Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lechoski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    825
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez lechoski

  1. Może spróbuje poprosić o opinię. Trawnik 800-1000 metrów. Dużo zakrętów i drzewek. To nie jest wypielegnowana trawka, tylko czasem trawa/ trawsko za kostkę. Gleba jest taka że trawa rośnie jak szalona. Mógłbym kosic co 2 dni, a kosze co tydzień, a czasem wyjade na parę dni i ... Sprzęt o pojemności 150 cc nie daje rady, przy szerokości koszenia 51 cm czasem staje w miejscu nawet przy koszemiu połowa szerokosci. Poszukuję sprzętu, stosunkowo niewielkiego, szerokość koszenia 40-46 cm (?), z napędem oczywiście i silnikiem i budową, którą da radę skosic wszystko Do 2000pln ( dla mnie to duzo) jestem w stanie poświęcić za cenę spokoju☺
  2. szuszenie tynków gipsowych lub woda z komina.
  3. lokalny mgr inż. mógłby podpowiedzieć również prawidłowe podpięcie do komina ceramicznego, to wygląda średnio co najwyżej. Założenie nasady wodnej i schłodzenie nadmiernie spalin, też niestety nie zawsze jest dobre, chyba , że powierzchnie gdzie rozprowadza się ciepło z kominka są na tyle duże ,że nie będziesz palił zbyt często na zredukowanej mocy.
  4. nadal wydaje mi się, ze ktoś kto sprzedał Ci wkład, nie miał ochoty lub pojęcia rozmawiać o paleniu. w przeciwnym razie wiedziałbyś, że ładowanie od brzegu do brzegu i pod sufit jest ekonomicznie, oraz na zdrowy rozsądek, BEZ SENSU Edit: Nagrzana ramka się nie odkształca, jest bowiem wykonana z takich samych profili pełnych jak w firmach z podobnymi cenami w euro. Pęknięcie mogłoby sie ujawnić z winy złego montażu w fabryce, ale w momencie najcześciej pierwszego duzego palenia, oraz najczęściej w innym miejscu i innym wzorku pęknięcia.( dlaczego nie wrzuciłeś zdjęcia również tutaj ?) Ty piszesz w innym wątku, że wkład użytkujesz pół roku, oraz przyznajesz tutaj, ze traktujesz go myjąc najtańszym środkiem z marketu. Gdzie jak zauważył PB prawdopodobnie zapchałeś uszczelkę kombinacją płynu do czyszczenia z sadzą, lub ktoś po prostu zawadził o narożnik Miejsce pęknięcia tylko to potwierdza. Co odpowiedziano w reklamacjach ?
  5. moze zdarzyć się taka sytuacja, możesz to reklamować, producent nie staje okoniem do tego typu spraw mimo, że prawdopodobne jest również, ze farba zeszła w trakcie pierwszego palenia. farba wtedy się utwardza pod wpływem temperatury i możliwe jest jej zdrapanie szczególnie z klamki, mimo , ze wkład ma farbę wstępnie utwardzoną w fabryce. ja zalecam pierwsze palenie robić jednym załadunkiem i poczekać na utwardzenie farby, co do otwierania drzwiczek, również brak wyjaśnienia sprzedawcy, drzwiczki trzeba uchylić na 1 sekundę , aby wyrównać ciśnienie i dopiero potem dość powoli otwierać. Można zamówić wkład u kogoś kto zna się na montażu, lub zamówić wkład z montażem na 8%, nawet jeśli chcesz wykonać obudowę samodzielnie. Raz - masz prawidłowo podłączony wkład (może zakładam to zbyt optymistycznie, ale zwykle dany producent ma listę sprawdzonych wykonawców) Dwa - koszty identyczne często jak przy montażu samodzielnym (różnica Vat) Trzy - merytoryczną pomoc jak nie spieprzyć obudowy i jakie dobrać materiały itp. itd.
