Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

amiazga

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    158
  • Rejestracja

amiazga's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Ja miałem schody montowane około rok temu, okolice Krakowa, mniej więcej to samo co piszesz, tylko czysty dąb, bez lakierowania i wyniosło mnie to 8 tys. zł. Fachowiec przyjechał z podkarpackiego. I jak zrobiione? Można prosić zdjęcia i namiary na fachowca na p.w.? Zdjęcia: http://img197.imageshack.us/gal.php?g=imgp3145.jpg. Namiary: http://www.janusz-kazak.neono.pl/.[/url]
  2. Ja miałem schody montowane około rok temu, okolice Krakowa, mniej więcej to samo co piszesz, tylko czysty dąb, bez lakierowania i wyniosło mnie to 8 tys. zł. Fachowiec przyjechał z podkarpackiego.
  3. Cześć, ja tam pogodziłbym się z wysokością 2,6 m - zresztą tak właśnie mam u siebie Kombinowanie z izolacją pod wylewką i grubością wylewki to moim zdaniem nieuzasadnione większe koszty wykonania i możliwe później większe koszty ogrzewania...
  4. amiazga

    Super izolacja termiczna

    Kleje takie nie powinny być lane grubowarstwowo Jest jeszcze płyta fenolowa lambda 0,023, produkuje Recticel, nie znam zachowania materiału do takiej aplikacji Na tą chwilę już za późno, bo jest zrobione tak, jak pisałem powyżej. Ale dzięki za radę - jeśli obecne rozwiązanie okaże się problemem, to spróbuję działać wg Twojej rady.
  5. amiazga

    Super izolacja termiczna

    Niestety się nie udało - dzwoniłem do Ecotherm'u i min. grubość jaką mają to 3 cm, a ja mam tylko 2 cm miejsca. Poza tym minimum można wziąć 7 m2, a ja potrzebowałem jakieś 0,05 m2 Wykonawca parkietu powiedział, że zaleje to miejsce całe (40 cm x 12 cm x 2 cm) klejem poliuretanowym do parkietu i nic złego się nie będzie działo. Jak sądzicie, będzie to "działać"? Nie będą miał w zimie wilgoci/pleśni w tym miejscu?
  6. Problem jest taki, że styropian już kupiłem i nie chciałbym go wyrzucać Skłaniam się więc ku drugiemu rozwiązaniu, przy czym link, który mi podałeś jest do zaprawy wyrównującej, a nie do materiału zastępującego wylewkę, ale idąc tym tropem już łatwo jest znaleźć materiał na cieńszą wylewkę - dzięki
  7. amiazga

    Super izolacja termiczna

    Pianka poliuretanowa wystarczy. Dzięki za info. Czy ta pianka jest wytrzymała na rozciąganie - żeby klepka parkietu mi się w tym miejscu nie "łódkowała" lub w ogóle nie odpadała? Czy taką piankę dostanę w markecie typu Leroy-Merlin?
  8. amiazga

    Super izolacja termiczna

    Dzięki za podpowiedź, ale nic nie widziałem tam o odporności tych płyt na zrywanie, a to jest właśnie parametr, który powinien być "dobry" dla takiej izolacjo-posadzki...
  9. Chciałbym docieplić swój balkon i planuję dać 5 cm styropianu, na to wylewkę z siatką stalową w środku i na górę płytki, a gdzieś pomiędzy jeszcze izolację przeciwwilgociową (nie wiem jeszcze w którym miejscu). Żeby nie wyjść w ten sposób zbyt wysoko pasowałoby mi dać max. 3 cm wylewki, a z tego co wiem, zwykła wylewka cementowa powinna mieć co najmniej 4-5 cm grubości. I tutaj pytanie: czy jest jakiś specjalny materiał, którym można zrobić taką cieńszą wylewkę?
  10. Witam, Mam taki problem: rura doprowadzająca powietrze do kominka na długości około 30 cm (szerokość 11 cm) musiała minąć górą inne rury (c.o., odkurzacz centralny) i jej górna ścianka jest tylko 2 cm pod poziomem wylewki. Normalnie leci po chudym betonie i nad nią będę miał 5 cm styropianu i 5-6 cm wylewki. Teraz pytanie: czy znacie jakiś super materiał, który ma grubość tylko 2 cm, a posłuży za izolację termiczną i podłoże pod parkiet?
  11. Zrobię, jak już będą zamontowane, czyli pewnie za jakieś 2 tygodnie - na razie czekam na polakierowanie schodów...
  12. Ja kupowałem takie lampki właśnie firmy Skoff: http://www.halogen.pl/images/produkty/0/2066/8274hq8fk7qrz7e7sx7s.jpg, ale płaciłem za nie jakieś 40 parę złotych w Castoramie.
  13. amiazga

    Grupa krakowska

    Ja kupowałem takie lampki właśnie firmy Skoff: http://www.halogen.pl/images/produkty/0/2066/8274hq8fk7qrz7e7sx7s.jpg, ale płaciłem za nie jakieś 40 parę złotych w Castoramie.
  14. jak robiłeś to na tak późnym etapie, to co zrobiłeś z normalnymi kanałami wentylacyjnymi?, jak duży masz domek? czy polecasz firmę, która Ci to robiła? Normalne kanały są zatkane - może kiedyś jeszcze się przydadzą na wypadek awarii rekuperatora Domek mam ten: http://www.archigraph.pl/?co=projekt&n=343 - nie wiem, czy to duży, czy mały - dla mnie w sam raz Firmę ogólnie polecam - zrobili zgodnie z umową i wygląda że działa OK, chociaż jeszcze tego tak naprawdę nie potestowałem, bo nie mieszkam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...