
a_g_a
Użytkownicy-
Liczba zawartości
14 -
Rejestracja
a_g_a's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Czy mogłabym wiedzieć jakiej firmy okna i jakiego koloru wstawialiście w Waszym Gracjanie? My właśnie jesteśmy na etapie wyboru okien. Zastanawiam się czy nie podzielić okien w salonie, w kuchni i gabinecie na 2-skrzydłowe bo podobno 1-skrzydłowe będą bardzo ciężkie. Co do koloru to też jeszcze nie wiemy, albo białe albo brąz ale nie za ciemny bo mamy bardzo ciemny dach. Będę wdzięczna za info i porady. Pozdrawiam. PS Zadowoleni jesteście z wyboru projektu? Nam jak na razie się podoba. Zobaczymy jak będzie w użytkowaniu.
-
Widzę, że Rojter jest tutaj wzorem dla wielu Gracjanowiczów. Muszę przyznać, że my także co nieco od Niego zaczerpnęliśmy. Na przykład zleciłam wykonanie wnęki w kuchni i wiatrołapie w takich samych wymiarach bo nie wiedziałam dokładnie na jakie wymiary się zdecydować a nie chciałam strzelać. Zauważyłam,że ściana kolankowa u Rojtera to 3 cegły +wieniec, u nas są dwie. W projekcie oryginalnym była jedna. My w sumie trochę obawialiśmy się podnoszenia zbyt dużo ale 3 cegły wyglądają dobrze. Chciałabym być już na etapie wykończeniówki ale nam jeszcze daleko. Ekipa od dachu ma wejść 12 listopada (chyba że pogoda nie pozwoli). A tak w ogóle to bardzo ładnie wykończyliście swojego Gracjanka Rojter. Często podziwiam Waszą galerię.
-
Mam pytanie o dach. Ile wyniosła was robocizna? Tzn ile za więźbę, a ile za pokrycie razem z ociepleniem wełną i podbitką. Czy ktoś krył dachówką ceramiczną? My właśnie planujemy tak zrobić. No i jeszcze jakiej folii najlepiej użyć? Z góry dziękuję
-
Zapłaciliśmy ok 21 tys. za robociznę, 35 tys. za materiały i ok 3100 PLN za sprzęt. U nas działka ma dość duże nachylenie i wysokość ścian fundamentowych wyniosła 1.12m. Z tego co udało mi się wyczytać w kosztorysie powykonawczym to: zużyto 5.45 M3 betonu B15 na podłoże gruntowe, 16 M3 betonu B25 na ławy fundamentowe+0.8m3 betonu B25 na stopy fundamentowe. Izolacje przeciwwilg. fundamentów z papy termozgrzewalnej (obmiar 65m2), bloczki betonowe CERTUS 38x25x12cm 1729 szt. (3.20 PLNza sztukę). Cement 25 z dodatkami 1.9 t. Izolacje przeciwwilg. powłok. bitumiczne pion. na zimno (roztw. asfalt do gruntowania 134 kg, roztwór asfalt. do izolacji 89 kg, DYSPERBIT 491 kg. Ocieplenie ścian bud. fund. płytami styropianowymi gr 10cm metodą lekka-mokrą, (płyty aqua). Warstwa siatki na styropianie:zaprawa klej. sucha 343 kg, siatka z włókna szklanego 77.9 m2. Izolacje z folii kubełkowe 60 m2. Oczywiście nie wymieniłam tu drewna, gwoździ itd. Zamówiono tez dużo ziemi do zasypywania fundamentów. Patrząc na zdjęcia z naszej budowy widać jak wysoko wystają ściany fundamentowe (ze względu na różnicę wysokości jednego końca domu względem drugiego). Ja też uważam, że 59tys. to dużo, ale parter mamy wyceniony na około 63 tys. a poddasze na ok 19 tys. Więc w sumie wyszło by 141 tys za stan surowy otwarty. Musze tu nadmienić, że u nas wydłużono salon o 0.5 metra. Nie wiem jak inni ocieplali fundamenty (tzn. jaki styropian i jakiej grubości). W kosztorysie z Domeny, stan surowy zamknięty podają 269 tys. Chcielibyśmy sie w tym zmieścić a najlepiej być sporo poniżej ale zobaczymy.
-
Mam kolejne pytanie do osób, które maja już za sobą przynajmniej fundamenty Gracjana. Ciekawa jestem ile was one kosztowały (materiały+robocizna) nie licząc tarasu i schodków przy drzwiach wejściowych. Nam wyceniono je na 59 tys. (oczywiście z robotami ziemnymi itd, nic nas już nie interesowało). Fundamenty ocieplaliśmy styropianem aqua 10cm+folia kubełkowa. Więc czy te 59 tys do dużo, mało, czy standard?
