Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mirosław Kotuszewski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    94
  • Rejestracja

Mirosław Kotuszewski's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Nie daj się wpuścić w maliny. Podgrzewacz wody powinien miec minimum 200 litrow wody. Inaczej ciagle bedzie niedostatek cieplej. Szczegolnie jesli zaierzasz grzac tylko w II taryfie. Ja osobiscie mam 300 l. I uwazam, ze to jest w sam raz.
  2. U mnie też tak jest ze styropianem. Cieplej chyba się ne da.
  3. Ale i oni też potrafią liczyć. I za pół ceny nie będą pracować.
  4. Drożej to będzie do momentu kiedy ludziska będą mieli jakąkolwiek kasę. Skończą się tanie kredyty i tanie metry kwadratowe to i skończy się wzrost cen w budowlance mieszkaniowej. Myślę, że do górki już niewiele brakuje. Potem niewielki spadek cen (korekta) stabilizacja i już ciągły wzrost, ale już nie o tyle procent co teraz.
  5. Zgadzam się. Nie wystarczy. A życie bez łazienki i kuchni to porażka. Wbrew pozorom, te dwa pomieszczenia kosztują znacznie więcej niż się zakłada, że kosztować będą. I jeszcze jedna uwaga. Wg. mnie ceny materiałów konstrukcyjnych znacznie szybciej idą do góry niż ceny na materiały wykończeniowe. Więc jeśli się okażę, że na stan surowy wyda się więcej niż w kalkulacji, to na wykończeniówkę już nie starczy. Proponuję ponownie policzyć kasę, bo relacje cenowe dzisiaj są niewspółmierne do tych sprzed roku czy tym bardziej sprzed dwóch lat. Myślę, że dzisiaj za wybudowanie swojego domu musiałbym wyłożyć min. 20% więcej niż jeszcze rok temu. Weżcie to pod uwagę. Z drugiej strony w najbliższej przyszłości taniej nie będzie, bo ceny mieszkań ciągną za sobą ceny domów. Wynagrodzenia zachodnie podnoszą apetyty krajowych wykonawców, a wielkie inwestycje wysysają rynek z nietórych grup materiałów. Te wszystkie czynniki zmieniły budowlaną rzeczywistość. Dlatego uważam, że do wyceny sprzed roku należy doliczyć stosowny procent. Ale popieram, budować warto i napewno będzie to tanij w systemie gospodarczym (pojedyńcze ekipy do poszczególnych prac) niż przy pomocy jednego wykonawcy. Jeden wykonawca = drogi wykonawca i mało solidny. Reasumując 250 tys. powinno wystarczyć. Każdy tysiąc mniej to o jedną prowizorkę w domu więcej.
  6. Właśnie. Niby to takie proste, a mnie jakoś z trudem to zawsze szło. I nie zawsze oklejanie taśmą załatwiało sprawę.
  7. Czyli cały ten sprzęt za 800 lub więcej złotych nadaje się na wystawę w sklepie a nie do użytku???
  8. W takim systemie zamieszkiwania zdecydowanie prąd. Niskie koszty inwestycyjne, niska awaryjność, czystość, szybkie ciepło, brak możliwości zamarźnięcia grzejników. Ale trzeba uważać na możliwość zamarźnięcia wody w rurach z wodą użytkową. W tym wypadku trzeba jakoś dostarczyć trochę ciepła by w domu był +. Kalkulator w dłoń i proszę policzyć sobie to w jakimś np. 10 letnim okresie. I potem decyzja będzie jasna.
  9. Oni po prostu mają klienta w wielkim poważaniu. Robią jak im pasuje. Tną koszty pod pretekstem zwiększenia zadowolenia dla klienta, że niby będzie lepiej. Ale nikt się nie zastanawia, że w LPG wymyślono już liczniki, które są odczytywane na odległość co miesiąc. ZE nie musi nic robic, ważne że ZE jest i to nam wszystkim powinno wystarczyć. Prognozy to złodziejstwo. Za usługę jak i za towar powinno się płacić po ich otrzymaniu. Ja miałem taką sutuację, że nie korzystjąc jeszcze z prądu naliczono mi prognoze, wsadzono druczek zapewne gdzieś w siatkę ogrodzeniową i za kilka miesięcy przysłano polecony, że zalegam i mi odłączą prąd. Z tytułu dwóch wcześniejszych zapłaconych prognoz miałem w rzeczywistości nadpłatę. Ale miła pani w ZE oświadczyła mi, że mimo to mam zapłacić za ich nowe prognozy bo inkasent chodzi 2 razy w roku i tylko wtedy spisuje liczniki. A puki co prognoza obowiązuje i odsetki karne też. Zupełne science fiction. Płać karę bój się odcięcia prądu i wogóle przepraszaj, że żyjesz takie jest na dzisiaj podejście ZE do klienta. To monopol i czym prędzej powinno się go rozgonić. To jest rola UOKiK, URE i Państwa Polskiego. Ten monopol jest jedną z przyczyn braku mieszkań w IV RP.
  10. Im wszystkim się nie opłaca. Kurierzy często robią trudności, bo albo za ciężko, albo muszą dorobić. Generalnie warunki określane przez nadającego przesyłkę i płacącego za nią są uwzględniane przy wysyłce i w opłacie. Przy odbiorze to martwić ma się adresat przesyłki. Kiedyś też drążyłem ten temat. Zgodnie z prawem, za opóźnienia można dochodzić 2 krotności stawki jaką się zapłaciło. Acha i odszkodowanie nalęży się nadawcy przesyłki, a nie odbiorcy. Więc firmy kurierskie się nie przejmują i robią swoje, bo dla nich taka sankcja to jest śmieszna. Oni się nie martwią, że tobie zależy na czasie, oni juz kase wzięli. Acha i jeszcze jedno, mnie nigdy się nie zdarzyło by firma kurierska dostarczyła coś na czas. Więc walczcie o swoje!!!
  11. Ja mam taką dachówkę i uważam, że jest ok. Przez rok nic się nie dzieje, w tym ostatnia ekstremalna zima. Czasami zdarzają się promocje i ceramiczną można kupić w porównywalnych cenach. Kwestia wyboru. Wg. mnie jedna i druga położona prawidłowo na dachu przeżyje każdego inwestora.
  12. A co mogli by w polskiej TV puścić.? Pana "Zenka" klejącego mury, który nie jest w stanie dwoch zdań złożyć? A może właśnie to byłby sposób na wysoką oglądalność. Takie polskie budowlane reality show. Myślę, że może to byłoby lepsze od programu "Usterka". Jedno jest pewne, wielu ludzi, którzy z odległości budują nie wchodząc w szczegóły i na pytanie znajomych o budowę odpowiadają, że budowa idzie świetnie, przejżałoby na oczy. I może wielu nauczyłoby się ograniczonego zaufania do fachowców. Szczególnie tych, którzy robią wszystko i na wszystkim się znają.
  13. To całkiem rozsądny pomysł i na dodatek mało kosztowny.
  14. No nie przesadzajcie, 18 cm pod takie krokwie będzie ok. Szczególnie, że te krokwie częstokroć mają około 19 cm.
  15. Zgadzam się. To tylko koszty, a w zamian nic lepszego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...