Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bluesguitar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Bluesguitar's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Zastanawiałem się, czy murować jednocześnie ścianę nośną i elewacyjną. Po rozmowach z kierownikiem budowy oraz własnych przemyśleniach postanowiłem wykonać elewację kiedy już będzie gotowy dach. Dzięki temu elewacja oraz wełna była chroniona przed deszczem przynajmniej od góry podczas wznoszenia. Nadszedł czas na wybór cegły klinkierowej. Na rynku jest masa ofert. Chodziło o to żeby cegła była w przystępnej cenie oraz była "ładna". Kolor nie mógł być jednolity, tylko "żywy". Raz brąz, raz czerwień, czasami oliwka. Wtenczas wydobywa sie prawdziwe naturalne piękno klinkieru. Przeglądałem katalogi i strony z belgijskimi, holenderskimi, niemieckimi, polskimi cegłami i nie mogłem sie zdecydować. Najpierw podobały się ręcznie formowane, ale wybrałem w końcu standardową gładką elewacyjną cegłę. Z ręcznie formowanej zrezygnowałem ze względu na wysoką cenę, większa nasiąkliwość oraz bardziej żmudną robotę podczas murowania. Pozatym więcej cegieł ręcznie formowanych (w zależności od formatu oczywiście) przypada na metr kwadratowy: od 57-72 szt. W formacie RF który wybrałem wychodzi 51 szt na metr kwadratowy. Brałem też pod uwage format NF -niemiecki 48 szt na metr, ale żona odrzuciła kolorystykę Podczas wyboru dostawcy pomyślałem, że ważne aby towar był dostępny w Polsce, ponieważ ciężko jest przeliczyć dokładną niezbędna liczbe cegieł do wymurowania elewacji. A nikt nie będzie ściągał z Holandii 1 paletę jak zabraknie - koszty transportu. W każdym bądź razie wybór padł na Tercę, model FRAZA, w czym zasługa mojego dostawcy ceramiki na cały dom, ale o nim później w dziale polecani dostawcy i wykonawcy "klinkierowi". Ciąg dalszy nastapi...
  2. Uniwersalna rączka oznacza zdejmowaną rączkę, którą otwiera się zarówno drzwiczki jak i steruje nadmuchem powietrza. Jak jej nie potrzebujesz, to ją odkładasz/odwieszasz na bok. Dzięki, Byc może to i lepiej, szczególnie dla tych którzy chcą zainstalować kominek przed końcem budowy. Mając taką super-rączkę w kieszeni unikniemy niekontrolowanego grilowania przez naszych "myślących" budowlańców.
  3. Witam, Cóż, podziele sie swoimi doświadczeniami na temat elewacji klinkierowej w projekcie M02A. Od dawna marzyłem o domu wykonanym z materiałów ceramicznych wraz z elewacja klinkierową na całości. Los i Bóg sprawił, że stało się to możliwe. A więc ściany trójwarstwowe... Na samym początku zmieniłem materiał ścian z betonu komórkowego 24 cm na porotherm o grubości 25 cm. Dodatkowo trzeba było przeprojektować ławę fundamentową, poszerzając ją do około 70 cm, tak aby elewacja klinkierowa miała na czym się oprzeć. W tym celu należało wprowadzic zmiany w projekcie (wizyta u architekta - koszty). Wykonano poszerzona ławę + dwie pionowe warstwy bloczków fundamentowych, wraz z ociepleniem styrodurem pomiędzy warstwami. Czyli miałem fundament na ścianę nośną i elewację klinkierową. Trzeba zaznaczyć że w tym momencie koszty rosną, gdyz zużywa się więcej materiałów -więcej betonu na ławę + dodatkowa warstwa bloczków fundamentowych. Porotherm jak się okazało był niezbyt dobrej jakości, czasami przyjeżdżał na budowę popękany, tak jak by był przesuszony. Ale ściany nosne zostały postawione mimo trudności z materiałem i wykonawcami. Zaczynałem budowę w 2007 roku w czasie kiedy był ogromny problem z wykonawcami, więć miałem takich którzy z porothermem raczej nie pracowali za często. Dla nich było wszystko jedno czy pustak jest docisnięty do drugiego do końca (pióro - wpust) czy nie. Dopiero po konkretnej zjebce zaczeli zwracać na to uwagę... Ciąg dalszy nastąpi.
  4. Witam, Planuje zakup modelu Dovre 2180CB C. Czy mógłbyś napisać o co chodzi z tą "uniwersalną" rączką do otwierania drzwiczek? Czy jest wygodna /przemyslana ? Jak ogólnie sprawuje się wkład ? Pozdrawiam
  5. Witam, Polecam osobiście Schiedla, mam do kominka, rura fi 200 mm, oraz w kotłowni do pieca kondensacyjnego. Do kominka zastosowałem trójnik 45 stopni żeby lepiej wylatywały spaliny. Jak dotychczas ogrzewam kozą i ciąg jest naprawdę bardzo dobry. Nie muszę kupować "strażaków" czy innych duperel po 300 PLN aby polepszyć ciąg. Dodatkowo przy wznoszeniu zminimalizowane jest ryzyko popełnienia błędu - dziecko to wymuruje.
  6. Witam, Ja jak zamawiałem krokwie 10 x 22 to wszyscy pukali sie w czoło, mówiąc że to jakis debil projektował, i wywalam kasę niepotrzebnie. Dopiero po moim pytaniu czy ktoś przeliczał obciążenia śniegiem i podczas wiatru z dachówka ceramiczną nic nie potrafili odpowiedzieć. Nic nie zmieniałem a na drewno wydałem około 7500,00 PLN w okolicach Grodziska.
  7. Widzę że tez zmieniłeś materiał ścian na ceramikę - bardzo fajnie. Nie wyobrażam sobie mieszkac w betonie.
  8. Witam, Czy ktoś z szanownych forumowiczów buduje w okolicach Grodziska Maz. M02A ?
  9. Witam wszystkich, Zapraszam do dyskusji odnośnie elementów klinkierowych w projekcie M02A. Czy ktoś wykańczał elewację cegłą klinkierową w tym projekcie ?
  10. Witam wszystkich, Prawdopodobnie zaatakuje Dovre z serii 2180. Myślałem również o NORDPEIS, bo taki ma szwagier, ale Northstar N24 jest w cenie około 6720,00 PLN, więc odpuszczę.
  11. Witam wszystkich forumowiczów, Z przyjemnością dołączam się do grupy N-G.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...