Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marketleader

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez marketleader

  1. Czyżby nikt z grupowiczów nie zaczynał budowy w okolicach Rzeszowa?
  2. Sprzedam garaż blaszak 3X5 m, roczny, Rzeszów-Racławówka. Transport kupujacego. Cena 1000 PLN.
  3. I jeszcze jedno. Można zażyczyć sobie przygotowanie tynku akrylowego z domieszką środka grzybo i pleśniobójczego. Jednocześnie zapewniano mnie, że w opcjach z tynkiem lub farbą silikatową taki dodatek jest niepotrzebny, bo silikat jest odporny na grzyba. Czyli tynk mineralny + farba silikatowa jest rozwiązaniem tanim, nie brudzącym się i dodatkowo odpornym na zanieczyszczenia mikrobiologiczne. Jak się to sprawdzi w praktyce będę mógł powiedzieć w przyszłym sezonie.
  4. Przykładowe wyliczenia, które uzyskałem w BOLIX. W cenę wchodzi wszystko (czyli kleje, siatki, grunty) oprócz docieplenia (styropian lub wełna): tynk akrylowy na stryropianie: 26,64 tynk silikatowy na wełnie: 38,75 tynk mineralny malowany farbą silikatową na styropianie: 21,15 Ostatnia opcja jest najtańsza (poza gołym tynkiem mineralnym: 17,11) i lepsza od tynku akrylowego jesli chodzi o brudzenie.
  5. Zgadzam się, że trzeba oglądać, ale jako prawie laik jak mam ocenić pracę "artystów". Optycznie może mi się podobać, a niuanse, których laik nie dostrzega w ogólności dachu, mogą być spartolone. Więc wracam do mojego początkowego pytania: Na co zwrócić uwagę przy takim oglądaniu prac wykonanych przez różne ekipy.
  6. Od pewnego czasu oglądam po różnych budowach pracę różnych ekip do dachu. Z wierzchu wszystko wygląda podobnie, a diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Różne ekipy dawały mi różne ceny: od 25 do 45 PLN/m2. Czy ten co daje wyższą cenę jest dokładniejszy i lepszy, przez to bardziej rozchwytywany i przez to bardziej się ceni?. Jak ocenić czy dany dach jest zrobiony dobrze czy źle, na jakie szczegóły wykonania zwracać uwagę.?
  7. A ja mam 2 kominy Zapel: 9 m: fi 200 z kanałem wentylacyjnym + wentylacja 2 kanałowa 8,2 m: fi 160 z kanałem wentylacyjnym + wentylacja 2 kanałowa Całość brutto (z 7% VAT): 3178,15
  8. Wszyscy piszą, że nie ma być styropianu pod kominkiem, ale nikt nie wyjaśnił dlaczego? Więc dlaczego? I te dylatacje wikół kominka? To jak w końcu jest: potrzebne czy nie i dlaczego?
  9. A ja mam inny cytat: Współczynnik przew. cieplnej (W/m*K): - podłużny: 0,21 - poprzeczny: 0,40 Widać więc, że kierunek położenia MAX-a nie jest bez znaczenia. Zresztą to logiczne: przy ustawieniu na 29 cm, szczeliny powietrzne są w poprzek drogi ucieczki ciepła co daje silniejszą zaporę izolacyjną, a przy 19 cm szczeliny są wzdłuż drogi ucieczki ciepła, czyli stanowią słabszą zaporę.
  10. Mnie cenowo najtaniej wychodzi Alfa (czyli szczelinowy bez zalewania) a najdrożej bloczek pełny. A co powiecie na argument, że fundament z bloczków pełnych będzie ciężki i mniej wygodnie będzie się go murować (trzeba taszczyć cięzkie bloki ważące ok. 50 kg sztuka).
  11. Jak w temacie. Czy bloczki do murowania fundamentów powinny być pełne (monolityczne) czy mogą być np. typu ALFA szczelinowe lub AmerBlock. Spotkałem się z dwoma sprzecznymi opiniami: 1. To co pod ziemią, to nie powinno mieć pustych przestrzeni, bo może nabrać i utrzymywać wodę. 2. Jak się dobrze zaizoluje i dodatkowo wypełni otwory w dolnych wastwach, to woda nie ma szans na wniknięcie. A za to fundament będzie lżejszy i tańszy, a nie mniej wytrzymały. Proszę o opinię czy fundamenty można murować z bloczków pustakowych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...