
Leszek_Czestochowa
Użytkownicy-
Liczba zawartości
42 -
Rejestracja
Zawartość dodana przez Leszek_Czestochowa
-
Witam, jestem wykonawcą. Mam do zrobienia gładź szpachlową i malowanie w nowym budynku mieszkalnym. Problemem są ściany. Tynk cementowy został położony na pustakach ceramicznych MAX, jakieś dwa lata temu przez niepewną firmę. Inwestor od razu, po tygodniu, dwóch, kiedy tynki zaczęły wysychać zauważył że na ścianach i sufitach wychodzi tzn "pajęczynka", siatka bardzo drobnych spękań tynku. Teoria wykonawcy na spieprzoną robotę była taka że 'za szybko schło' 'ściany siadają' itp itd. Od 2 lat jest ta pajęczynka i nic się nie zmienia. Inwestor zwrócił się do mnie z zapytaniem czy podejmę się zrobić na tych ścianach i sufitach gładź szpachlową i malowanie. Moja koncepcja jest taka. Zagruntować ściany gruntem MAPEI następnie na każdej ścianie nakleić na gips szary szpachlowy z NIDY siatkę elewacyjną, następnie wykonać na tym już tradycyjną gipsówkę albo gładź z MASTERa, pomalować stosowną farbą. Znacie pewniejszy sposób zagipsowania tych ścian żeby pajęczynka, nawet za kilka lat nie wyszła spod farby?
-
Przyszedł do mnie prokurent z energetyki z proponując podpisanie umowy na czas nieoznaczony na 'bezpłatne wejście na działkę w celu realizacji inwestycji oraz późniejszy dostęp na naprawę, konserwację i modernizację'. Kabel będzie szedł w ziemi jakieś 6m od jezdni po placu które kiedyś być może przeznaczę na budowę domu mieszkalnego. Oferują mi za to nic, poprosiłem o zostawienie umowy i o czas do namysłu, Pan dzwonił umówić się na termin rozmowy. Nie chcę żeby tam szedł kabel bo z tym będą tylko problemy. Jak taki kabel się ma do budowy domu, do budowy podjazdu? Miał ktoś taką sytuację? Jak to rozwiązaliście?
-
kupuje ktoś komin systemowy? ja kupuję i można by od razu 2 zamówić, przesyłka wtedy taniej i czy ma ktoś kominek z płaszczem wodnym
-
Dobra, sprzedawca za 7mb kompletnego komina z ceramiki, trójnik, blachy, kleje, wełna itp bez pustaka keramzytowego fi200 zaśpiewał 1390zł brutto 30 lat gwarancji, jeszcze sie dowiem na jakich warunkach czy musi to robić instalator blablabla albo czy musi być też stosowany pustak mam nadzieje ze gwarancja jest na wkład ceramiczny ale jak napisałem, dowiem się Zostaje kwestie mocowania do ściany obudowy komina żeby się nie gibał na boki. Co proponujecie?
-
Nierdzewka odpada: nie jest nierdzewna. Na pewno się rozszczelni najpóźniej w ciągu 20 lat Na ceramice jest 30lat gwarancji, cena ta sama, dłużej mi zajmie zrobienie tego ale będzie bardziej lepiej. Pytałem znajomego kierownika budowy jak wkład ceramiczny z wełną oprzeć o obudowę: powiedział że można zakładać blaszki z dystansami. Z tym żę u mnie kanał kominowy nie będzie rowny ale jest opcja żey coś do nich dospawać. Można obłożyć wełnę fabryczną po całej długosci wełną mineralną, wtedy też się nie będzie chybotał. Ale najpewniej to zrobić co 3 metry betonowy pierścień wokoło wkładu pokrytego wełną, wtedy będzie trzymany wkład do ścian komina, jednocześnie bedzie się na wełnie troszeczkę uginał. Co myślicie? Za 7mb ceramiki z daszkami i pierdołami 1700zł od tej ceny sprzedawca odejmie jeszcze cenę keramzytu, ma dać odpowiedź niebawem
-
a z tą wysokością komina to źle napisałem. 8,5 ma od podłogi parter do czubka komina 6mb jest od trójnika do końca komina 7mb jest na kupę z wyczystką i skraplaczem. Sorry za zamieszanie a rury mają po 109 cm, w każdej jest 9cm zakładu co daje realna długość 1mb co do redukcji: nie ma znaczenia bo robią trójnik pod wymiar e cenie co daje do kupy cenę 1600zł Co przy takim założeniu? Co do całkiem nowego komina z keramzytu.. kosztu dojdą przy obróbce na dachu, trzeba bedzie dokładać dachówki, kołnierz w okół komina, murować z klinkieru. Bo to że trzeba cały komin wyburzyć i z keramzytu postawić wcale mnie nie razi, tylko boli mnie to co będzie do zrobienia nad dachem Dlatego ceramika z zamiennika szidla wsadzona w starą obudowę też jest okej rozwiązaniem.
