Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tomihawk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

tomihawk's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Chodzi mi o oznaczenie na rysunku technicznym jako materiał. Jakby ktoś mógł podzielić się wiedzą to byłbym wdzięczny.
  2. Witam! Jest prosty sposób. Zrób płytę na słupach które będą oparte poniżej poziomu zamarzania gruntu. Możesz również zastanowić się nad kostką brukową.
  3. Jest to normalne zjawisko. Wszystkie mostki cieplne np.(ościeża, podokiennik, nadproża, narożniki, łączenia ściana strop, ściana-dach, ściana-posadzka, płyta balkonowa-ściana a nawet posadzka na gruncie) będą miały obniżoną temperaturę. I woda z tym nic wspólnego nie ma.
  4. Nie boisz się o naruszenie cyrkulacji powietrza i wilgotności pomiędzy pomieszczeniami? nie ma co przesadzać z izolacją termiczną. Wilgotność powietrza powinna być taka, aby nie powstawało uczucie suchości (wysychania śluzówek ust i nosa) i suchość skóry, sprzyjającej niepożądanemu gromadzeniu ładunków elektrycznych na jej powierzchni a w następstwie zwiększeniu podatności na stany zapalne i alergie. Z drugiej strony cienki styropian na sufit na pewno zmniejszy hałas przechodzący między poziomami. Ja bym zastosował tynk lub G-K
  5. Jeżeli próbowałeś normalnie szczotkować te białe wykwity a później przemyć gorącą czysta wodą i nie pomogło to jeszcze można użyć czyścików. Producenci proponują nam sporo środków np. botact R72 lub Ultrament (te np do cegieł).
  6. ja mam stare żaluzje od babci za darmo... mogę z nich wykonać pręty żebrowane A-III?
  7. hmm... Dachówka ceramiczna Tandem Junior ma np. 50 lat gwarancji, palona dachówka 33 lat. Producenci dają gwarancje na kilkadziesiąt lat i jest to raczej standard, ale właściwości dachówek mogą być niezmienne znacznie dłużej.
  8. dachówka cementowa była już w imperium Rzymskim ...ale jednak ceramika to prestiż
  9. Zbrodnia zbrodnią ale... Po dokonaniu odbioru podpisuje się "protokół odbioru" czyli wszystkie szczegóły budynku. W przypadku wykrycia przeprowadzenia robót bez wymaganego pozwolenia, inspektor może wydać nakaz rozbiórki i przywrócenie stanu poprzedniego lub zezwolić na legalizację samowoli budowlanej po zapłaceniu "opłaty legalizacyjnej" ;] dla zwykłego domku = 50 000 zł Plus jeszcze może być nałożona kara w wysokości 10 000 zł. Dodatkowo za przeprowadzenie jakiś poważniejszych prac można trafić do pierdla na 2 lata. nie lepiej ta kase przeznaczyć na dom?
  10. hmm rozumiem ze chodzi ci o temperaturę w piwnicy. Myślę że jak temperatura w piwnicy klaruje się 15 stopni wzwyż to jest to zbędny wydatek. Dom już stoi czy będzie dopiero stać?
  11. Te 10 cm jest w projekcie . ogolnie nie widzi mi sie 10 cm tylko 20 cm , tyle ze wtedy bedzie problem poniewaz fundament bedzie mial 24 cm szerokosci . Wg normy ze moze byc nawis w postaci 1/3 szerokosci fundamentu nie ma mozliwosci dac 20 cm na porotherm . ( nie wiem tylko czy ocieplenie styropianem fundamenu wlicza sie w jego szerokosc - bo jesli tak to sie bedzie zgadzalo te 20 cm ocieplenia sciany w przypadku 10 cm styropianu na fundament) Po wszystkich wypowiedziach i konsultacji w powaznym inzynierem budowlanym ( niestety nie moim kierownikiem) zdecyduje sie na solbet 18 cm i 20 cm izolacji w postaci welny mineralnej . dziekuje za wypowiedzi . pozdrawiam To nie możesz w ścianie fundamentowej zrobić 10 cm styropianu, wtedy grubość ściany fundamentowej będzie wynosiła: solbet 24cm + styropian EPS-70 10cm= (z tynkami i foliami +2/3cm) około 36 cm. Wtedy na ściane zewnętrzną na gruncie możesz dodać spokojnie z 12 cm styropianu czyli w sumie wychodzi ci 22 cm grubości styropianu max.
  12. * POROTHERM 30 P+W - Wsp. przenikania ciepła (dawne k) => U=0,68 W/m2K *SOLBET (klasa gęstości 600) Wsp. przenikania ciepła (dawne k) => U= 0,57 W/m2K Są wszystko na to proste obliczenia arytmetyczne: Porotherm 0,3*0,68= 0,204 Solbet 0,24*0,57= 0,1368 ...czyli widać gołym okiem że solbet ma sporo mniejsze straty ciepła niż porotherm. Pozdrawiam!
  13. Mi się osobiście wydaje że ułożenie styropianu mniejszego niż 6 cm nie ma sensu na stropie, który jest położony bezpośrednio na gruncie. Zwykła strata pieniędzy. Przenikanie i utrata ciepła i tak będą bardzo duże. Ja bym pomyślał o kuciu i o jakimś ogrzewaniu podłogowym. W sumie byś nie stracił zbyt dużo tych cennych centymetrów. Rzeczywiście ta wysokość na parterze kolejnego stropu jest bardzo niska. Teraz 250 - 260 to już raczej norma
  14. Oczywiście że nie... "siatka ogrodzeniowa" nie jest przystosowana do wzmacniania takich konstrukcji. Nie wiadomo jak będzie reagowała z tarciem betonu. Zwykłe pręty stalowe w żelbecie jak i kablobetony oraz strunobetony w betonach sprężonych są o budowie prostych prętów. Siatka ma budowę zygzakowatą i raczej nie będzie dobrze zbierać sił rozciąganych... a wiadomo jak beton działa na rozciąganie. I trzeba pamiętać że w betonie nie może być więcej stali niż 5% powierzchni betonu. Pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...