  6. nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale chyba masz na myśli mikroszczelinę, która może powstawać na łączeniu szyb? w jaki inny sposób mogłoby występować "wyszczerbienie" pod wpływem temperatury ? Narożna szyba składa się z dwóch niezależnych szyb złożonych ze sobą, nie ma to wpływu na szczelność,sprawność, przydatność do rekuperacji ani bezpieczeńśtwo itp.
  7. niech będzie nawet 0* w środku , albo plus 5 i we wszystkich ścianach skumulowane to 5*, nawet najlepszym kominkiem grzejącym konwekcyjnie minie kilkanaście godzin zanim w domu pojawi się oczekiwana temperatura. W międzyczasie może na ścianach pojawić się woda. podłogówką nagrzeje to po jakichś 2-3 dniach, z bardzo dużą dozą optymizmu na to patrząc i zakładając , że dzisiejsze wodne palenisko sporo oddaje również przez szybę nie potrzeba do tego żadnych wzorów tylko trochę wyobrazni, której autorowi wątku zabrakło i zdenerwował się na bogu ducha winnego Baturę, który tylko chciał "pomóc"
  8. Turbinę daj najmniejszą z możliwych . Przewietrzaj obudowę konwekcyjnie jak najmocniej (większe wyloty ) i zostaw ponad normę odległości od wkładu . Albo zainwestuj w jakąkolwiek krzemowke. Wełną można zrobić sobie krzywdę . Jaki to wkład k.pl ? Nadia ?
  9. No i okazuje się, że do Brunnera za 20 tys. wystarczy wełna za 300 pln paczka
  10. Niestety, nie dam rady, nie do końca też temat kafli w tak szerokim kontekście jest dla mnie. Zadroszcze jednak tym, którzy na to szkolenie dojadą. Miejsce jest fantastyczne, a szkoła naprawdę z prawdziwego zdarzenia. Polecam zainteresowanym i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś w te progi zawitam. Pozdrawiam
  11. Moim zdaniem te rury w tej konstrukcji w razie pożaru po prostu się rozejda i wywala 1000 stopni do obudowy . W przypadku opisywanej kiedyś kozy ewentualny pożar powinien przejść bez konsekwencji, natomiast długa rura również będzie miała tendencję do roszenia i zapychania. Podłącz blaszaną koze na budowie długą rurką blaszana i oblukaj po miesiącu palenia. Inne warunki i materiały dlatego efekt szybszy natomiast jego istota taka sama. W systemach ceramicznych roszenie nie wystąpi w istotnym stopniu .Chyba, że popali mokrym drewnem. I to cała różnica . Po zbudowaniu konstrukcja rtx-a być może zapychac się przestanie, jeśli będzie miał i używał krótkiego obiegu, nie podejmuje się tego ocenic. Można by pokusić się też o zamknięcie tego w dodatkowym cienkim plaszczu, sprzedawane są również podobne systemy zasypowe, tylko czy akurat do tego wkładu...?
  12. Być może sadzy będzie mniej, doświadczenie na pewno będzie bezcenne, opisz tu za rok lub dwa wrażenia. Ja życzę zdrowia i wierzę, że będzie o.k. pewności nie mam . Zauważyłeś może, że nikt nie sprzedaje podobnych systemów. Dar... nawet swoich rur nie promuje do takiego użycia .
  13. Poczekaj na pożar tej sadzy, jak przeżyjesz, pewnie to cudo rozbierzesz. Ktoś, kto doradził Ci takie rozwiązanie nie czuł się do końca odpowiedzialny za Twoje zdrowie. Kominiarz - szkoda gadać.
  14. Dzięki. Juz zrozumiałem, niezastąpiony remis wyjaśnił to lopatologicznie. Obawiałem się też nieco, że ten pomysł ma jakieś inne cele.