-
Forest, przesadzasz nieco że będę obudowa 3 dni rozwalał w 2 dni murował jej pozostałości. Rozbiórkę myślę że dam radę zrobić w jeden dzień: w salonie trzeba rozebrać kominek wraz z obudową bo i tak będzie zmieniany na kominek z płaszem wodnym. Czyli można tam syfić. Naciąć kilka dziur boszką, wytłuc cegły do środka. Z wnętrzem podobnie. Z młotem udarowym pójdzie szybciej. Przy okazji wyciągnąć przez powstałe dziury starą rurę. Na kupę do rozbiórki jest jakieś 5,5 metra komina w środku domu i 0,5 na dachu. W dniówce się nie zmieszcze? Myśle że dam rade. Zresztą bez znaczenia: będą 2 dni to i tak nie będę brał ekipy do zrobienia tego. Ale odnoście wkłądu z żaroodpornej nierdzewki Dostałem 2 ceny: najpierw tańszy producent http://www.kom-eko.com.pl/strony/1/i/4.php dostałem cenę 1440zł brutto za komin 1,0mm składający się z: 6*1mb rury 2*0,5mb rury 1*kolanko 45* trójnik 45* wyczystka z drzwiami skraplacz daszek z płytą dachową Dają 3 lata gwarancji. A na ile to jest pewne to cholera ich wie, pytałem czy wytrzyma kilkadziesiąt lat, czy kwasy tego nie zeżrą to koleś pokrętnie wytłumaczył że niby atestowane na wszystko co się da i robione z najlepszych materiałów ale kilkudziesięciu lat to on nie widzi. Kolejną cenę dostałem 1550 za komin z MK ŻARY z tym że o grubości 0,8mm i zestaw pomniejszony o kolanko przyłączeniowe do kominka. Ale sprzedawca zapewniał że gdyby kominek miał inne fi niż 180 to w trójniku robią redukcję. O gwarancje zapomniałem zapytać, dopytam jeszcze. Ale sprzedawca mówił że trójnik, wyczystka są z blachy 1,0mm natomiast rury o grubości 1mm robią poniżej fi300 tylko na specjalne zamówienie. I cholera wie co lepsze to tańsze a grubsze czy cieńsze a droższe :| I jest więcej sprzedawców po cenach w których zamknę się w 2000zł np: tutaj http://allegro.pl/item631150002_wklad_kominowy_kwaso_zaroodporny_1_mm_fi_180.html po dokupieniu daszka i pierdół opiera się o 2000zł, z tym że on nie jest najtańszy. Znalazłem polskich producentów tego ustrojstwa, w cenie +/- 1600zł za komplet. Kosztuje nadal tyle samo co ceramika z tym że łatwiejsze w montażu. Ceramika natomiast wiem że nie zardzewieje, nie podziurawi się. Za kompletny zestaw ceramiki od dobrekominy.pl otrzymałem cenę 1700 z keramzytem, ktory nie jest mi do niczego potrzebny. Bez tego taniej, mają odpowiedzieć w jakiej cenie.
-
Forest, jest to wyjście jednak proszę jeszcze o inny pomysł. Jak napisałem chcę się zmieścić w 2000zł. Rozdłubanie komina i wyjęcie z niego gruzu nie jest dla mnie problemem. Ściany w domu i tak będą remontowane, można kuć. Odezwałem się do kilku dystrybutorów którzy oferują systemy kominowe ze stali nierdzewnej o grubości 0,8 lub 1,0 mm w cenie do 1600zł przy 7m wysykości. To mniej więcej w cenie ceramiki. W tym systemie odpada problem wełny, problem przytrzymania rury. Poza tym z montażem myślę że sobie sam poradzę. Co o tym myślisz?
