Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

emultimax

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

emultimax's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Szanowna Pani, Elektryczne ogrzewanie podłogowe jeśli jest prawidłowo zainstalowane oraz umiejętnie używane, z wykorzystaniem dobrego regulatora temperatury z możliwością programowania wcale nie jest drogie w eksploatacji. Z informacji jakie otrzymujemy od naszych klientów wynika, że jeśli system jest prawidłowo wykonany i mądrze użytkowany to koszt eksploatacji w łazience nie przekracza 5zł za 1m2 powierzchni grzewczej, a więc dla przykładu za 4m2 ciepłej podłogi w łazience miesięcznie trzeba będzie zapłacić około 20zł za prąd. Czy to dużo? - według mnie nie, ale to Pani sama musi ocenić. Jeśli chodzi o wybór mata grzejna - przewód grzejny tutaj wybór urządzenia zależy od tego gdzie będzie zamontowane. Jeśli ogrzewanie montuje się w warstwie wylewki betonowej, wtedy można wykorzystać przewody grzejne, natomiast jeśli ogrzewanie montuje się w warstwie kleju pod płytkami (np. w czasie remontu), wtedy należy wybrać maty grzejne. Im wyższa moc jednostkowa maty grzejnej, tym podłoga będzie nagrzewała się szybciej. Proszę tylko pamiętać, że pod wylewką betonową powinna być wykonana izolacja cieplna, jeśli takiej izolacji nie ma to trzeba ją wykonać bezpośrednio pod matą grzejną, stosując płyty izolacyjne THERMOPANEL, wedi lub ebeco cable board + ebeco cable kit
  2. wnioski ? chyba nie lubisz sąsiada ... Nie nie, właśnie chodzi o to, że bardzo go szanuję i mam z nim dość dobry "układ". Chodziło mi tylko o to, że ogrzewanie węglem tylko pozornie jest dużo tańsze od gazu, czy prądu, bo nikt nie wlicza w to swojej pracy, która przy tym surowcu energetycznym jest naprawdę ciężka .... A jeśli chodzi o cenę drewna kominkowego, to podobno wynosi około 160-200zł za m3, a nie jak ktoś wcześniej pisał 50zł/m3.
  3. Czy dobrze rozumiem, że jest to ogrzewanie elektryczne? Mógłbyś napisać coś o orientacyjnych kosztach eksploatacji w połączeniu z pompą ciepła? Podłoga ma 23-24st. C i to wystarcza do uzyskania odpowiedniego komfortu cieplnego? Na jaką temperaturę w pomieszczeniu (przy aktualnych warunkach pogodowych) to się przekłada, tak jak pisałeś wcześniej 20-21st. C ???
  4. w zasadzie odczuwalność komfortu cieplnego to sprawa indywidualna, znam takie osoby, które utrzymują temperaturę 25st. C w domu bo przy niższych temperaturach czują dyskomfort cieplny. Ja u siebie w domu w ciągu dnia aktualnie mam ustawioną temperaturę 18,5st. C i w nocy 18st. C - moim domownikom taka temperatura odpowiada. Ogrzewasz całe mieszkanie podłogówką? Czy podłogówka jest tylko do efektu ciepłej podłogi?
  5. Podobno przyzwoitą, czyli około 19st. C. W zasadzie to tak niskie koszty są dla mnie sporym zaskoczeniem. Wręcz trudno w to uwierzyć, ale z drugiej strony jaki miałby cel w tym, aby te koszty zaniżać? Wg mnie żadnej korzyści w tym nie miał, gdyż to On dzwonił do mnie jako klient, chcący zamontować podłogówkę elektryczną w innym pomieszczeniu ....
  6. Coś nie tak? To, że udzieliłem wypowiedzi w temacie, który ostatnio nie był aktywny, to chyba nie żadne przestępstwo, co ??? Temat wisi na forum, więc skoro miałem coś do dodania, to chyba nie ma w tym nic złego???
  7. Tylko weź pod uwagę, że paląc drewnem musisz się zatrudnić na etat jako "palacz" w kotłowni. Drewno spala się dość szybko, więc trzeba nieustannie doglądać kotła i podkładać, nie mówiąc już o tym, że nie możesz nigdzie wyjechać, bez zatrudnienia kogoś na zastępstwo do palenia w kotłowni, gdyż w przeciwnym razie instalacja w zimie może zamarznąć. Poza tym przy dużych mrozach podkładać drewno trzeba również w nocy (będzie Ci się chciało to robić???). Przy mniejszych mrozach w nocy nie musisz podkładać, ale za to prawnie na pewno obudzisz się rano i będzie w domu zimno i trzeba będzie od nowa rozpalać w piecu (kotle). poza tym nie dam wiary, że sąsiad ogrzewa taki sam dom drewnem za 600zł, a ktoś inny prądem 4000zł. Mój sąsiad pali węglem, ciągle chodzi brudny, podkłada, itp. dom ma około 150m2 i nie wiem, czy za sezon zmieści się w 4000zł (kupił 7 ton węgla i nie wiadomo, czy wystarczy), a nikt nie liczy jego naprawdę ciężkiej pracy przy rozładunku węgla, podkładaniu, rozpalaniu, wynoszeniu popiołu. Wnioski wysuwają się same ..... Wczoraj rozmawiałem z jednym z człowiekiem, który całe mieszkanie (około 80m2) ogrzewa prądem (piece akumulacyjne z rozładowaniem dynamicznym + podłogówka w kuchni i łazience). Wiecie ile płaci rocznie za prąd? Całkowite zużycie prądu, nie tylko na ogrzewanie, ale również na zasilanie wszelkich urządzeń elektrycznych w całym domu generuje koszty około 2500zł (w tamtym roku). Czy to dużo? Wg mnie mało, ale każdy musi ocenić to sam...
  8. Na allegro poza firmami oferującymi tzw. szajs są również solidne firmy, proponujące wysokiej jakości produkty w atrakcyjnych cenach. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę, czy sprzedawane produkty posiadają jakieś certyfikaty, atesty, itp. poza tym warto sprawdzić warunki gwarancji i dowiedzieć się w jaki sposób są realizowane ewentualne reklamacje.
  9. Kup lepiej sterownik przeciwoblodzeniowy ETO2G z gruntowym czujnikiem temperatury i wilgotności - koszt 1950zł. Zaoszczędzisz nerwów i będzie działało jak należy. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...