Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dembin

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    40
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez dembin

  1. Czyli osadnik skierowany zawsze ku dołowi tak? Pokarzę mu to teraz w sobotę . . .
  2. No dokładnie. Ręce mi opadły. Wszystko w domu wykończone - podłogi, ściany itp. Nie jestem wstanie nic kuć i zmieniać. Po prostu porażka .
  3. Przepływy na instalacji po włączeniu kaloryferów nie ulegają zmianie. Jedynie spada temperatura na tej dolnej belce o około 4st.C w momencie załączenia kaloryferów i już nie dojdzie do takiej samej jak przed włączeniem. No a ma to związek z tym, że dowiedziałem się kolejnej informacji od mojego hydraulika niestety . . . Grzejniki są powpinane w rury od podłogówki. No i przez to te problemy. Przy odkręceniu grzejników spada efektywność podłogówki. Hydraulik ma przyjechać i wszystko jeszcze raz wyregulować. Powiedział, że m.in. kryzowanie grzejników zrobi bo może za duży przepływa wody na grzejnikach jest. Sondę od zaworu przy rozdzielaczach che przenieść na belkę powrotu. I jeszcze jakieś inne rzeczy. Stwierdził, że taki mały domek to musi wszystko chodzić. Nie ma innej opcji. Zobaczymy co z tego wyjdzie ale cudów się nie spodziewam. Masakra. Do wglądu jeszcze zdjęcie połączeń do pieca.
  4. A i jeszcze jedna bardzo ważna informacja z firmy Gorgiel. Propozycja zastosowania sprzęgła hydraulicznego pomiędzy podłogówką a grzejnikami
  5. Witam ponownie. Przepraszam, że tak długo się nie odzywałem ale próbowałem różne ustawienia. I podsumowując to wygląda tak. Temperatura zadana na piecu 45st.C. Na zaworze na górnej belce 40st.C. W takim ustawieniu grzeje pięknie podłoga jak są zamknięte grzejniki. Po otwarciu grzejników na piętrze, podłoga nagrzewa się bardzo bardzo długo i bardzo mało efektywnie to działa. Pytanie teraz brzmi co w takiej sytuacji zrobić? Czy np. wystarczy podnieść ręcznie temperaturę na piecu czy może jakieś ustawienia serwisowe trzeba będzie pozmieniać? Czy całkowicie coś innego jeszcze pokombinować? Z firmy Gorgiel otrzymałem informację, że mój układ z rozdzielaczami przystosowany jest minimalnej temperatury zasilania z pieca 55st. C. Więc chyba tutaj leży głównie przyczyna problemu. Co Wy na to?
  6. Ok sprawdze tak i dam znać. A by-pass w moim przypadku zamknięty czy otwarty?
  7. Czyli wg Was musi on być otwarty maksymalnie tak?
  8. Liczyłem, że Wy wiecie lepiej i coś konkretnego podpowiecie
  9. A wg Ciebie jak powinien być ustawiony ten zawór? Przedstawiciel z Gorgiela mówił, że nie może być otwarty na maxa. Niepotrzebnie niby idzie za dużo wody z powrotem do pieca zamiast na podłogę
  10. Kolego tylko ten zawór jest ustawiony na wejściu ale jak widzisz na załączonej fotce jest pomiar z dolnej belki. Nawet jak podałem 40st. to max na dolnej belce było 30-32st.C.
  11. W tej chwili ustawione na piecu 45st.C Temperatura na zewnątrz około 5st.C. Grzejniki odpalone na maxa to są gorące. Chodzi o to jak najlepiej zgrać podłogówkę z kominkiem. Przy moim systemie, żeby mieć temperaturę w domu około 23st chodzi mi podłogówka. Załóżmy, że chodzi na niskich parametrach cały czas. Odpalam kominek , temperatura wzrasta do 25st. Piec się rozłącza. Zanim ponownie mi się będzie miał załączyć minie ponad 24 godziny. Czyli temperatura wody w rurkach spadnie. Żeby ponownie temperatura wzrosła na parterze minie sporo czasu. Chodzi mi tylko gdzie znaleźć kompromis pomiędzy tym wszystkim?
  12. Czyli na piecu ustawić 55st.C. A na zaworze na wejściu na podłogówke max czyli 50st. ? Jedynie obawiam się czy nie pójdzie za wysoka temperatura na podłogówkę?
