodzić kurków. Zastanawiam się czy ktoś z Was ma podobne doświadczenia w użytkowaniu tej kuchenki. Co do czyszczenia to wymaga trochę polerowania, żeby nie było smug, a w szczególności wokół kurków. Ogólnie uważam, że kuchenka jest bardzo starannie wykonana, mam wrażenie, że ruszta są czymś pokryte, co bardzo ułatwia ich czyszczenie i są b. dobrze zabezpieczone dzięki czemu nie rysują szkła.
  2. Kulasiek, czy mogłabyś zdradzić jaką masz baterię kuchenną, bo zlew to chyba teka aura i czy jesteś zadowolona z baterii i zlewu? A jeszcze jedno jaki to kolor zlewozmywaka, bo ja chce właśnie taki jak Ty tzn. czarny i nie wiem jaki to kolor, a na żywo go nie wdziałam? (domyślam się, że to antracyt, ale nie mam pewności).
  3. Semper Solus Oto moje “rozterki” bardzo proszę o pomoc lodówka AEG – ELEKTROLUX SANTO Z 9 18 40 5i - (zależy mi na tym, żeby lodówka posiadała komorę O) znalazłam tylko jedno tańsze rozwiązanie z komorą O - GORENJE NNR – KI 55288, ale ta na ceneo nie cieszy się najlepszymi opiniami. Jak myślisz czy to jest dobry wybór, czy można znaleźć lepszego w tym przedziale cenowym (do kwoty ok 3 tyś + 300 zł). Piekarnik i tu totalnie nie wiem, który wybrać - ma mieć: teleskopy, termosądę, termoobieg, zimny front i jakiś system czyszczenia, moje typy to: AEG ELEKTROLUX Competence B 8971 – 5- m lub Gorenje BO 8770 AX jeden i drugi ma to czego szukam ale nie wiem, który wybrać pod względem jakości wykonania. Przyznam się, że bardziej skłaniam się do AEG, ale może jestem bardziej pod wpływem marki no i ten ma pyrolizę, Może Ty wiesz jak jest z awaryjnością tego modelu? Gorenje BO 8770 AX - fajny wygląd. Zmywarka - nie drążę już tego tematu – dokonałam już wyboru - to dzięki Tobie i Twojej chęci dzielenia się wiedzą. Płyta gazowa – mam 2 typy: AEG 75857-G – B Siemens EP 726 QB 90 E Okap Amica OKC 951S – tu zastanawia mnie (pewnie głupie pytanie, ale zadam go) jak długo wytrzyma (nie wiem jak to określić) ta ciągle zamykana i otwierana klapka i te zawiaski = zatrzaski trzymające klapę jak jest zamknięta) . Dziękuję za odpowiedź na moje poprzednie pytanie.
  4. Bardzo dobrze odpowiedziałaś, dzięki bardzo. A tak dla zmiany tematu - możesz napisać jak się sprawuje Twój okap. Zamierzam właśnie taki okap kupić. Dzięki jeszcze raz.
  5. Witam Tolu, co jakiś czas zaglądam do Twojego domku i zgadzam się ze wszystkimi pochwałami na temat wnętrza i ogrodu, ale ja piszę nie do końca bezinteresownie. Właśnie stanęliśmy przed wyborem barierki wewnętrznej i bardzo mi się Twoja podoba. Czy możesz zdradzić jaki był koszt Twojej balustrady i kto ją wykonywał (mam na myśli czy stolarz sobie z tym poradził czy firma zajmująca się wyrobami ze stali nierdzewnej). My po rozmowie z firmą ślusarską zrezygnowaliśmy z barierki wykonanej z kwasówki łączonej z drewnem (powiedzieli 1000 zł za mb więc 12 tyś wydać na balustradę to dla nas trochę dużo). Szukam czegoś, co mógłby wykonać znajomy stolarz. Zastanawiam się czy pionowe tralki są całe z drewna czy w środku jest metal i czy te okucia na tralkach były kupione gotowe czy ktoś je spawał.
  6. Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, dałaś mi trochę nadziei, że my też możemy mieć taką barierkę (bo po tej wycenie już zrezygnowaliśmy). Przejrzałam Twój dziennik i znalazłam wpis na temat wykonania schodów oraz barierki i tu narodziły się kolejne pytania: interesuje mnie jeszcze gdzie zakupiliście jak to nazwałaś – żelastwo (na składzie budowlanym? u ślusarza?) jakiej szerokości jest płaskownik i ta rura kwadratowa, po co szlifowaliście i wygładzaliście słupki.
  7. Witam, dziś po raz zawitałam w Waszych progach (przez wątek schodów), przepraszam, że tak prosto z mostu i może już gdzieś odpowiadałaś na to pytanie (nie mam czasu czytać jestem w pracy i tak tylko zerkam), ale czy możesz podać koszt Waszej barierki - baaardzo mi się podoba, właśnie taką planujemy zrobić, ale po wycenie odeszła mi na nią ochota (długość naszej barierki ok. 12 m i koszt samej barierki 12 000,00 zł). Przeraziła mnie ta cena i zastanawiam się czy barierki - kwasówka łączona z drewnem tak kosztują, czy my trafiliśmy na taką drogą firmę.