-
aha i pisałeś o rurze żaroodpornej miałeś na myśli rurę kwaso-żaroodporną taką: http://www.allegro.pl/item633998763_komin_wklad_kominowy_rura_kwasoodporna_producent.html czy może taką: http://www.allegro.pl/item628717305_rura_zaroodporna_fi_120_mm_1mb.html ta pierwsza jest w cenie ceramiki, plusem jest łatwiejszy montaż ta 2 ga jest tańsza ale czy to nie zardzewieje? Bo patrzy mi to na szajs i czy mogę je owinąć zwykłą wełną
-
wcale nie głupie prześlij na priva jakieś namiary do importera, skontaktuje się odnośnie ceny i inne takie ale nie rozumiem czemu tam dawać wełnę, skoro napisałeś że bez wełny będzie grał dom. Ta wełna miałaby trzymac komin? Wracają: Jeżeli komin ceramiczny zamiennik szidla bym owinął wełną i wełnę na około obmurował to komin nie będzie tak całkiem sztywny. Będzie się na wełnie w razie wstrząsów itp uginał w praw o i lewo. Czyli można zastosować taką wełnę do owijania komina? http://www.allegro.pl/item630815993_welna_mineralna_rockwool_za_6_59_zl_mkw.html I proszę o odpowiedź czy gdybym zrobił takie dziury w obudowie komina to czy on się zawali.
-
kto w czestochowie sprzedaje sytemy kominowe- ceramiczne i żaroodporne?
-
Witajcie. Jest dom w którym komin został źle zrobiony. Obudowa komina wymurowana z cegły pełnej postawionej na sztorc oraz z połówki maxa. W środku są 4 ceramiczne kanały wentylacyjne fi120-130mm. Wszystko to jest sklejone betonem ze sobą. Komin od podłogi na parterze do końca jest wysoki na 8,5m. Nad dachem wystaje 0,5, tak jest obmurowany dodatkowo klinkierem. w jeden z ceramicznych kanałów wentylacyjnych została wpuszczona rura kwasoodporna fi100, obłożona zwykłą wełną, przywiązaną drutem. W po kilku sezonach rura tak bardzo się zapchała że w ogóle nie ma drożności, światło wolne od sadzy jest nie większe niż 2cm. Komin w teorii miał służyć do odprowadzania spalin z kominka. Wygląda to mniejwięcej tak: http://img43.imageshack.us/img43/1909/kominy.jpg Chcę zainstalować nowy kominek z płaszczem wodnym. Będzie on głównym źródłem ciepła w domu, remont komina jest konieczny. I główne pytanie? Jak z czego zrobić to porządnie? Moja teoria: rozebrac jedną, węższą ścianę obudowy komina, robiąc z niej dziury 0,4x0,5m. Między dziurami obudowa zostanie. Przez dziury wytłuc młotkiem cztery wewnętrzne części pustaków wentylacyjnych. W środku zostanie w pesymistycznym założeniu światło około fi300. Po rozmowie z 2 kierownikami budów i murarzami orzekli zgodnie że obudowa komina postawiona nawet w takim systemie na pewno się nie zawali. Teraz zostaje kwestia wkładu kominowego. Można do środka wstawić ceramiczny wkład systemowy fi180 albo fi200. Zmieści się on, nie wejdzie jednak obudowa keramzytowa, która w kwadracie ma szerokość 38cm. Podstawa wkładu będzie postawiona na fundamencie na parterze domu, później w kilku miejscach (3-4) chciałem wkład złapać jakoś do obudowy komina. Najprostszym sposobem wydaje mi się obmurowanie wkładu w kilku miejscach 'na sztywno do obudowy'. W skład kompletnego kominu systemowego wchodzi skraplacz, wyczystka , wełna.. Czy tą twardą wełnę można zastąpić wełną rockwool? Rockwool ma wytrzymałość do 600o, jaką wytrzymałość ma wełna z oryginalnego systemu? Czy te wełny wytrzymają pożar sadzy w kominie? Innym sposobem może być zastosowanie systemu kominowego ze stali kwaso-żaro odpornej który byłby łatwiejszy w montażu. Czy w kominie z takiej stali można go ocieplić wełną rockwool czy musi być fabryczna? Są też systemu z podwójnej stali z izolacją termiczną jednak cenowo przewyższają ceramikę. Kolejnym sposobem jest instalacja systemu z stali owalnej, wtedy nie będzie konieczności wyburzania 4 wkładów ceramicznych tylko 2. Najbardziej prawdopodobne są 2 pierwsze rozwiązania z wkłądem ceramicznym i rurą kwaso-żaro odporną. I co z wełną? Czekam na sugestie. Chciałbym się zmieścić w cenie 2000zł. Oba systemy z wełną kosztują mniej. robociznę wykonam sam.
