Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tropp

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

tropp's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. tropp

    firma komink i ikominy

    Ja też mogę polecić tą firme. Ktoś spyta dla czego?? Bo mają szeroki wybór, profesjonalne doradztwo, a projekt kominka można dokładnie omówić przed realizacją co pozwala uniknąć niedomówień.
  2. A może by pytający określili ile mniej więcej chcą przeznaczyć na kominek i wtedy zaproponować rozwiązanie. Ale to pewnie już bardziej zapytanie ofertowe które najlepiej skierować do firm kominkowych.
  3. tropp

    KOMINKI nasze !!!

    No cóż. Ja bym nawet styropianu nie ryzykowała. Sądzę, że to musi być uczciwy betonowy fundament. Przecież sam wkład całkiem sporo waży, a jak się jeszcze doda obudowę z kamienia lub z kafli to są poważne obciążenia. No i to jest temat do dyskusji. Bo zastanówmy się czemu nie dajemy pod kominek styropianu?? Z powodu obciążeń jakie wywiera kominek na podłoże?? Czy zawsze możemy zrezygnować z izolacji cieplnej posadzki?? Czy jest jakieś rozwiązanie aby tą izolacje zachować, a zarazem postawić kominek?? No więc tak... powszechna opinia jest taka że nie stosujemy styropianu pod kominkiem. Ale jeżeli kominek stoi na scianie zewnętrznej?? Przecież istnieje coś takiego jak strefa (pas) posadzki na obwodzie ścian zewnętrznych która powinna posiadać izolacje cieplną, aby nie powodować strat ciepła. Teraz kwestia ciężaru kominka (ogólnikowo) - wkład waga średnio około 200-300kg; zabudowa z kamieniem zakładająć grubość płyt 3 cm (sam kamień około 90kg/m2) czyli srednio kamienia około 1,5 do 2 m2 to mamy 90x2=180kg;pozostałe ścianki, izolacja, przyłącze itp założe 150kg --> otrzymujemy 300+180+150=630kg. Ciężar rozkłada się za pośrednictwem wylewki posadzki na powierzchnię na której stoi kominek. Powierzchnia ta może wynosić około (przy prostym nie rozbudowanym kominku) 1.5mx0.8m=1.2m2 czyli obciążenie na m2 -> 525kg/m2. Teraz do takiego obciążenie można by dobrać odpowiedni styropian (z uwzglednieniem ciężaru samej posadzki). Bo chyba w tym wszystkim chodzi aby nie nastąpiło nierównomierne osiadanie posadzki. Dodatkowo można by posadzkę pod kominkiem zazbroić aby stworzyć coś w rodzaju płyty która będzie przenosić obciążenie w sposób równomierny. Tyle moich wywodów. Ale do mnie przemawiają liczby i porównania. Może poszperam jeszcze jaką ma odporność styropian na obciążenie.
  4. tropp

    KOMINKI nasze !!!

    Prosta forma a coś w sobie. Piękny kamień. Czy to trawertyn?? A jak się nazywa??
  5. Tłumaczone jest to tym że od wysokości kanału kominowego i jego przekroju zależna jest różnica ciśnień między dołem komina a jego wyjściem. A różnica ciśnień powoduje przepływ powietrza. I też słyszałem o takich przypadkach. Tłumaczono to tym że pomieszczenia, dom jest szczelnie zamknięty (szczelne drzwi i okna) a powietrze w naturalny sposób próbuje krążyć i wtedy jeden kanał ciągnie a drugi dmucha. Mogą też występować sytuacje zależne od ustawienia komina w stosunku do innych budynków, dachu czy kierunków wiatru. Znam też przypadek znajomych mieszkających w bloku na wyższych kondygnacjach gdzie też wentylacja działa w ten sposób że jedną kratką (w łazience) wieje zimne powietrze a w kuchni kratka ciagnie, a nasiliło się to po wymianie okien i drzwi.
  6. Podejrzewam ze teoria taka wiąże się z tym od wysokości komina zależy ciąg. Możliwe też że taka teoria jest prawdziwa. Bo zkładając że jeden z knałów (ten wyższy) będzie mocno wyciągał powietrze z pomieszczenia a moze jeszcze szczelnego pomieszczenia to dla wyrównania ciśnienia w pomieszczeniu powietrze z zewnatrz zacznie dostawać się poprzez ten kanał niski o słabszym ciągu. Tak to sobie ja myśle
  7. tropp

    KOMINKI nasze !!!

    Nie wiem czy mogę odpowiedzieć na to pytanie bo już raz dostałe upomnienie że komuś w temat wchodzę. Wiem że pytanie nie było do mnie więc przepraszam jak kogoś urażę że mu w parade wchodzę... Dobra więc na temat. Ja znam impregnat o nazwie BF-2. Jest to impregnat akrylowo - silikonowy. Pozdrawiam P.S. A kominek super.
  8. tropp

    KOMINKI nasze !!!

    A w Lubuskim nie ma żadnej firmy kominkowej czy drogo a może inne powody? nie do ciebie pytanie wiec sorry... Widać że na tym wolnym Forum pewnych osób nie można pytać . Więc przepraszam że w temat sie wcisłem Pytanko cofam choć zadawałem je aby czegoś się dowiedzieć.
  9. tropp

    KOMINKI nasze !!!

    A w Lubuskim nie ma żadnej firmy kominkowej czy drogo a może inne powody?
  10. dobre uwagi może by tak pokazać piętrko co kilka głów to nie jedna
  11. Jak mogę to dodam do dyskusji swoje dwa grosze potakując innym Twój projekt nie jest wcale tak bardzo nietypowy ale układ pomieszczeń z tyloma kątmi na pewno jest nieustawny działka szerokości 27metra nie jest wąską działką więc nie wiem czym kieruje się architekt jak juz ktoś wspomniał może jednak pomyśleć o innym projekcie lub projekcie indywidualnym a co do stanu surowego to nie ma się co tego bać bo wyrośnie zanim się obejrzysz i trafna uwaga sie tu wplotła aby jak najszybciej pomyśleć o wykończeniówce
×
×
  • Dodaj nową pozycję...