  13. No po roku użytkowania też tak mi się wydaje. Tylko hydraulik powinien doradzić co powinno być lepsze w danym przypadku. Ja wcale nie musiałem się na tym znać. Prawda jest taka, że mam co mam i chcę to teraz w miarę możliwości ustawić odpowiednio pod siebie.
  14. Jak ustawię 55 na piecu to i tak na podłogę pójdzie max 50 (zawór na wejściu podłogówki max 50st.) Mam piec kondensacyjny czyli stworzony do tego, żeby chodził na niskich parametrach. Czyli mój Pan hydraulik i tak dał du..y bo zastosował nie taki układ pod mój piec. Cały czas musiałby iść na wyższych parametrach czyli potrzebowałby więcej gazu. Czyli cała filozofia z piecem kondensacyjnym i jego główną zaletą upadła. Zgadzasz się ze mną?
  15. Jak jest osiągnięta dana temperatura to mój sterownik rozłącza piec czyli nie grzeją palniki na ogrzewanie podłogi i grzejników. Wtedy załącza się tylko na CWU
  16. No właśnie, mi się wydaje, że od samego początku system mocno długo się nagrzewa. No i może to jest właśnie przyczyną tego. Na wyjściu z pieca mam max 45-50st.C. Czyli wg karty technologicznej za mało. Musiałby być zastosowany inny system. Ten co podesłałeś musiałbym mocno pozmieniać w kotłowni a chciałbym raczej tego uniknąć. W swoim zasilanie mam od góry po lewej stronie, powrót po lewej na dole
  17. To nie wiem czy nie jest lepiej tak jak ja opisałem. Czyli piec gazowy chodzi w dzień od 12-18. Zużywa bardzo mało gazu. Max. rachunki w tej opcji z podgrzaniem wody to 300zł. Przychodzę do domu i rozpalam kominek. Temperatura bardzo komfortowa - uczucie ciepła. Tylko, że wtedy nie chodzi cały czas piec tak jak Ty mówiłeś. I teraz pytanie, które rozwiązanie lepsze a które gorsze?
  18. Ciepło z kominka rozchodzi się też na parterze. Temperatura po grzaniu kominkiem jest mniej wiecej taka sama na parterze i piętrze. Może 1 st. C wiecej do góry. Na górze mam głowice na grzejnikach i nie ma z tym problemu. Chodzi tylko o tą podłogówkę na dole
  19. Przenośny SOLUS. W tej chwili mam w salonie lub w kuchni
  20. Ok wielkie dzięki kolego. To jaki system wg Ciebie odpowiedni do pieca kondensacyjnego?
  21. Kominek znajduje się w centralnej części na parterze, rozprowadzenie ciepła jest na piętrze...
  22. Właśnie jak to wyregulować? Jak mam ustawioną pompę Wilo na 2/6 to na rotametrach jest od 1,5 - 2L/min. Właśnie na najdłuższych odcinkach jest najmniejszy przepływ około 1,5. Musiałbym zwiększyć przepływ na pompie, żeby wzrosło na rotametrach. Ale jak zwiększę przepływ na pompie to znowu jest za duży przepływ i bardzo długo nagrzewa się podłoga. Tak miałem właśnie w zeszłym roku. Teraz z zaleceniem Gorgiela zmniejszyłem moc na pompie i szybciej się nagrzewa tylko, że nie wszędzie równo. I pytanie brzmi, jak to wyregulować?
  23. No właśnie wydaje mi się, że właśnie kominek mocno zakłóca ten system. W tej opcji co ja teraz mam bez "pogodówki" jak odpale kominek to temperatura wzrośnie o około 2st.C. Czyli teoretycznie piec mi się wyłączy na dobre 24 godziny bo zanim temperatura zjedzie do 23 st.C. A jakbym miał "pogodówkę" to byłoby inaczej? Przykładowo znowu ten sam przykład. Kominek podwyższa do 25st.C. Piec mi się rozłączy czy nie, czy będzie może modulował na jak najniższej mocy? Jak to wtedy działa?
  24. "Pogodynki" nie mam. Czujnik temperatury wewnętrznej - sterownik bezprzewodowy SALUS 091FLRF. Do ustawienia różne programy grzania itp. Na górze zawory na kaloryferach. To tyle. Z grzejnikami nie mam problemu. Tylko tej podłogówki nie mogę wyregulować żeby było optymalnie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...