-
kupuje kominek z płaszczem wodnym. mam zamiar ciągle w nim palić i 'mieć kotłownie w salonie' więc te mądrości na bok. Kominek Samson 120 pw z płaszczem wodnym, zna ktoś? moc grzewcza 19kw moc płaszcza 13kw w praktikerze 2900zł starczy na ogrzanie do 20o 140m2? bedzie to jedyne źródło ciepła, nie podłączony pod bojler, piec gazowy bedzie służył do ogrzewania wody do mycia. 13kw to za mało? rozmawiałem z użytkownikiem tego pieca, on miał dom 200m2 i był zbyt słaby. Jakie inne kominki za około 3000zł polecacie? z kratki.pl oliwia 17kw http://www.kratki.com/product_info.php?cPath=88&products_id=2229&osCsid=7d7lc871bt77iflmbg4r9gkg25 oraz zuzia 19kw http://www.kratki.com/product_info.php?cPath=88&products_id=1048&osCsid=7d7lc871bt77iflmbg4r9gkg25 na allegro wisi taki http://allegro.pl/item618672637_kominka_z_plaszczem_wodnym_18kw.html taki: http://allegro.pl/item613302981_nowa_technologia_kominek_z_plaszczem_wodnym.html tak: http://allegro.pl/item618805947_wklad_kominkowy_topaz_promocja_do_30_04_09.html piszcie odpowiedzi, w wolnym czasie postaram się przeczytać cały wątek
-
Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym
Leszek_Czestochowa odpowiedział Tommco → na topic → Grupy BUDUJĄCE
kupuje kominek z płaszczem wodnym. mam zamiar ciągle w nim palić i 'mieć kotłownie w salonie' więc te mądrości na bok. Kominek Samson 120 pw z płaszczem wodnym, zna ktoś? moc grzewcza 19kw moc płaszcza 13kw w praktikerze 2900zł starczy na ogrzanie do 20o 140m2? bedzie to jedyne źródło ciepła, nie podłączony pod bojler, piec gazowy bedzie służył do ogrzewania wody do mycia. 13kw to za mało? rozmawiałem z użytkownikiem tego pieca, on miał dom 200m2 i był zbyt słaby. Jakie inne kominki za około 3000zł polecacie? z kratki.pl oliwia 17kw http://www.kratki.com/product_info.php?cPath=88&products_id=2229&osCsid=7d7lc871bt77iflmbg4r9gkg25 oraz zuzia 19kw http://www.kratki.com/product_info.php?cPath=88&products_id=1048&osCsid=7d7lc871bt77iflmbg4r9gkg25 na allegro wisi taki http://allegro.pl/item618672637_kominka_z_plaszczem_wodnym_18kw.html taki: http://allegro.pl/item613302981_nowa_technologia_kominek_z_plaszczem_wodnym.html tak: http://allegro.pl/item618805947_wklad_kominkowy_topaz_promocja_do_30_04_09.html piszcie odpowiedzi, w wolnym czasie postaram się przeczytać cały wątek -
Technogips świeży materiał, dowiozą- nie rozładują, doradzą jakie gipsy itp profile najtańsze w AKCEL-PLUS na kolejowej. importer na okolice, składy tak biorą
-
szukasz jeszcze do g-k to pisz na mój priv. termin na kwiecień