  15. To stwierdzenie jest niezwykle szkodliwe dla nie obeznanego w temacie czytelnika. Drogi cztelniku laiku : przyjmujemy że od 2004 roku mniej więcej doprowadzenie powietrza w okolice kominka jest wymagane przez przepisy. Jeśli jakimś cudem Ci się nie przyda lub ktoś o wiedzy Piotra B. świadomie nie połączy Ci Brunnera z tym dolotem, to je sobie po prostu zaślepisz . Jeśli montujesz cokolwiek samodzielnie lub nie masz pełni zaufania do tego który montuje, dolot powinien być wykonany i użyty ZAWSZE. Choćby i nie bezpośrednio . Pozdrawiam
  16. Jak chcesz nie umoczyć kolejnych tysiecy to kup sobie Antka za 1200 a twoje cudo użyj jako cieplej zabudowy. Nie gniew się ale zbyt dużo w tym kominku do poprawy a przeróbka komina wątpliwa
  17. Oczywiście odpowiedź na pytanie jak stracić życie we własnym domu najlepiej znaleźć na forum. I to bynajmniej nie hydraulicznym ... Nie jestem ekspertem ale chyba mieszasz układ otwarty z zamknietym ? Zrób sobie samemu jakieś prostsze prace, kominek podłącz przez hydraulika.
  18. Celem było propagowanie komina konkretnej firmy. Przy okazji rowniez kilku palenisk. To są targi przecież . A że happening dość durny to dobrze. Przynajmniej się o nim mówi. Tak czy siak ale się mówi. I to 2 lata po wydarzeniu. I o to chodzi Sukces Sezon ogórkowy w pełni. Pytanie dlaczego Piotr nie wypowiada się na temat filmu jest również zasadne. Ktoś zapewne to wkrótce rozgryzie...
  19. lechoski

    Problem z Supra Temporis 2D

    Nie jest tajemnicą, że wkład który posiadasz należy wstępnie rozgrzać. Po osiągnięciu wysokiej temperatury powinno być o.k. dość drobne drewno w dużej ilości spalone swobodnie. Jakkolwiek mokre drewno raczej nie jest tu sprzymierzeńcem. Poszukaj sobie w necie zdjęć z pożarów kominów, w tym również systemowych ... nie stosuje się również do palenia klocków o średnicy powyżej 15 - 17 cm ... I nie wedzi drewna. jeśli chodzi o próbę z drzwiami tarasowymi, to zastosuj lekki uchyl. otwarcie na oścież daje odwrotne rezultaty . Wkład masz od teścia lepszy mimo wszystko, tylko palić się musisz nauczyć, lub masz coś skopane w podłączeniu lub samym kominie. (Supry nie sprzedaję)
  20. zibi, nadia, lucy, mbm, mbz -dobre wkłady polskiej produkcji. porównywał bym raczej z hyundaiem niż polonezem poszukaj lokalnie , poogladaj , porozmawiaj ze sprzedawcą - dopiero zdecyduj . znajdzie się też pewnie parę innych produktów innych producentów
  21. na k.pl to niemal wszystkie są do 5 tys. odwiedz kilka konkurencyjnych salonów, zbadaj hajduka unico i kratki. będziesz wiedział nieco więcej
  22. nadia 12 / nadia 14 dedykowane do rekuperacji. uczciwie trzeba jednak przyznać, że wkład gilotynowy jest zawsze minimalnie mniej szczelny od tradycyjnego, choćby miał i 7-krotny klik domykajacy. trzeba też zauważyć , że wpływu na reku nie ma to żadnego, chyba, że jest to pewien producent, który swoje gilotyny "zapomniał " wyposażyć w jakąkolwiek uszczelkę . może to od niego dostałeś owe zastrzeżenia co do szczelnosci ? jego nazwa zaczyna się na pierwszą literę alfabetu ?
  23. porównujesz emalię z szamotem, to nie to samo. przy odrobinie chęci nauki palenia szamot i szyba będą czyste, aż się teściowa zdziwi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...