jarzyna
Użytkownicy-
Liczba zawartości
26 -
Rejestracja
jarzyna's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Czy hydroizolacja pionowa ścian fundamentowych jest naprawdę konieczna?
jarzyna odpowiedział Magdalena74 → na topic → Fundamenty i piwnice
Panowie pomóżcie bo wiosna już i trzeba coś robić- 28 odpowiedzi
-
- fundamentowych konieczna
- hydroizolacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Czy hydroizolacja pionowa ścian fundamentowych jest naprawdę konieczna?
jarzyna odpowiedział Magdalena74 → na topic → Fundamenty i piwnice
Witam. Czytając te wypowiedzi dochodzę do wniosku, że mam izolację spapraną. Mam tak: brak izolacji poziomej stopy ale podwójna izolacja pozioma na styku ściany i fundamentu. Mam też piwnicę pod połową domu. Fundamenty zaizolowałem dysperbitem 1 raz rozcieńczony 1:1 a potem 3 razy gęstym, na to przyklejone 5 cm styro nie żałując kleju bitumicznego tak, że od dołu woda nie powinna się wcisnąć pod wspomniane styro. Piwnica jest zagłębiona 40 cm w gruncie a poziom wody jest 20 cm poniżej planowanej wylewki. Wszystko byłoby dobrze pewnie gdyby nie brak izolacji na stopie. Chcę to tak "naprawić" by w środku na chudziaku wykonać bogatą izolację plus na ścianie do poziomu izolacji poziomej na łączeniu z murem, pilnując by je dobrze połączyć. By nie doszło do odklejenia się tej warstwy od ściany przymuruję ją ścianką z cegły posadowioną na wystającym brzegu stopy, natomiast na chudziaku docisnę wylewką. Będzie dobrze czy nadaj kicha?- 28 odpowiedzi
-
- fundamentowych konieczna
- hydroizolacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Jani_63 co do odbioru CO z boku to rzeczywiście nie pomyślałem o wirowaniu. Dzięki za odp. bo myślałem, że nikt mi nie pomoże . A schemat jest poprawny czy może czegoś brakuje? "Dodatkowo wejście CWU też dałbym z boku na poziomie, albo poniżej wężownicy. Dając z góry przepuszczasz najzimniejszą wodę przez najcieplejsze warstwy zładu". To zagadnienie już nie istotne bo zmieniłem budowę bufora (rys. strona wcześniej)
-
Panowie proszę o poradę, czy układ zbudowany wg schematu będzie prawidłowo działał? CZy może jeszcze czegoś brakuje. Zastosowałem zawory trójdrogowe ze względów cenowych ale czy sobie poradzą? Pewnie lepsze są termostatyczne ale nie wiem dokładnie. Mam też dylemat dotyczący wyjścia ciepłej wody na grzejniki, jak będzie lepiej - z wieczka zbiornika czy z boku?( czerwona przerywana linia). Co o tym sądzicie? Dziekuję za pomoc. oto link do schematu. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1acbb51ef4bc5310.html
-
mpoplaw poco ta PC powietrzna? Do tej wężownicy od solarów? A oto kolejna propozycja. Chyba powinno działać? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/47608ae3c26a6a93.html Proszę o komentarz. PS ciekawe co Adam o tym myśli?
-
by nie rozprawiać tak w powietrzu to dodałem w miarę dokładny rys tego zbiornika wraz z proponowaną dokładką http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4c155d556a71045d.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4c155d556a71045d.html Plan jest taki by do otworu u góry wspawać trojnik którym zasilałoby się bufor z pieca i grzejniki, w dokładkę z dołu wstawić wężownicę do solarków i grzałke a do płaszcza od dołu puszczać zimną wodę CWU a od góry po przeciwległej stronie na skosie ją pobierać. Dodatkowo wspawać krućce do podłączenia kominka. Co o tym sądzicie?
-
pardą powierzchnia wymiany to 3 m2 a objętość tego płaszcza to 164 l ) więc wody ciepłej praktycznie nieograniczona ilość, może to jest dobry pomysł. Co o tym sądzicie?
