Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mh

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mh

  1. może być, ale z papą termozgrzewalną jest mniej roboty i masz pewność że warstwa lepiku jest równomierna, acha i jak lepik to tylko na gorąco, żadne lepiszcze na zimno
  2. ja mam robena śledzką falistą antracyt już 5 lat na dachu 300m2 w po poprzedniej ciężkiej zimie miałem dwie pęknięte dachówki i to takie, które były docinane. Co do zamków to racja są pojedyńcze i krótkie więc musi być dokładnie układana, problem zawianego śniegu i deszczu pod dachówkami zależy od kąta połaci dachu, ale w końcu od tego jest folia wstępnego krycia, to ona odprowadza wodę, chyba że jest żle zrobiona. Gorzej z kominkami popękały mi praktycznie wszystkie.
  3. a ja do posiadaczy CTM stoję przed zamówieniem tego kominka oczywiście panorama tylko mam pytanie o sterownik czy steruje on również CWU tzn czy można do niego podłączyć czujnik temp ze zbiornika CWU i sterować pompką CWU niezależnie czy trzeba zastosować inny sterownik, bo jestem prawie przekonany aby sterownik zrobić samemu ale po co wywarzać otwarte drzwi?
  4. a ja do posiadaczy CTM stoję przed zamówieniem tego kominka oczywiście panorama tylko mam pytanie o sterownik czy steruje on również CWU tzn czy można do niego podłączyć czujnik temp ze zbiornika CWU i sterować pompką CWU niezależnie czy trzeba zastosować inny sterownik, bo jestem prawie przekonany aby sterownik zrobić samemu ale po co wywarzać otwarte drzwi?
  5. ja mam tak: chudziak, papa termozgrzewalna, folia styropian FS30 7cm wylewka zbrojona siatką.
  6. Ja zrobiłem tak jak PrzemoBDG i popękało, ale po analizie okazało sie, że przyczyna była inna. Słupy stały na wspólnej belce 14x14 i podczas tynkowania je poobcinałem przy słupach. Spowodowało to chyba, że na słupy inaczej zaczęły rozkładać się siły i to było przyczyną pąknięć. Po roku poprawiłem tynki na słupach i jest OK. Nic nie pęka.
  7. Ja mam okno balkonowe 2,7m i RKSy i nie mam z nimi żadnych problemów.
  8. Jak będziesz zamawiał okna to powiedz, że masz RKSy i chcesz okna górą wzmocnione. Większość firm robi takie wzmocnienia.
  9. ja mam też domek parterowy ok 160m2. szerokość ław od 40cm do 80 cm tam gdzie będzie przeniesione obciążenie dachu (tak mówił kierownik budowy)
  10. Dołączam się do tematu. Też zastanawiam się nad Hormannem ale oni mają do tych drzwi tylko ościeżnicę kątową, a ja nie chcę kątowej bo planuję założyć na otwór jeszcze roletę.
  11. Dołączam się do tematu. Też zastanawiam się nad Hormannem ale oni mają do tych drzwi tylko ościeżnicę kątową, a ja nie chcę kątowej bo planuję założyć na otwór jeszcze roletę.
  12. Farba z czasem odchodzi. Widziałem takie coś no i musi być odpowiednia np. chlorokałczukowa czy coś w tym rodzaju
  13. Ja mam gres w garażu i sprawdza się dobrze choć w domu jeszcze nie mieszkam. Łatwo utrzymać posadzkę w czystości. Tylko jedno ale czy w zimę ten gres nie będzie za śliski wtedy trzeba będzie uważać przy wjeżdżaniu
  14. Też potwierdzam. Ja puszki zastosowałem w instalacji oświetlenia, a do kontaktów bezpuszkowo kable będą w listwach przyścianowych. Szybkozłączki i kostki też bym nie polecał chyba, że do oświetlenia. Najlepsza jest skrętka i lutowanie.
  15. Ja to załatwiałem w 2002 i projekt kosztował 350 zł a podłączenie i odbiór 400.
  16. Doradźcie mi. Taras wejściowy mam mieć w kształcie łuku. środek promienia wypada we wnętrzu domu. Jak najprościej wyznaczyć taki łuk ale żeby był dokładny
  17. wierciłem 75 otworów zajęło mi to razem ze słupkami 2 tygodnie ale ja wiertałem w piasku
  18. Witam!! Chcę się przyłączyć do grupy. Jestem z Tychów i buduję pod Mikołowem w Gostyni. Co do przyłącza to miałem identyczną sytuację. Poszedłem do RPWIK i tam wszystko można załatwić, ale projekt przyłącza wykonują długo, więc z kobietą która obsługuje mój rejon porozmawiałem prywatnie i projekt miałen za dwa dni podpisany i zaakceptowany przez RPWIK. Wykonanie przyłącza i jego odbiór to kwestia tylko umówienia się.
  19. Witam!! Chcę się przyłączyć do grupy. Jestem z Tychów i buduję pod Mikołowem w Gostyni. Co do przyłącza to miałem identyczną sytuację. Poszedłem do RPWIK i tam wszystko można załatwić, ale projekt przyłącza wykonują długo, więc z kobietą która obsługuje mój rejon porozmawiałem prywatnie i projekt miałen za dwa dni podpisany i zaakceptowany przez RPWIK. Wykonanie przyłącza i jego odbiór to kwestia tylko umówienia się.
  20. Z tym fumdamentem to się zastanów. Ja 5 lat temu robiłem ogrodzenie. Otwory wierciłem świderkiem na głębokość 70 cm i nie zalewałem betonem tylko zasypywałem żwirem z piaskiem, lałem wodę i co 20 cm dobrze ubijałem. Co roku sprawdzam ogrodzenie i jeszcze ani drgnęło.
  21. Mieliśmy kiedyś wynajęte takie poddasze w górach na nartach. Na początku byłem tym zachwycony, ale po tygodniu pezestało mi to się podobać. U siebie też zastanawiałem się nad tym czy dać obniżany sufit na poddaszu, czy nie, bo mam dach czterospadowy. ale dałem i lepiej mi się podoba z tym sufitem. Bez kojarzy mi się ze stodołą.
  22. Wrócę jeszcze do ochronników przepięciowych. U mnie ZE nie wymaga ich stosowania, bo musiały by być zastosowane w conajmniej 3 punktach, tj na lini napowietrznej conajmniej 15m od rozdzielki (kl B), w rozdzielce (kl C), oraz w gniazdkach w najdalszym punkcie każdego obwodu. Próbowałem te zabezpieczenia policzyć (wykonać obliczenia za pomocą odp programu) na przykładzie własnej instalacji ale mi to niebardzo wychodzi. Ale we własnej instalacji zastosowałem ochronniki w rozdzielce. Dałem 4 pojedyńcze bo mam sieć TT a pojedyńcze wychodzą taniej. Zdecydowałem je dać po tym, jak w sąsiada dom uderzył piorun i popaliło mu całą instalację. Wiem, że w takim przypadku to może wiele nie pomóc ale wiem, że w tej materi coś zrobiłem
  23. ja w domku mam okna z THERMY, gdyż użytkuję je już parę lat w obecnym mieszkaniu. Polecili mi je znajomi. Jestem zadowolony więc po zamieszkaniu w domku też nie powinno być problemów
×
×
  • Dodaj nową pozycję...