Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Raulik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

Raulik's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Kolego Andy999 a jesteś pewien że nie chcesz dolniaka? tam dosypiesz kiedy zechcesz. Ja akurat jestem zwolennikiem opisywanej tutaj metody ale ja taki kocioł mialem za friko i jestem świadomy plusów i minusów takiego palenia.
  2. Agregaty prądotwórcze z automatycznym startem raczej nie wchodzą w rachube bo to dość kosztowne urządzenia,więc ciezko Ci będzie zrobić pełną automatyke za nieduże pieniądze.
  3. Ja do zasilania pompy i oświetlenia mam ups 1400VA i w wypadku braku prądu on podtrzymuje zasilanie na 1,5 godziny przy ciągłej pracy pompy, dodatkowo brak prądu powyżej 15 minut lub wzrost temperatury powyżej 60 st powoduje rozczepienie łancuszka od miarkownika.W wypadku awari pompy mam wodociąg podstawowe pytanie to jaką moc ma twoj hydrofor i jaką masz studnie wierconą czy kopaną?
  4. Wiesz moje pytanie było podchwytliwe i miało na celu uzmysłowienie Ci że twoje wspominanie (propozycje)o buforach i regulatorach ciągu nijak się ma do rzeczywistości.Tak jak wspomniałeś w poście do tego trzeba mieć wiedze na temat instalacji.Nie wiem dlaczego wysnułeś wniosek że mi jest potrzebny regulator ciągu kominowego? sam stwierdzasz ze na tą kubature podejrzanie mało palę ale to fakt ,na ten sezon zapotrzebowanie wyniosło 1,8T reszte spalam poza sezonem do CWU. Dom jest nowy a że miałem odpowiadający mi kociol z odzysku to poprostu go wykorzystałem. Wracając do tematu buforu to uważam że jest on złem koniecznym i to wcale niepotrzebnym do podniesienia sprawności pieca bo to można uzyskać przez układ mieszający który jest o wiele tańszym rozwiązaniem.Bufor to także żadne zabezpieczenie w wypadku awari( w czasie jego pełnego naładowania lub w wypadku awari pomp) jak to często jest sugerowane. Według mnie cała instalacja przy tego typu kotłach jak mój powinna być tak obliczona by uzyskać maksymalny komfort użytkowania przy jak najniższym koszcie w moim wypadku jest to stałopalność ktora wynosi 24h Przeważnie nasze życie ma ustalony rytm w moim wypadku dopuściłbym albo do sytuacji takiej jak mam teraz albo do cyklu 12 godzinnego.Jeżeli przy naszym zapotrzebowaniu na ciepło nie możemy dobrać żadnego kotła o odpowiedniej stałopalności ,to wtedy należy dobrać do niego odpowiedniej mocy kocioł wraz z buforem. I tu jest pies pogrzebany, bo w wiekszośći projektów domów brak rzetelnych obliczen a instalatorzy i sprzedawcy w wiekszości niestety proponuja kotły nijak mające się do zapotrzebowania( nie przecze też że niejednokrotnie za namową inwestora ) ,przewymiarowując je w góre.Zauważ ilu ludzi w tym wątku narzeka na zbyt duże kotły ! Póżniej ten sam sprzedawca który sprzedał przewymiarowany kocioł proponuje bufor który ma podnieść sprawność owego.Bufor to zło konieczne bo niestety generuje straty ,koszty zakupu ,i o czym się nie mówi podnosi koszt budynku bo zajmuje jakąś powierzchnie ktorej wybudowanie tez kosztuje. Chciałbym żebyś nie brał do siebie tej uwagi o sprzedawcach ,bo jak w każdym fachu źli psują opinię tym dobrym . Pozdrawiam
  5. Mam kocioł camino 10kw ,obieg wymuszony ,przyjmijmy że zuzywam 2 T węgla temperatura na piecu 55st kubatura pomieszczen to 280m3+120l bojler Mam do ciebie pytanie jaki proponujesz bufor i ile on kosztuje z montażem (cena brutto)jaka jest żywotność takiego bufora i o ile wzrośnie sprawność pieca ? pozdrawiam
  6. Chodziło mi o ogólnienie : "zasadność stosowania dmuchawy dla innych forumowiczów w tym wątku jest poprostu niewiarygodna" cytat skróciłem dla jasności.