-
jeszcze jest taka opcja że gdyby tak nie powiększać tego zbiornika to płaszcz można wykozystać do podgrzewania wody użytkowej a od dołu tylko wstawić wężownicę do solarków. Myślę, że mocy płaszcza byłoby aż nadto bo ma on powierzchnię około 2.6 m2 ale czy tej pojemnosci do kominka napewno wystarczy?
-
Masz racje ale ja mam taki plan by kominkiem ogrzewać w okresach przejściowych tj wiosna jesień ( bez pieca ) wtedy bufor jak najbardziej na miejscu chyba ze się myle?
-
Chcę go powiększyć bo obawiam się, że obecnie będzie w nim zły stosunek średnicy do wysokości by prawidłowo powstawały warstwy ciepłej wody a poza tym im większy tym więcej zmagazynuję energii, co przy ogrzewaniu grzejnikami jest istotne. Tym bardziej, że mam z czego.
-
A i jeszcze jedno kominek jest podpięty celowo niżej niż piec bo w założeniu chce by była możliwość jednoczesnego palenia w kominku i w piecu, by nie było takiej sytuacji, że przy palącym się piecu węglowym jak rozpalę w kominku to piec się wygasi. Plan mam taki by a kominku ustawić załóżmy 60 stopni a na piecu 90 stopni, wtedy powinno tak działać chyba Co o tym sądzicie?
-
link do schematu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1acbb51ef4bc5310.html
-
http://http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1acbb51ef4bc5310.html Witam. Już od jakigoś czasu czytam ten temat i bardzo mnie zainteresował ponieważ też chcę zainstalować bufor najlepiej własnej roboty. Mam zbiornik z nierdzewki dwupłaszczowy o pojemności około 460l. trochę to mało więc z płaszcza nadspawam dostawkę do 2 m długości i wtedy powstanie zbiornik poj. 800l. Mam nadzieję, że wystarczy bo wyższy już być nie może bo trzyma mnie wysokość piwnicy ( 235 cm). Bufor chcę ogrzewać piecem z podajnikiem 25 kW, kominkiem z PW 12kW i solarami a jak się uda to może i wiatraczkiem 2 kW przez grzałkę. Dom zbudowany z leyera 24 cm ocieplony 15 cm styro, stropy 25 cm wełny, 10 cm styro na podłodze. Ogrzewanie grzejnikami o parametrach 55/50. Problem w tym,że w projekcie dom był ocieplony 10 cm styro i zapotrzebowanie na moc podane 100W/m2 a przy 15 cm styro bedzie mniejsze ale o ile? Nie wiem. Mam ogromną prośbę, układ zbudowany wg schematu będzie prawidłowo działał? CZy może jeszcze czegoś brakuje. Zastosowałem zawory trójdrogowe ze względów cenowych ale czy sobie poradzą? Pewnie lepsze są termostatyczne ale nie wiem dokładnie. Mam też dylemat dotyczący wycia ciepłej wody na grzejniki, jak będzie lepiej - z dekla zbiornika czy z boku?( czerwona przerywana linia). Co o tym sądzicie? Dziekuję za pomoc.
-
Witam. Jak w temacie. Proszę o pomoc, Tynkować chcę na wiosnę ale już trzeba szukać ekipy bo firmy terminy często mają dość odległe Pozdrawiam.
-
- tynkarze z wadowic
- tynki cementowo wapienne
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam. Sam montuję alarmy i wiem, że jak się chce to w wykończonym domu można założyć alarm przewodowy. Jak już wcześniej kolega zaznaczył ,że bezprtzewodowy to badziew, ja się pod tym podpisuję a do tego zmieniaj baterie - porażka. W wykończonym domu kable prowadzę np w kominach wentylacyjnych, pod listwami podłogowymi, za błazerią itd. oczywiście potem się ję ładnie przykleja ponownie . Polecam satela bo dobre i polskie, mają dobre wsparcie techniczne, udostępniają nowe oprogramowanie za friko a funkcjonalność taniej centrali np ca10 plus manipulator LCD w zupełności wystarcza do oczujnikowania niewielkiego domu, jak dodać expandery wejść to duży system też można zrobić. Jak ktoś ma bardzo duży dom to montuję integrę 32 lub 64 i na tej platformie zbuduję system o możliwościach ogromnych łcznie z kontrolą dostępu, roletami antywłamaniowymi itd. Pozdrawiam.