Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

karolek191

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez karolek191

  1. Zastanawia mnie jedna rzecz. A mianowicie co oznacza określenie np. " tynk mineralny", "masy mineralne" itp. Wiem , że jeśli słyszę określenie tynk mineralny to oznacza to, że jest to sucha mieszanka do zarobienia z wodą, Ale czy zawsze? czy określenie "tynk mineralny" oznacza, że dany wyrób składa się z produktów naturalnych? Czy zawsze tynk mineralny jest suchą mieszanką, którą zarabia się z wodą? czy może być już gotową przygotowaną masą gotową odraz do użycia? Co jest głównym wyznacznikiem wyrobów mineralnych? Wiem, że pytanie może się wydawać nieco mętne, ale jeśli ktoś posiada taka wiedzę to będę wdzięczny jeśli się ją podzieli.
  2. Dziękuje wszytskim za cenne wskazówki Dodam, że u mojego znajomego wykonano posadzkę z betonu półsuchego na tarasie, (taras bez zadaszenia) i po zimie posadzka wygląda jak by miała kilkanaście lat.
  3. Nie ważne czy to zrobię czy nie. Po prostu budownictwo to moja mała pasja, która rozwijam z każdym dniem. Jestem osobą ciekawą rzeczy które mnie interesują.
  4. Czyli jak najpierw nanoszone są poziomy na ścianę? a pózniej? Jak już mamy określone poziomy to zaczynamy najpierw od wykonania pasa z półsuchego betonu na długości ścian tak aby ustalić takie same poziomy w obu równoległych do siebie ścianach??? i kolejnym etapem na podstawie ustalonych poziomów jest profilowanie i zagęszczanie środka? proszę o szczegółowy opis
  5. Najpierw musisz nanieść rzędne poziomów na ścianę i później według tych rzędnych poziomujesz posadzkę? Dlaczego najpierw tworzy sie tzn. kretowiska? czy nie można równomiernie po całej powierzchni rozprowadzać półsuchy beton? Czy te "kretowiska " służą do wyznaczenia tych samych poziomów? czy piasek wsypuje się do miksokreta razem z cementem i wodą? i tak już przygotowana mieszanka betonowa wędruje przewodwami do miejsca docelowego? i jeszcze jakie są proporcje dozowanych składników Chodzi o to żeby mi to ktoś dokładnie wytłumaczył, bo to są moje tylko domysły.
  6. Ciekawi mnie jaka jest technologia wykonywania tych posadzek? Czyli tak zwanych posadzek z miksokreta. A w szczególności mam dwa pytania 1.Jakie są proporcje pulpy, cementu i wody? 2. W jaki sposób poziomuje się posadzkę?
  7. Może ktoś mi podpowie czym się różni pulpa od pospółki i jak to się ma do piasku i i żwiru?
  8. dzięki za odpowiedz. Bo o moje uczy sie obiło, że powinno być 10 cm, Więc moje pytanie jest takie, czy jest to gdzieś ściśle znormalizowane? Kto ma racje?
  9. W jakiej odległości powinien być przebity otwór w kanele wentylacji grawitacyjnej, komin jest wymurowany z cegły 25x12x6,5, Chodzi mi od odległość od stropu.
  10. dzięki marek.Bud za informacje Jeśli bym sie zdecydował na pręty gwintowane do tego drut itp. To jak wygląda w szczegółach proces montażu? Bo na początku to pomyślałem sobie że biorę zwykły pręt fi 12 wkładam go między szalunki z płyt i wtedy ściągam to wszytko drutem. Tak jak na tych zdjęciach, tylko, że zamiast rozpórki drewnianej daje pręt. Z tego co sie zorientowałem to wiercę najpierw otwór przez szalunki następnie wkładam pręt fi 6 zakładam z jednej strony żabkę i klinuje następnie z drugiej strony naciągam pręt i także klinuje żabką, tylko aby było można ten pręt naciągnąć to w środku deskowania musi być jakaś blokada, która będzie powodować że ten szalunek nie zapadnie się do środka. Dobrze kombinuje??????
  11. zamiejsciłem jeszcze dwa dodatkowe zdjęcia aby było to bardziej widoczne. Najpierw jest wylany chudziak także w deskowaniu na ok 10 cm, na tym chudziaku są postawione szalunki, a "wypory" jak to kolega nazywa stoją na chudziaku, więc ja wnioskuje że dolne elementy drewniane zapewniają sztywność szalunku. Nie mam duzego doświadczenia z tym zakresem robót i związku z tym mam pytanie. Jeśli będziemy wprowadzać mieszankę betonową do deskowania to gdy mieszanka będzie wypełniać deskowania coraz więcej i więcej to kiedy to mieszanka będzie znajdować sie ku górze to będziemy musieli usunąć rozpórki i mam takie wrażenie, że w tym momencie może mi ściągnąć deskowanie do środka z tego tytułu , że znajdują się druty, które ściągają szalunek do środka. I moje drugie pytanie jest takie jak wykonać najlepiej deskowanie tradycyjne ścian fundamentowych wysokość ok 1,2m gr 0,25 m chodzi mi o rozwiązanie technologiczne
  12. Kiedy to przeglądałem jedne z forum o tematyce budowlanej, a mianowicie o deskowaniu tradycyjnym ław fundamentowych dostrzegłem pewien szczegół który mnie zastanawia. Zdjęcie znajduje sie na stronie http://www.karol191.yoyo.pl/ Pomiędzy ścianami z desek znajdują się rozpórki, które trzymają odpowiedni dystans oraz skręcony drut, który ściska je powodując, że cała konstrukcja trzyma się gromady. Rozpórki znajdują się na górze oraz na dole jak łatwo zauważyć, te górne rozpórki zostaną zdjęte, kiedy to wprowadzi się mieszankę betonową w odpowiedniej ilość, natomiast dolne prawdopodobnie zostaną zalane mieszanką betonową. Co według mnie jest dużym błędem. Nie mam dużego doświadczenia więc proszę fachowców o komentarz. 1. Czy to właściwa technologia wykonywania deskowania ław? 2Jeśli nie to jak powinno się deskować ławy w takim przypadku jak mamy na zdjęciu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...