Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pidzyn

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pidzyn

  1. Witam. Przerabiałem ten temat jako użytkownik 1. Nadpisywanie jest (chyba) realizowane poprzez pomiat zuzycia wody, aby nie robic płukania co zadany czas. 2. U mnie to S, M, L. Ogolnie chodzi jak mocno ma byc zmiekczona woda. Kak ustawisz za duzo to będziesz miał wrażenie tłustych rąk podczas mycia. 3. Pojemność można wyczytać z butli, z tabliczki znamionowej. Jeśli nie wprost to po modelu. 4. Twardość wody na wejściu. 5. Nie. Chwilę potrwa zanim poczujesz różnicę w wodzie. 6. Tak. I tutajk u mnie jest problem. Cały czas mi pokazuje 6 m3 ;( /Jarek
  2. Według http://www.austroflammpolska.pl/wklady-kominkowe/nowa-scala/nowa-scala-wklady-uchylne/65-k/ moc nominalna 65k/51 to 8kW, a Jotul ma 14 kW. Więc teraz pytanie czy priorytetem jest grzanie czy wygląd ?
  3. Ja mam właśnie 570 z rekuperacją i naprawdę daje rade. Przy 5 stopniach na zewnątrz i spokojnym paleniu (tj. dorzucam szczapę i kostki jak poprzednie się wypalą) w domu mam 23 stopnie. Jedyny mankament widzę w wybieraniu popiołu. Nie ma szufladki jak w innych wkładach i jak się chce po 2-3 dniach palenia wybrać popiół, to trzeba czekać aż się wszystko wypali. Dodatkowo popiół zatyka otwory nadmuchowe w tyle komory wkładu.
  4. Witam wszystkich, Potrzebuję lodówkę wolnostojącą (60cm) z metalową obudową, dużą (powyżej 1,80m) w klasie A+ lub A++ w cenie do ok. 2600 i dużą zamrażarkę szufladową do składziku (A+, 1,75 m, zwykła biała w cenie do ok. 1500 ) Co do lodówki to wstępnie wybór padł na Bosch'a KGE39AI30, a zamrażarki Indesit UIAA12. Czy może się ktoś wypowiedzieć co są warte te sprzęty, ewentualnie zaproponować coś innego w zbliżonych cenach?
  5. Ja dodam od siebie firmę Mielczarek ze Zduńskiej Woli (profile Schuco) . Warto przejechać się do siedziby i pogadać z szefem produkcji. Mnie pokazali wszystkie szczegóły konstrukcyjne, doradzili no i kupiłem. Dzisiaj na stronie Gazety pojawił się artykuł z rankingiem okien premium -> http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,10586487,Ranking_najlepszych_okien__Uwaga_na_nieszczelne_ramy_.html
  6. U nas będzie instalacja wentylacji połączona z DCP (DGP) fabrycznie przez rekuperator. Fińskie rekuperatory ILTO mają osobna wejście ciepłego powietrza. Dodatkowo na tym dolocie zamontowałem przepustnicę aby samemu decydować kiedy chcę mieć ciepłe powietrze nawiewane.
  7. Niestety "ten typ tak ma". Tez kupiliśmy Classic'a i wymurowaliśmy komin. Z bliska widać, że cegły nie mają identycznego wymiaru. Wynika to z technologii produkcji. Patoka produkuje cegły z wykorzystaniem jakichś starych pieców.
  8. Podciągam. Czy ma ktoś tą płytkę i mógłby się podzielić?
  9. Witam, My mamy okno balkonowe 187x228 z łukiem. Profil Schuco, 5 komorowy CT-70 Rondo z pakietem trójszybowym. Zamontowane w marcu i na razie się otwierają.
  10. Dzięki za pomoc. Położyłem 5 x Tiset 113 PE czarny żelowany od anten na kominie do szafki multimedialnej. Myślę, że na lata będzie spokój. Co do kosztów to cena kabla PE była bardzo zbliżona do "wewnętrznego".
  11. Podepnę się pod wątek z pytaniem. Jaki przewód koncentryczny zastosować na zewnątrz, do podłączenia anten na kominie (naziemne i SAT)? Czy zwykły "biały" czy żelowany ziemny ??
  12. Witam, Jestem na etapie montażu wkładu do komina i chciałbym wysłuchać opini na temat podłączenia kominka do komina. 1) Po rozowie z kilkoma fachowcami od kominków mam problem jakie podłączenie zastosować (patrz rysunek): a) wkład kominowy, kolanko 45 stopni, rura giętka wkład kominkowy. b) wkład kominowy do podłogi zakończony wyczystką, trójnik 45 stopni, rura prosta, kolanko, wkład kominkowy. 2) Jakiej grubości wkład kominowy zastosować. Z blachy żaroodpornej 1mm czy 2mm ? 3) Czy wkład kominkowy (palenisko) łączyć z wkładem w kominie za pomocą ryry giętkiej czy za pomocą kolanek i rury sztywnej?
