Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

fabians

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    129
  • Rejestracja

fabians's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Nie przesadzaj, za chwilę zajdzie znowu. Chociaż z drugiej strony myśląc, to dobra okazja do założenia nierdzewnej rury. To chyba najlepsze rozwiązanie.
  2. Dziś w nocy zapalił się ten czarny osad w przewodzie kominowym. Wyłączyłem piec i ograniczyłem ciąg, bo powstał duży ze względy na żar w kominie. Dym z komina leciał 6 godzi i komin nagrzał się do dość wysokich temperatur. Musiałem monitorować sprawę, bo wiem jakie to zagrożenie i trochę się nie wyspałem. Koniec końcem komin jest całkowicie pozbawiony osadu. Widać to na lusterku. Wadą takiego rozwiązania jest w części wypalenie się zaprawy między cegłami. Dlatego dobrze mieć jest komin na strychu otynkowany. Podczas spalania spadają na samo dno rozżarzone do białości kawałki osadu. Trzeba uważać więc co dzieje się także w piwnicy.
  3. Może to i ma sens. W tym rejonie co zrobiłem zdjęcie, nieopodal płynie rzeka. Nurt taki w sam raz dla bobrów. Widziałem też jedno małe drzewko owinięte taśmą foliową.
  4. Te kółeczka przeciwko robakom. A butelki też? Czy to zabezpieczenie na zimę?
  5. Ostatnio szedłem koło drzewek i ktoś zastosował butelki pet na pniach drzew. Po co się to robi i co to za kółka powieszane na gałęziach?
  6. Z tego co patrzyłem, to neutralna jest między 4000 a 5000 K. Odnośnie podłączenia np. 1 metra taśmy 14,4W przy 12V zasilania mamy minimalnie więcej niż 1A. Czy to dużo? Trudno powiedzieć, ale do 1 -1,5 metra wydaje mi się raczej zbędne zasilanie z drugiej końcówki. To tylko 1-1,5 ampera. Dodatkowo napiszę, że jednak narożna jest lepsza. Z załączonych zdjęć widać, że taśma pośrodku oświetla w szczególności także ścianę a tego efektu nie chcę mieć..
  7. To już się sprawa pomału wyjaśnia, należy zastosować oświetlenie mocne i na listwie, ze względu na chłodzenie. Pozostaje jedna sprawa. Jaki profil zamontować? Czy w rogu czy na środku pod szafką?
  8. Widziałem te RGB z pilotem. Mi chodzi o najprostsze rozwiązanie. Załączasz, korzystasz bez zbędnych bajerów. Zwykłe podświetlenie nad blatem i zlewem. Z tego co doczytałem, należy zamontować LED 14,4W/metr i najlepiej na profilu metolowym/aluminium w celu wydłużenia pracy i wyeliminowania za wysokiej temperatury.
  9. Zastanawiam się nad założeniem oświetlenia nad blatem w kuchni. Chodzi mi o przyklejenie pod szafką taśmy LED. Z tego co się orientuje, to dobre są diody 5050. Mam pytanie odnośnie mocy. Jaką taśmę założyć 14.4W na metr czy 4,8W?! Dodam, że w zależności od aranżacji kuchni można zastosować ciepłą barwę lub zimną. Ja chyba zdecyduje się na neutralną. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
  10. Okazuje się, że zapchany komin to połączenie smoły z sadzą. Strukturą przypomina pumeks. Doszedłem do wniosku, że żadne szczotki temu nie dadzą rady, czy to swoje czy kominiarskie, Najlepszym sposobem okazuje się cienka 4-5 metrowa kantówka ze szpicem do usuwania mechanicznego osadu. Dodam, że chyba najlepiej sprawdzi się twarde ostrze np. zamontowane dłuto..
  11. Wpadłem na pomysł patrząc się na nagrania i filmiki, podczepić komórkę (załączając nagrywanie filmów z flashem) na taśmie klejącej do grubej nici i spuścić ją przez komin a w dalszej części przez skrzynkę inspekcyjną. Okazuje się, że jest jeden zator na długości 1,5 m. Reszta wydaje się być całkowicie w normie. Może zamówię sobie tego kominiarza na przeczyszczenie zatoru 1,5 metra od skrzynki inspekcyjnej w górę Dodam, że nie mam w okolicy takich dobrych ludzi, którzy za małe pieniądze pożyczą PROFESJONALNY sprzęt: https://www.olx.pl/oferta/mechaniczne-czyszczenie-komina-szlamowanie-CID619-IDiUKx1.html#f5bdc69124
  12. Szukam dostępnych opcji. Temat na forum poruszyłem w ramach "rozeznania" tematu. Nie rozumiem tu więc pewnych wypowiedzi... Zobaczyłem, że też są dostępne "rozbijaki" montowane na lancy na wiertkę. Niestety sama lanca kosztuje 700zł. Tu widok przykładowego zanieczyszczonego komina:
  13. Paliłem miałem. Komin murowany z białej cegły. Kiedyś zapalił się samoczynnie, ale nie wypalił się do samego końca. Szły dymy i komin rozgrzał się do "czerwoności". To właśnie było spalanie od dołu
  14. Mam pytanie. Otóż komin zaszedł mi szklistą sadzą i jego przekrój się zmniejszył. Czyszczenie metalową szczotką do kominów nie przynosi wymaganych rezultatów (zrobiła się twarda skorupa). Podobno istnieje coś takiego jak wypalenie komina z tej sadzy. Z tego co się orientuję i znalazłem w sieci, kontrowane wypalanie komina należy rozpocząć od góry nie od dołu. Mam piec z nadmuchem i planuje rozpalić od góry i załączyć nadmuch. Jak rozpocząć takie spalanie sadzy? Myślałem o delikatnym podlaniu denaturatem i załączeniu nadmuchu. Czy ktoś ma w tym jakieś doświadczenie i porady?
  15. Z tego co widzę, CT 10 jest w cenie około 35zł za 1L a FFP 719 około 75zł. Ja chyba zdecyduje się na ten CT 10. Nie wiem czy jest jakaś znacząca różnica miedzy nimi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...