  7. Proszę nie uogólniać ,jak dla mnie PID u Jareckiego79 ma sens ,zresztą Jarecki79 pisał kiedy to ma sens a kiedy nie. Jak dla mnie to nie walka z wiatrakami a poprostu troche pomylone tematy ,jak zauważyłeś ten wątek przedewszystkim dotyczy jak to temat mówi spalania węgla kamiennego i autor jak i wiekszość ludzi w tym wątku ma na myśli potocznie wyobrażany węgiel o większych frakcjach a nie miał czy inne formy jego przerobu (gdzie bez nadmuchu się nie obedzie) i stąd to całe niepotrzebne zamieszanie. Myślę też że Last Rico zakładając ten temat chciał poprostu uzmysłowić ludziom że w prostych piecach idzie też palić w miare ekonomicznie i czysto.Natomiast zgodzę sie w pełni z nim ze stosowanie dmuchaw przy paleniu węglem w piecach górnego spalania jest nieekonomiczne,owszem że Jarecki79 bedzie mial racje że stosując PID mozna uzyskac bardzo dobre rezultaty ,ale pytanie po co wsadzać do prostego taniego kotła tak zawansowane sterowanie ? Tych których stać na nowoczesny kocioł nie trzeba przekonywać że np dolniak jest wygodniejszy a tych których stać na kocioł gazowy że będą mieli jeszcze lepszy komfort. pozdrawiam
  8. Pieca nie widzialem ale wg.przekroju i zdjec nic nie musisz przerabiać.Co do kierownicy to daje zysk taki ze powietrze wtórne jest kierowane na opal a nie jest zabierane odrazu przez spaliny do komina,przez co bardziej dotlenia i poprawia spalanie gazów w pierwszej fazie spalania. Jeżeli na przekroju są zachowane proporcje to obawiam sie ze moze być w tym przypadku tak że kierownica bedzie za krótka,ale to musisz dobrac doswiadczalnie bo nie wim jakie szeroke są drzwiczki a za długiej nie możesz zrobic bo ci bedzie blokowala otwieranie drzwiczek.
  9. Ja w pełni się zgadzam w tej kwesti z Tobą. Ale to nie pisałem do Ciebie a do Puławiaka który namietnie nawiązuje do niskich temperatur na kotle i zaleca np stosowanie buforów które są niekonomiczne drogie i zajmują miejsce, co do jednego z nim się zgodzę ze jezeli ktoś ma problem to może zastosować zawor mieszający.Nawiasem mówiąc odpowiadając mi na postawione pytanie wykazuje brak konsekwencji. pozdrawiam
  10. A mnie zalewa krew jak ktoś się czepia nazwy ,każdy po przeczytaniu tego forum doskonale sobie zdaje sprawe co się kryje pod, jak dla was, niewłaściwą nazwą "górne spalanie" i jak dla mnie to niepotrzebnie "bijecie pianę" ,chodzi nie o nazwę a o efekty a to było założeniem autora tego wątku. Jak dla mnie to EOT bo, to nic nie wnosi do dyskusji.
  11. Jakby nie spojrzeć na ten kocioł to spalanie od góry jest zgodne z instrukcją tego kotła. Co do blaszaków to nigdy nie kupie bo blaszaki rdzewieją a co do żeliwa to jako fachowiec (tak wnioskuje po reklamowaniu się )potwierdzisz to że żeliwo praktycznie koroduje powierzchniowo i z tego tez względu Camino może sie pochwalić taką dużą żywotnością swych kotłów .Ile blaszaków wymieniłbym przez 34 lata? Co do pytania o moc się nie wypowiem w okresie zimowym u mnie pali się non stop po załadunku pieca zasypuje go żarem i nie zauważylem by w tym czasie temperatura w domu się obniżała .
  12. Ale ja nie mam bufora bo po co? budynek parterowy 110m2 ,piec żeliwny 8kW stałopalnosc nawet w najwieksze mrozy tej zimy to minimum 24h przy zasypie max 18kg temperatura na piecu 55 , bufor w tym momencie to jak dla mnie marnowanie miejsca i pieniedzy.
  13. Twoje wypowiedzi potwierdzają to że producentom i handlarzom wogóle nie zależy na dobrym spalaniu a Twej wypowiedzi przeczy właśnie ten temat na forum jak i moje i innych doświadczenie w tym temacie. ps. Jak bedziesz tak natrętnie spamował to odniesiesz odwrotny skutek do zamierzonego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...