-
Mam pytanie nie cierpiące zwłoki. Co z podciągami pod lanym stropem? Nasz majster mówi, że trzeba będzie kilka wykonać bo strop będzie za ciężki. Ale pytanie brzmi w którym miejscu będzie je najlepiej wstawić? Wiem, że majster zaproponował m in. aby jedna belka przebiegała jakoś ukośnie ale nie wiem czy to będzie w miarę estetycznie wyglądało. A jak to u siebie rozwiązałeś Rojter?
-
GRACJAN - nasze zmagania...
a_g_a odpowiedział viola_ab → na topic → Galeria zdjęć domów Forumowiczów
monika30, czy podnosiliście w Gracjanie ścianę kolankową i o ile? My planujemy podnieść o 1 lub 2 bloczki i zastanawiamy się jak to będzie wyglądało. Wasz Gracjanek już fajnie wygląda, a my mamy zamiar ruszyć z budową dopiero w czerwcu, również mamy Gracjana 2. Jeszcze tyle przed nami, ale uwielbiam oglądać zdjęcia z realizacji Gracjanów. -
Jeśli to możliwe bardzo proszę o zdjęcia wnętrz gracjana. My mamy dopiero zakupiony projekt ,w prawdzie Gracjan 2, ale różnica jest tylko w tym, że garaż jest 2-stanowiskowy. Budowę mamy zamiar rozpocząć w czerwcu tego roku. Wszelkie informacje dot. projektu i budowy są dla mnie niezmiernie ważne. Zastanawiamy się na zamianie betonu komórkowego na ceramikę i mmy zamiar wprowadzić kilka nie dużych zmian w projekcie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
-
Bardzo ładny kolor dachu w Waszym domku Ł&L. Czy to jet dokładnie taki jak w projekcie? Domek rośnie aż miło popatrzeć. My mamy już nasz projekt Gracjan 2 prawie od tygodnia. Jak na razie zleciłam wykonanie mapy do celów projektowych i czekać będę jeszcze przynajmniej 2 tygodnie. Zastanawiam się, czy i kiedy będę musiała wynająć architekta do adaptacji strychu na sypialnię z garderobą i łazienką. Czy porotherm w sumie wychodzi dużo drożej od gazobetonu? Pozdrawiam
-
Dzięki za odzew. Wszelkie uwagi są dla mnie niezmiernie cenne. Nie znam się na budowie i wiem, że przede mną długa droga. Mam zamiar trochę poczytać, żeby potem coś nie coś wiedzieć jak się już wszystko zacznie. Zastanawiam się, czy zmiany typu adaptacja strychu na sypialnię z łazienką i garderobą wymagają ingerencji architekta, czy jest to tez decyzja kierownika budowy? No i kiedy się te zmiany nanosi, czy trzeba od razu, zanim architekt w gminie naniesie projekt na działkę, czy tez można podczas budowy, w póżniejszym czasie? Z góry dziękuję za wskazówki.
-
Witam wszystkich forumowiczów sympatyków Gracjana. To mój pierwszy post. Właśnie zamówiliśmy projekt Gracjan z garażem dwustanowiskowym i z niecierpliwością oczekujemy listonosza. Szukaliśmy z mężem projektu i przeszliśmy już przez setki, albo raczej tysiące różnych katalogów... no i w końcu ulga Gracjan spodobał nam się obojgu i naprawde szybko podjęlismy decyzję o jego kupnie. Jak narazie planujemy zmienić kilka rzeczy: -zaadaptować strych nad garażem na sypialnię z prywatną łazienką i garderobą (jak to jest w projekcie Hermes 3) - odjąć część spiżarni i zrobić wnękę we wiatrołapie (albo nawet zlikwidować spiżarnię w kuchni i zrobić ją pod schodami) - możliwe, że zrezygnujemy z balkonu z tyłu domu bo i tak zostaną dwa. W zasadzie nie są konieczne balkony w domku, ale przy wejściu przydaje sie balkon jako daszek nad drzwiami, a z boku domu też może zostać, bo jest umieszczony nad wykuszem. - chcemy nieco podnieść ścianę kolankową (pewnie o jakieś 2 bloczki). Nie chcę, żeby dom stracił swój oryginalny kształt. Czytałam tutaj o przedłużeniu krokwi, i rzeczywiście stwierdzam, że to sprawi,że ta przestrzeń pomiędzy oknami na parterze a dachem ie będzie taka duża. Nieraz to bardzo dziwnie wygląda. - zastanawialiśmy się też, czy nie wydłużyć salonu o jakieś 0.5 metra, no ale to pewnie wymagałoby dużych przeliczeń architekta. Zobaczymy. No i te schody. Jak tu piszecie, są niewygodne bo 19 cm stopień. Jeszcze musimy sie ad tym zastanowić. No więc czekam na projekt i z zaciekawieniem czytam tutejsze forum