Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franz84

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

Franz84's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ponieważ dyskusja nie zostało dokończona. Odkopuje temat. Jest sobie taras, na fundamencie z bloczków betonowych zasypany gruzem i żwirem na to chudziak potem zgrzana papa na to folia styropian(5cm), folia, beton właściwy około 7cm teraz na to bym chciał nałożyć*Sikafloor 400N Elastic, żeby go uszczelnić i wykończyć ponieważ zaczął pękać. Czy można jakoś wizualnie poprawić wygląd tak zrobionego tarasu ? mam tu na myśli Sikafloor 400N Elastic czy do tego jakieś chipsy się*dorzuca ? czym naprawić spękania w betonie przed malowaniem ? czy jakiś grunt jest do tego konieczny przed nałożeniem farby ? czy można potem na to położyć płytki jak się*znudzi lub nie będzie podobało ? Czy boki tarasu też można tym pomalować / uszczelnić*? Może ma ktoś zdjęcia z realizacji, bo na google grafika za dużo tego nie ma.
  2. dzięki za odzew i odpowiedź. A powiedz mi taką sprawę: dach deskowany: dystanse lepiej zrobić ze sznurka czy 3 pasków przyciętych desek czy nie robić wcale bo grawitacja i tak wełnę pociągnie "na dół" ? Kolejna sprawa to masy: widziałem Twój filmik na youtube i widzę że używasz rigipsa vario (też chce go wykorzystać) tylko nie wiem co na finisz ? najlepiej jakby finiszowa była masą gotową. Co sądzisz o ProFin Mix ? Tynki mam cementowo-wapienne chce na nie położyć gładzie też się*nada ProFin Mix ? czy starczy kupić*coś tańszego np. megaron śmig ? czy taki tynk cementowo-wapienny przeważnie gruntujesz ? jeśli tak to czym ? wykonawca jeden polecał mi caparol dupa grunt (grunt na bazie rozpuszczalników) w super cenie 300 zł za 25l ale jakby dało się*taniej to też będzie super
  3. A jak byście wykonali takie poddasze ? wysokość ścianki kolankowej 1,9 m wysokość pomieszczenia 2,5 m (skosy małe ) czy lepiej najpierw: 1) zrobić konstrukcje ścianek na stelażach, następnie zrobić konstrukcje sufitu (pomijam tu celowo sprawy wełny itp) przykręcić płyty na sufity a później płyty na ścianki 2) zrobić konstrukcje ścianek na stelażach przykręcić do nich płyty, potem zrobić konstrukcje sufitu i do nich przykręcić płyty 3)zrobić konstrukcje sufitową, do niej przykręcić płyty następnie do tych płyt (lub wcześniej przygotowanych wsporników między jętkowych) przykręcić stelaże i do nich płyty metoda nr 3 wydaje się najszybsza ale np w usa robią inaczej (tyle że tam nie stosuje się metalowych profili i wogle kręci się do krokwi i jętek bezpośrednio bez układania drugiej warstwy i kręcą*najpierw sufity a potem ściany żeby płyta na ścianie w razie "W" przytrzymała tą sufitową wg mnie najbardziej prawidłowa jest wersja nr 1, mam rację?
  4. Witam, Czy to normalne że w niektórych miejscach (na 2 ścianach jak dotąd) popękał tynk ? rysy są*milimetrowe, poziome najczęściej lub lekko ze skosa. Dodam tylko że tynk jest świeży i wygląda to tak jakby pod swoim ciężarem się*te pęknięcia robiły ? Materiały są*dobrych firm a wykonawca sprawdzony/wiarygodny, tynki są*bardzo równe. Tynkarze mają*teraz przerwę ale czy da się*to jakoś*sensownie poprawić jak podeschną*bardziej*? a może tak ma być*? na to i tak pójdzie jakiś*grunt i cienko gipsu ale czy to wystarczy czy robi się*to jakoś*inaczej ? ma ktoś*jakieś*doświadczenie z tym ? Aha zauważyłem że te pęknięcia najbardziej pojawiły się w miejscach gdzie są trzpienie a nie tam gdzie cegła była (ale nie tylko) pozdrawiam zdjęcia:
  5. dzięki za odpowiedź, teraz mogę spać*spokojnie
  6. Witam, Pojawił się problem, wczoraj po wylaniu stropu (Teriva I) zakończonego około 16:30 - 17 zaczął padać deszcz od 19:00 do 20:30 a później od 24 do teraz (nadal pada), wg pogody ma przestać około 12 i teraz pytanie wiem że deszcz dzisiejszy od rana nie jest tak groźny jak ten wczorajszy (bo i tak by trzeba podlewać beton dzisiaj) bardziej zastanawiają mnie konsekwencje tego że przez ten czas od wylania do deszczu minęły 2h tylko i nie zdążył on dobrze związać - był raczej twardy, jednak pod naciskiem palca było czuć możliwość nacisku(płytko przy powierzchni), która teraz po kilkunastu godzinach jest już nie możliwa(stwardniał mimo deszczu?) jednak na powierzchni tego betonu pojawiły się małe kamyczki pewnie wypłukane przez deszcz czy oprócz wizualnego aspektu na cokolwiek ten deszcz mógł wpłynąć ? jest się czym martwic czy konstrukcyjnie będzie ok ? i tak na to przyjdzie styropian i wylewka więc o wygląd się nie martwię tylko o aspekt nośny. Jak sądzicie ?
  7. B 12,5 - 317 z pompa i rozładunkiem vat 22% (wyszło drożej niz b15 bo była mała ilość - 5m3 (a do betoniarki wchodzi normalnie 9m3) i doliczyli 180zl za rozładunek) - czyli netto 200 m3 + 30 pompa + 30 rozładunek B 15 - 305 z pompa (rozładunek gratis) vat 22% - czyli netto 220 m3 + 30 pompa B20 jeszcze nie zamawiałem. Troche strach brac beton na lewo... zeby potem nie popekal poznań, dobra markowa betoniarnia biorąca cement od GÓRAŻDŻE CEMENT oraz WARTA CEMENT UPDATE: B20 - 365 zł, brutto, w cenie rozładunek, pompa, operator z joystikiem.
  8. to masz super ceny ja sie pomylilem z tym cementem to jest za palete a nie za tone wiec 7,8 zl za 25 kg w leroy faktycznie maja tanio ale jak sie doliczy transport to juz rewelki nie ma super masz cene za ten beton szkoda ze u mnie tak drogo chca - sprawdzalem w 3 miejscach i ceny podobne
  9. bloczki m6 - 2,8 zl (ladne, równe) porotherm 25 pw- 5,3zl cegla pelna 150 - 1,03 cement do murowania 11zl 25 kg = 440 tona stal fi 6 gladka 2,68 kg stal fi 12 zebro 2.60 kg stal fi 8 zebro 2.68 kg styropian na fundament twardy 10 cm gruby - 15 zl m2 tarcica szalunkowa 530 m3 papa termozgrzewalna 68 zl rolka (10m2) beton b15 z pompa i transportem 305 zl za m3 Wszystkie ceny BRUTTO z faktura, transportem i rozładunkiem HDS, zdaje się*ze przepłaciłem trochę na stali ? aczkolwiek dużo jej nie potrzebuję wiec jakiegoś*parcia na to nie było - 850 kg sumaryczynie...
  10. Jakie waszym zdaniem sa najepsze hurtownie w poznaniu i okolicach ? - najlepsze zaopatrzenie - korzystne ceny
  11. Franz84

    grupa wielkopolska

    Jakie waszym zdaniem sa najepsze hurtownie w poznaniu i okolicach ? - najlepsze zaopatrzenie - korzystne ceny
  12. ok, dziękuję za wypowiedzi wszystkim trochę rzuciło to światła na przedstawiony problem, myślę że w moim przypadku gdzie ściana fundamentowa ma mieć poniżej 1 m i wystawać ponad poziom terenu na około 50 cm nie będzie sensu robienie wieńca zamiast tego wystarczy dać 2 warstwy pełnej cegły jako start dla murów parteru. Pozdrawiam
  13. http://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=7535 powołując się na tamto forum przytoczę wypowiedź jednego z redaktrów: "Wieniec na ścianach fundamentowych wykonuje się jedynie wtedy, gdy poziom podłogi parteru znajduje się powyżej 1 - 1,5 m ponad poziomem gruntu."
×
×
  • Dodaj nową pozycję...