Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ryan78

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    54
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ryan78

  1. Opinie, wymiana doświadczeń, doradztwo techniczne https://www.facebook.com/groups/3014827735259902/
  2. Opinie, wymiana doświadczeń, doradztwo techniczne https://www.facebook.com/groups/3014827735259902/
  3. Witam, proszę zadzwonić pod numer 723 140 178 podam namiar na kierownika budowy,
  4. Prosimy o więcej szczegółów jeżeli jako warstwa ostateczna na zewnątrz to bardzo mnie interesuje współczynnik przewodzenia ciepła i tłumienia hałasu.
  5. Czytam i nie wierzę, instrukcja ITB dotycząca systemów ociepleniowych (ETICS) jest chyba jedna. Nie słyszałem również aby jakikolwiek z producentów systemów ociepleniowych zamieszczał w swoich aprobatach szpachlowanie Cekolem na warstwę zbrojąca ( znaczący producenci w swoich systemach oferują biały klej zbrojeniowy). Tynk mineralny (materiał hydrofilowy) nie pomalowany farbą daję mu 2 sezony. Drodzy forumowicze wybierajcie dobre systemy ociepleniowe np. Sto, Caparol, Basf, czytajcie karty techniczne i aprobaty systemów.
  6. ZRYWAĆ!!! Nie chodzi o pękanie tylko o możliwość odpadnięcia całej wyprawy. Jeżeli zrobią coś niezgodnie ze sztuką budowaną, a nic się z tym nie dzieje to nie znaczy że jest dobrze, bo jeżeli ściana spadnie to będzie to katastrofa budowlana i oby nikt w tedy nie był w pobliżu.
  7. Temperatura nie ma wpływu na materiał izolacyjny, musisz uważać na kleje, tynk bądź farbę. Temperatury stosowania produktów przy BSO to od 5 do 25 stopni C, a przy tynkach lub farbach silikatowych od 8 stopni C. Są też dostępne na rynku systemy tzw. zimowe, które dopuszczają stosowanie od 1 stopnia C, są to produkty o przyspieszonym wiązaniu.
  8. Mogę polecić Mariusza Jaworskiego tel. 601 361 990. Współpracuje z dekoratorami wnętrz z Elbląga, jest bardzo dokładny i solidny.
  9. Temat ten był ostatnio poruszany około 1 tygodnia temu na tym forum, powtarzamy zbrojenie siatką i smarowanie dysperbitem styropianu zasypanego ziemią nie ma najmniejszego uzasadnienia. Izolujemy ścianę fundamentową, a nie styropian. Instrukcje wykonania prawidłowej izolacji fundamentowej możesz też odszukać na stronach producentów chemii budowlanej np. PCI.
  10. Moje zdanie jest takie, iż trzeba patrzeć na aprobatę systemu ociepleniowego od producenta, a czy będzie to styropian biały czy grafitowy nie ma znaczenia i to EPS i to EPS (poliestyren ekspandowany). W fazie produkcji granulatu do grafitowego jest dodawane około 2 % grafitu. Poza tym aprobujemy i dajemy gwarancje na system, a nie na poszczególne jego składniki. Nadmienię tylko, iż w prawie każdym systemie klej do zbrojenia siatki nadaje się do przyklejenia styropianu i faktem jest, iż ma on lepsze parametry, ale użycie jego nie jest konieczne.
  11. ryan78

    Izolacja balkonu. Co robić?