  8. AnetkaS właśnie jestem na etapie zamawiania kuchni, którą planuję wykonać w stylu Twojej, możesz napisać z czego masz blaty i jaki to kolor (blatów) oraz jaki to zlew i bateria a także jaki masz kolor frontów. Dzięki.
  9. Ewe, schody są piękne, możesz napisać czym wykończone są podstopnie i jeszcze coś o oświetleniu. Będę bardzo wdzięczna. Też planuję trepy drewniane, ale nie bardzo wiem czym wykończyć podstopnie (na pewno nie bedzie to płytka i drewno). Dzięki
  10. co do temperaturu pary to polecam cofnąć się do szkoły podstawowej i wtedy dojdziemy co to jest para?woda w stanie gazowym..następnie był taki wykres dla warunków normalnych (takie mamy w przyblizeniu w domu) i widzimy tam poniżej 0stC lód, 0-99stC woda 100st para i to jest najprostsze tłumaczenie...następnie możemy przenieść się do gimnazjum...spotykamy tam elementy termodynamiki a w szczególności równanie Clapeyrona: pV=nRT czyli widzimy im większe p(ciśnienie) tym większa T(temperatura)...resztę symboli pomijamy i uznajemy jej za wielkości stałe...ponieważ para jest pod sporym ciśnieniem, to i temperatura pary jest nawet wyższa niż 100stC..tzw para przegrzana...(na Mt Everest gdzie cieśnienie jest znacznie niższe, woda na herbate wrze już w 70stC)czy jest to ciepłe? no zależy jak dla kogo ale uważam, ze wystarczająco, żeby się poparzyć dlatego z dala z dysza od oczy, rąk, skóry czy ust Moje pytanie dotyczące temperatury pary wzięło się po przeczytaniu zastosowania parownicy ze strony http://www.karcher.pl cytuję: “przeznaczona jest do mniejszych prac domowych. Okna, lustra, wanny, kabiny prysznicowe, a nawet rośliny, wszystko to może być czyszczone dzięki parze. SC 1122 może być także pomocna w czyszczeniu podłóg”Jeżeli rośliny można czyścić za pomocą pary (która jak piszesz, już z samego słowa “para” wynika, że jest gorąca) to gratuluję roślin.
  11. Napiszcie, proszę na jakiej zasadzie działa ta parownica , tzn. zbiera kurz oraz różne paproszki, które znajdującą się na płytkach i przy tym jeszcze myje podłogę? Czyli nie trzeba używać odkurzacza i mopa, wystarczy potraktować podłogi parownicą?? Dobrze rozumię ?? A i czy ta para jest ciepła czy zimna?
  12. A powiedzcie mi drodzy Forumowicze co myślicie o podstopniach ze szkła?? Od jakiegoś czasu biorę pod uwagę takie rozwiązanie, ale trochę się się waham. Najbardziej obawiam się tego, że jak pęknie to będzie problem z wymianą. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to na moją skromną wiedzę nie powinno się zdarzyć nic złego bo będzie to szkło, albo klejone na folię, albo hartowane (tak mi się wydaje). Ciekawa jestem Waszych opinii, a może ma ktoś takie rozwiązanie? Dodam, że są to schody betonowe i stopień ma być drewniany.
  13. Zdecydowałam się na olejowosk gdyż z tego co czytałam i co mówili moi parkieciarze lepiej chroni przed wodą niż sam olej. I faktycznie plamy nie wnikają od razu Olejowanie parkietu ma to do siebie że olej z czasem wnika wgłąb drewna przez co powierzchownie robi się matowe (takie suche z wyglądu ) i trzeba olejowanie powtarzać po całości. Przez pierwsze 3 lata należałoby to robić 2 razy w roku a później to już wg potrzeby. Z pewnością częste mycie podłogi przyspiesza konieczność powtórnego olejowania (mam porównanie z rodzicami którzy nie mają zwierząt, rzadziej muszą myć podłogę i u nich dłuuugo dłużej parkiet się pięknie błyszczał choć olejowaliśmy mniej więcej w tym samym czasie ) Pallmann ma sporo dodatkowych środków pielęgnacyjnych. Szczególnie fajny jest magic care który zostawia na podłodze cienki film dodatkowo chroniący przed zabrudzeniami. Mam też do "codziennego" mycia specjalny środek tej firmy ale szczerze przyznam że z lenistwa częściej myje samą wodą Mimo że chemia ta nie należy do najtańszych jestem naprawde zadowolona i nie żałuje wydanych pieniędzy zetka dzięki za szybką odpowiedź, ale nie dam Ci jeszcze spokoju, jeszcze jedno pytanie czy olejowosk należy powtarzać po całości w takiej częstotliwości jak olej, bo nie zrozumiałam Twoja wypowiedź (w tej części “ Przez pierwsze 3 lata należałoby to robić 2 razy w roku a później to już wg potrzeby”) dotyczyła podłóg olejowanych czy podłóg pokrytych olejowoskiem i czy ten olejowosk też sie tak pięknie błyszczy jak olej
  14. zetka napisz, proszę jak się sprawdza ten olejowosk, pielęgnujesz go jakimiś specjalnymi środkami, i czy przy długim użytkowaniu i myciu podłogi nie zmywa się warstwa olejowosku (bo podobno przy oleju się zmywa), i jeszcze ostatnie pytanie czy często trzeba nakładać nową warstwę olejowosku na całości czy tylko w miarę potrzeby przeprowadzasz miejscową renowację?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...