Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Colin102

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Colin102

  1. Ja wykonuję takie ocieplenia i nie sa one takie łatwe w wykonaniu zwłaszcza jak jest niski stropodach i dużo ścianek działowych wewnątrz które podtrzymują płyty stropowe oraz gdy pozostawione jest rumowisko wewnątrz. Ocieplenie stropodachu polega na wykonaniu otworów technologicznych w dachu przez które wdmuchuje się izolację i równomiernie rozprowadza tak by w każdym miejscu była żądana grubość. Jeśli chodzi o "papkę" papierową" to także wykonuję ocieplenia w tej technologii tylko taka izolacja nazywa się izolacją celulozową i ma bardzo dużo zalet. Więcej można poczytać na znanych portalach także na Muratorze pod hasłem izolacja celulozowa. Jeśli chodzi o ceny to wahają się w granicach 100zł/m3 przy stropodachach i 220 zł/m3 izolacji celulozowej.
  2. Ja zajmuje się ocieplaniem stropodachów techniką nadmuchu oraz ocieplam metodą natrysku ("papki celulozowej" ) Jest to postać drobnych strzępek. Niemal każde włukno jest oddzielone, wyodrębnione. Taki puch może być lużno zasypywany (np: na strychu nieużytkowym, stropodachu, na jętkach) lub wtłaczany za pomocą specjalnego agregatu w przestrzenie zamknięte (np: ściany, międzykrokwia, pod podłogę itp) oraz może być natryskiwany (np: na ściany domu, sófity itp.).Więcej informacji u mnie na stronie elmet-system. Zajmuje się także wdmuchem innych granulatów np: styropian i wełna mineralna. Wad takiego rozwiązania nie ma poza tym że po takiej izolacji nie można chodzić. Jest to system bezmostkowy i dociera do wszelkich szczelin.
  3. Witam. Ja za ocieplenie poddasza techniką wdmuchu ciśnieniowego (dachy, ścianki działowe ściany, podłogi) biorę ok.240zł/m3 , a za lużny zasyp np: na jętki, stopodachy, stropy 140zł Wszystko zależy od powierzchni i grubości. Ocieplenia wykonuje wełną celulozową ISOCELL która ma znacznie lepsze właściwości niż wełna mineralna. Jest w stanie przyjąć 10l wody na m3 a wełna mineralna tylko 2l/m3. Celuloza ma rewelacyjne właściwości wygłuszające oraz zabezpieczające dom przed wilgocią, grzybami i szkodnikami. Dzięki zawartym solom boru jest niepalna i bezpieczna dla ludzi. Celuloza zdobyła nagrodę "przyjazny materiał" Dzięki swoim właściwościom kapilarnym przy zamoknięciu szybko rozprasza wilgoć i odparowuje nawet przy bardzo złej wentylacji. ISOCELL jest produktem Austriackim. Wełna celulozowa sprawdziła się w Skandynawi i Kanadzie. Wicej na mojej stronie elmet-system.pl oraz na izolacje.com.
  4. Mam piękne zdjęcia jak ściana ocieplona płytami się zachowuje. ściana składa się z blachy po obu stronach a wewnątrz znajduje się wełna mineralna płytowa. Na zdjęciach wyraźnie widać oszronioną ścianę z pasami zerokości 10 cm które nie są oszronione. Są to mostki cieplne które wyraźnie widać przy temperaturach poniżej zera. Co do wełny celulozowej mogę powiedzieć że wełna Isocell nie ulega biodegradacji i butowieniu ponieważ jest przesączona związkami boru. Dzieki czemu taka izolacja jest nie tylko odporna na butowienie ale także na grzyby i insekty. Wełna celulozowa reguluje wilgotność domu. Dla przykładu przy wilgotności 85% osiąga wilgotność 11%. Wełna mineralna czy wełna szklana może pochłonąć 2l wody na m3 a wełna celulozowa 10l nie tracąc właściwości izolacyjnych przy czym bardzo szybko odparowuje na zewnątz budynku. Osobiście zajmuje się ociepleniami domów także szczelin dylatacyjnych. Przy wtłaczaniu izolacji przez otwory na jednym końcu domu wylatuje ona na zewnątrz na drugim końcu po przekontnej domu w takim stopniu że muszę otwory przytykać włukniną. Więcej informacji mogę udzielić na mailu by się nadmiernie nie rozpisywać na forum.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...