    No nie do końca. 1)Styropian na to folia rozdzielająca 2) Nie szlichta tylko jastrych samonośny, z wyprofilowanym spadkiem pamiętaj spadek 1,5 % w kierunku odpływu obrzeżnego. Minimalna grubość jastrychu (docisku) 40 mm. 3) Folia w płynie przeznaczona jest do pomieszczeń wilgotnych a nie do miejsc narażonych na wodę stojąca, hydroizolacja w formie szlamu cementowego plus wszystkie taśmy systemowe 4) Do klejenia płytek najlepiej klej płynnowarstwowy, aby nie było pustych przestrzeni pod płytką I teraz mniej więcej OK.
  12. Co do budowania to jeszcze trochę, planuję start na wiosnę.
  13. Ocieplenie budynku styropianem tzw. hydro, moim zdaniem nie ma sensu, jeżeli walczysz z centymetrami idź w grafitowy styropian dobry współczynnik przewodzenia ciepła.
  14. Zabezpiecz klej przed zimą gruntem, na wiosnę jeszcze raz prze gruntować i możesz tynkować.
  15. Tak ja, w planie czytałem, że kanaliza do 2013r. już coś namieszali?
  16. Czy robiłeś zakład na siatce zbrojeniowej; zakład pionowy 10 cm., zakład poziomy 30 cm.
  17. Technika wytwarzania płyty, płyty są spieniane w formach nie w blokach, co za tym idzie powstaje delikatny naskórek tak jak przy Styrodurze. Nie jestem przekonany co z przyczepnością kleju do czegoś takiego.
  18. Według tego co piszesz, iż na materiał masz wydać 15 tys. zł powierzchnia 300 m2, wychodzi Ci 50 zł/m2 w takiej cenie wystarczy spokojnie na dobry system, a przy opcji tynk mineralny malowany farba silikonową to i na STO wystarczy.
  19. Co do firmy budowlanej to moi znajomi nie mieli jeszcze przyjemności prowadzić budowy, którą realizowała ta firma także nie wiem jak wykonują stan surowy itd. Wiem, że realizowali jakieś prace wykończeniowe. Po prostu spytaj czy mogą pokazać Ci swoje realizacje. Drugi bardzo ważny aspekt to czy posiadają swoje szalunki, stemple (tylko nie drewniane) itd., po co masz płacić za narzędzia, które powinna posiadać firma budowlana.
  20. Generalny wykonawca to nie deweloper, a on buduje wasz dom. Przecież w umowie, którą podpisaliście jest cena za stan deweloperski, a ta cena nie wzięła się z kosmosu tylko jest wyliczona na podstawie kosztorysu. Zobaczcie w kosztorysie ile wykonawca przyjął za 1 kg tynku i wszystko jasne. NIE DAJCIE SIĘ NACIĄGAĆ. "Mazo" jak masz punkty z kosztorysu dotyczące docieplenia to napisz jakie kwoty, podpowiem czy zmieścisz się z dobrym tynkiem.
  21. Spytaj się jaki to powód, iż na ścianie fundamentowej nie robi się izolacji. Prawdopodobne odpowiedzi, "bo tak", "nowa technologia", "10 lat w Niemczech pracowałem i tam się tak robi". Dalej odsyłam do lektury producentów dobrej chemii budowlanej.
  22. Izolacja fundamentu, a ocieplenie cokołu to dwie różne rzeczy. Przy dociepleniu cokołu i obłożeniu go płytką to nie dość, że go przezbroisz siatką o większej gramaturze to powinien jeszcze kołkować przez siatkę. A co do izolacji fundamentów jest wiele broszur, instrukcji producentów np. PCI, gdzie wszystkie warstwy macie opisane punkt po punkcie. Malowanka dysperbitem to izolacja tylko przeciwwilgociowa, pamiętajcie, że jest jeszcze izolacja lekka i ciężka uzależniona od gruntu na działce. Poza tym malowanie EPS-a, XPS-a dysperbitem, izolujemy ścianę nie styropian.
  23. Może spróbuj wkleić Styrodur współczynnik przewodzenia ciepła jak styropian, a wytrzymałość na ściskani też niemała.
  24. Dokładnie tak widziałem zdjęcia termowizyjne ze ściany 1W i 2W. Dobry marketing przy ścianie 1W.
  25. Żeby rozwiązać dylemat nad lepszą izolacyjnością cieplną ściany 1W odsyłam i polecam zrobienia zdjęcia termowizyjnego takiego budynku, podawane parametry przewodzenia cieplnego przez producentów nie zawsze się sprawdzają. Co do paro przepuszczalności to moim zdaniem za to odpowiada wentylacja, poza tym pokazało się wiele publikacji w tym temacie i szacunkowo przy dobrze funkcjonującej wentylacji para wodna przenikająca do ścian to rząd wielkości 3%.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...