  13. Zastanawiałem się właśnie nad podpięciem okapu bezpośrednio do wentylacji, oczywiście po uprzednim usunięciu silnika. W jednym z wątków, chyba "adam_mk" zaproponował takie rozwiązanie, gdzie za kratkę wywiewną w kuchni robi okap. Pojawiły się jednak wątpliwości co do "zapachów"gromadzących się pod sufitem w kuchni i nie zabieranych przez okap oraz konserwacji takiego przyłącza (większe zatłuszczenie mimo metalowych kratek w okapie). Czy dodatkowy anemostat wywiewny pod sufitem w kuchni i jakieś pudełko z filtrami wymiennymi wystarczy ??
  14. Obawiam się, że to rozwiązanie będzie mialo zbyt małą wydajność i podczas gotowania "kapuchy" nic to nie da.
  15. Ponieważ wybrałem rozwiązanie podłączenia powietrza znad kominka do rekuperatora. Są rekuperatory z wejściem "kuchennym", ale bez wejścia "kominkowego". Nie chcę dublowąc istalacj wentylacji i DGP. jedna z firm z Łodzi robi taką kombinowana istalacje, a mianowicie podłącza ciepłe powietrze z turbiny DGP za wyjściem nadmuchu z rekuperatora. Nie wiem czy to jest poprawne, ale uważają, że działa.
  16. No to chyba pomysł B odpada, ze względu na montaż wentylacji mechanicznej. Zgodnie z przepisami nie można łączyć wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej. Podobno rekuperator który chcę zamontować ma czujnik podciśnienia i sam wykrywa kiedy silnik okapu jest włączany. Z drugiej strony jak się mają gotowe rozwiązania firmy ILTO, gdzie są zamontowane i rekuperator i wyciąg dachowy. Różnica byłaby tylko w tym który silnik jest używany do wyciągania oparów znad okapu. Albo wbudowany silnik i pchanie powietrza na zewnątrz (przez ścianę albo ponad dach) albo silnik w wyciągu dachowym i wyciąganie powietrza. Chciałbym zrobić coś dobrze i do tego nie wracać. Tutaj link do rozwiązań -> http://www.ilto.fi/_file/5037/Ilto_R+W_esite.pdf http://www.ilto.fi/_file/5037/Ilto_R+W_esite.pdf
  17. Czy poprawnym jest wykonanie wyrzutu powietrza znad okapu kuchennego, wykorzystując siłę silnika okapu, bezpośrednio przez ścianę budynku? Wykombinowałem 3 możliwości: A- bezpośrednio przez ścianę, ale podobno istnieje duże ryzyko brudzenia ściany na zewnątrz oparami, no i jest mostek cieplny. B - wyście znad okapu przez strop i później przez podbitkę pod kątek od domu C - wyście ponad dach z wukorzystaniem wyciągów wentylacyjnych (np. ILTO ILURI), ale to kolejne miejsce dziurawienia połaci Co byście zaproponowali/? Dodam, że w domu będzie wentylacja mechaniczna.
  18. Witam, Czy miał ktoś doczynienia z kolektorami słonecznymi CosmoSun. Są one sprzedawane przez hurtownię Bims Plus. Najbardziej interesują mnie opinie na temat wersji CosmoSun Basic 2.51. http://pliki.bimsplus.mserwer.pl/CosmoSUN/CosmoSUNBasic_ulotka.pdf Jak jakość wykonania i sprawność tych kolektorów ma się do kolektorów Viessmann'a Vitosol 200F.
  19. Ja mogę polecić ekipę która robiła u nas. Niestety nie jest super tania, ale za to nie ma stresu z pilnowaniem. Kontakt na priv.
  20. Dzieki wielkie za info. Więźba gotowa. Wyszło 12,8 kubików ale ciut ścinków zostało (kilka nawet 2 metrowych). Będziemy jednak dokładać jętki na lukarnach żeby zrobić wentylowany w całości strych, więc dojdzie jakieś 0,5 kubika. PS. Też mamy konstrukcję dachu bez tej stalowej ramy i słupów. Wszystko drewno.
  21. Mam pytanie do wszystkich którzy zrobili już więźbę na swoich Benkach, ile wam poszło drzewa, tylko na więźbę bez ewentualnego deskowania?
  22. Asia_cze_k, jak liczysz powierzchnię użytkową na piętrze? Weź pod uwagę skosy. Powierznia jest do użytku, jeśli wysokość jest chyba min. 180cm.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...