Podpowiedź dla wszystkich:
Rynna od strony ogrodu.
Otwór na rurę odprowadzającą wodę z rynny przy tarasie od strony tylnej budynku przewidziano w projekcie przy kolumnie tarasowej (patrz rysunek dachu). W efekcie tego budowlańcy wyprofilowali spadek w kierunku tego otworu i puścili mi rynnę dokładnie po kolumnie )))) Wyglądała tam równie dyskretnie, jak g...no w kadzi z pączem! Oczywiście przenieśliśmy ją na ściankę z oknem kuchennym, ale zmiana kierunku spadku i przenoszenie rynny to dodatkowy koszt.
Taras nad wejściem głównym.
Dopilnujcie, aby budowlańcy nie ułożyli dachu zbyt blisko tarasu (balkonu) nad wejściem głównym. U mnie blacha ograniczająca pokrycie dachowe na ścisk dochodzi do obu boków tarasu. Teraz trzeba coś wymyślić, żeby woda z boków tarasu nie ściekała na podbitkę. Poza tym dopytajcie wykonawcę, jak zamierza odprowadzić wodę deszczową z tego tarasu nad wejściem. Mój kierownik budowy zamówił jakieś obróbki dekarskie z niewielką rynną. Chcę tą rynienkę wpuścić w półrynny dachowe, ale nie wiem, czy to się uda, bo może spadku już nie ustawią, skoro dach już jest.
Łazienka nad garażem
Łazienkę robię w pokoju nad garażem, a w miejscu łazienki z projektu garderobę i dodatkową przestrzeń do sypialni. Wszystko z tym pomysłem było pięknie do momentu, kiedy postawili ścianki działowe i słup podpierający strop zaczął stać w sypialni pół metra od ściany ))) Słup przeniosłem do garderoby, a belka została wzmocniona stalowymi obejmami z wielgachnymi śrubami, żeby było bezpiecznie. Polak potrafi! )
Wentylacja
Każde pomieszczenie zwentylowałem montując na dachu dodatkowe "kominki" wentylacyjne w ilości chyba 8 sztuk. Projekt nie przewidywał wentylacji
Jeśli macie pytania to piszcze info@lets-talk.pl
KK