Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kubaj

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Kubaj

  1. Namiar proszę bardzo firma w której pracuję: http://www.aspol.com.pl/index.php?pdm=podmenu_cennikpe&inf=temat_cenn_pe_w&ag1=CENNIK%3EPOLIETYLEN%20-%20PE&sorta=
  2. Do łączenia rur PE równiez stosuje się kształtki tego samego rodzaju co w PP tylko wykonane z HDPE. Przy zgrzewie doczołowym napewno wytrzyma, ale trzeba umiejętnie zgrzać z uwagi na cienką ściankę rury PE.
  3. Zgrzewarka tego typu służy do tzw polifuzji termicznej, czyli innymi słowami zgrzewania instalacji z tworzyw sztucznych. Można nimi zgrzewać zarówno PP jak i PE, ale niestety nie wolno ich łączyć ze sobą (PP z PE) za pomocą zgrzewu. Można zastosować różnego rodzaju połączenia skręcane, rozłączne lub nie. Co do zgrzewarki jeśli dużo pracujesz to tej z allegro nie polecam. Pozdrawiam.
  4. Kubaj

    Gips na siatce

    Jeśli siatka jest wszędzie możesz spokojnie gipsować.
  5. Kubaj

    gips budowlany

    Gips budowlany jest od tego aby szybko wiązał. Jeśli chcesz mieć gips którym można dłużej popracować zastosuj klej gipsowy.
  6. Tak jak ta czerwona.Wystające tworzywo obcinasz po montażu płyty na równo ze ścianą.
  7. W takim razie mycie raczej nie przyniesie dobrego rezultatu ponieważ zostaną plamy.Niezabezpieczony tynk mineralny chłonie wodę i brud dlatego najlepiej jest zabezpieczyć go farbą elewacyjną hydrofobową np silikatową. Wówczas można użyć specjalnych środków do mycia elewacji, można uzyć myjki wysokociśnieniowej itd.
  8. Jakiej firmy jest tynk ? Był barwiony w masie czy malowany?
  9. Polska norma PN B-02151-3 zawiera wymagania co do izolacyjności akustycznej przegród budowlanych w budynkach o różnym przeznaczeniu. Spełnienie tych wymagań wymaga w niektórych wypadkach zastosowania specjalnej konstrukcji ściany działowej. Ścianami zapewniającymi największe pochłanianie dźwięków przechodzących są ściany o podwójnej konstrukcji nośnej. Oprócz wełny mineralnej lub szklanej duży wpływ na pochłanianie dźwięków ma grubość warstwy gipsu, dlatego ściany te mają zawsze płytowanie podwójne. Również rozwiązanie posadowienia ścianki na stropie ma zasadnicze znaczenie dla izolacyjności akustycznej.
  10. Kubaj

    płytki

    Musisz sprawdzić, czy istniejące płytki dobrze trzymają się podłoża. Najlepiej to zrobić przez opukanie powierzchni. Jeśli nie ma charakterystycznego głuchego odgłosu to jest ok. Najpierw musisz starannie odtłuścić całą powierzchnie płytek poprzez staranne umycie nie zapominając o fugach.Potem możesz zastosować grunt o zwiększonej przyczepności do podłoża na Ceresit CN 94 oraz klej wysokoelastyczny który spełnia normę C2 np. Ceresit CM 17. Pozdrawiam.
  11. Odświeżę bo może się przyda. Nie polecam styropianu na felc, jeśli już to na zakładkę, chociaż w/g mnie przy dobrze wykonanym ociepleniu to również i on jest zbędny(koszt). Problem polega na tym że przy grubości 12 cm większość producentów oferuje krzywe płyty styropianowe Zazwyczaj są to te skrajne w paczkach czyli 1 i ostatnia. Dla wykonawcy położenie takich płyt zwłaszcza felcowanych lub na zakładkę jest po prostu upierdliwe.Zazwyczaj odkłada się te płyty na docinki...Jedna warstwa w zupełności wystarczy jeśli wykonanie jest zgodne ze sztuką. Pozdrawiam.
  12. Też tak zrozumiałem Zostaw tą ścianę (jeśli masz na tyle dużo miejsca aby dostawić do niej drugą) i dołóż wełnę +płyte.Pamiętaj o uszczelnieniu profila pod spodem, przy ścianie suficie taśmą akustyczną. Pozdrawiam.
  13. Przeczytaj sobie na spokojnie http://www.hifi.pl/porady/ogolne/izolacja.php
  14. Tutaj masz wszystko http://catalog.geberit.com/public/catalog.aspx?cat=PL_PL-pl_1
  15. Chyba potrzebujesz sterownik pompy nie wiem czy akurat ten ale chyba coś w tym stylu http://www.allegro.pl/item542404953_sterownik_do_pompy_hurtowa_cena_2l_gwar.html
  16. Dam Ci dobrą radę Zrób tę garderobę abyś później miał spokój. Ja jej nie mam, szaf ciągle za mało, a gadania tyle, że pewnie będę musiał coś wymyślić
  17. Kubaj

    Jaka wełna do ocieplenia dachu??

    Ursa jest bardziej sprężysta, przez co dobrze trzyma się między krokwiami.Swego czasu producent twierdził,że jest to jedyna wełna na rynku której włókna unoszące się w powietrzu podczas montażu nie są rakotwórcze .
  18. święta racja Pozdrawiam.
  19. Mam u siebie w domu pomalowane stare cegły, piaskowiec, kamień gipsowy. Nic się nie łuszczy, wszystko ładnie wygląda. Najstarsze mają już 15 lat. Pomalowane raz i spokój.No ale może jeszcze za krótko, więc czekamy dalej.
  20. Kumatym to on nie był na pewno, raczej społecznikiem który lubi pracować za niewielkie stawki.
  21. Po pierwszej warstwie ułożonej między krokwiami, należy zamontować ruszt z profili CD lub z łat jeśli robimy konstrukcję drewnianą. Pomiędzy ruszt układamy drugą warstwę wełny szczelnie wypełniając każdą szczelinę. Folię przyklejamy taśmą dwustronną do profili lub przybijamy do łat,a potem tylko płyta. Ot cała filozofia . Pozdrawiam.
  22. Ten od 7 tys na pewno nie wiedział co mówi...
  23. Próg jest montowany na płytki lub płytką dojeżdżamy pod próg ( co jest równoznaczne ale zależy od rodzaju progu jaki masz w drzwiach).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...