
szwarcu
Użytkownicy-
Liczba zawartości
13 -
Rejestracja
szwarcu's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
@pshemko84: można również prosić o taki wzór na maila? Przesyłam adres e-mail na privie, Z góry wielkie dzięki. S.
- 5 odpowiedzi
-
- odbioru
- protokołów
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dostęp do przepustnic przez sufit GK
szwarcu odpowiedział bitter → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Nie wiem czy jeszcze aktualne ale ja mam u siebie wycięte okrągłe otwory w suficie, możliwie blisko ściany i tamtędy dostaję się do przepustnic. Co prawda jeszcze nie zamontowane ale planuję tam umieścić drzwiczki. Radziłbym raczej umieścić je (przepustnice) możliwie daleko od anemostatów bo może "świszczeć" S.- 14 odpowiedzi
-
- dostęp
- przepustnic
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, korzystam z okazji ponieważ mam mały dylemat odnośnie kominka. Zamontowaliśmy sobie wkład Zuzia 16kW z dolotem, obudowaliśmy płytami krzemianowymi i chciałbym się dowiedzieć jakiej wielkości kratki zamontować do takiego wkładu. Zostawiłem sobie niewielki otwór na froncie obudowy i mały otwór z boku na samym dole. Z tego co się dowiedziałem, powinienem mieć dwa otwory na dole i jeden duży od frontu u góry - kwestia tylko jakie wymiary by to najlepiej grało. To pierwsza sprawa, natomiast kolejna jest natury szeroko pojętego "BHP" . Mianowicie mamy w domu rekuperator ale podczas kontroli kominiarskiej nakazano nam zamontować kratkę do wentylacji z żaluzją, na wypadek gdyby reku nie miał prądu itd. Kominek podłączony do komina dymowego z dodatkowym kanałem wentylacyjnym, niemniej jednak wszystko już jest zabudowane i o ile zrobienie dziury w obudowie to pestka, nie za bardzo wiem czym mogę się podłączyć do kanału wentylacyjnego samego komina, tzn jakiego materiału użyć - może to być rura spiro, flex? Z góry przepraszam, jeśli podobne pytania już padły ale nie jestem stałym użytkownikiem forum a wyszukiwarki działają jak działają. Dziękuję, S.
- 12 954 odpowiedzi
-
- biopaleniska
- forestnatura
-
(i 6 więcej)
Oznaczone tagami:
-
kilka sztuk mapek 1:500 = 500 pln, ponad miesiąc czekania. podział działki 3000 (jedna olbrzymia podzielona na 9 mniejszych + wytyczona droga) - czas trwania: wieczność (na poważnie, ponad pół roku). Okolice Krakowa.
-
Witam, co prawda napisałem już kilka postów na forum ale niemniej jednak wypada się przedstawić Planujemy budowę domu w Alwerni w Małopolsce. Póki co jesteśmy w powijakach ponieważ dopiero dostaliśmy od geodety mapy, projekt w zasadzie już wybraliśmy ale jeszcze nie kupiony i szukamy kogoś kto nam zrobi adaptację i naniesie pewne zmiany... Niemniej jednak chęci są i mamy nadzieję, że "papierologię" uda nam się załatwić tak żeby zacząć budowę najpóźniej w marcu. Jako, że jest to nasza pierwsza budowa, pewne pytania moga się wydać niedorzeczne zaawansowanym forumowiczom - niemniej jednak skądś wiedze musimy czerpać Pozdrawiam, S!
-
Natomiast ja potrzebuję dobrego architekta do adaptacji projektu. Jakieś wskazówki?
-
Beton komórkowy vs cegła
szwarcu odpowiedział szwarcu → na topic → Ściany, okna, stropy, kominy, garaże
Silikaty to np Ytong? Dobrze myślę? Z góry przepraszam jeśli to pytanie jest głupie aczkolwiek jeszcze nie do końca jestem obeznany z terminologią. -
O jak fajnie, że ktoś się interesował Krzysiem. My również myślimy o tym projekcie - wersja C z garażem 2-stanowiskowym. Havena: generalnie mamy podobne założenia jak Twoje przy czym my na pewno będziemy likwidować antresolę i na tym miejscu będzie garderoba a po przeciwnej stronie będzie duża łazienka. Chcemy też przedłużyć piętro o długość jednego stanowiska w garażu i w ten sposób przedłużyć pokoje. Póki co jeszcze teoretyzujemy ponieważ na razie jeszcze załatwiamy formalności związane z nabyciem działki ale Krzysiu już raczej zostanie u nas na lata
-
Planujemy budowę domu i naszym celem jest dom energooszczędny/pasywny. Zastanawiamy się nad zastosowaniem betonu komórkowego, przy czym ostatnio kolega, który buduje domy nieco mnie wyśmiał gdy o tym wspomniałem twierdząc, że to bezsens bo "ciągnie wodę jak gąbka a i tak pewnie będzie ocieplone więc się nie opłaca" (cytat może nie co do słowa ). No i generalnie zrobił mi mętlik w głowie twierdząc, że trzeba robić z tradycyjnych materiałów (porotherm etc) bo na to samo wyjdzie... Tymczasem zaprzyjaźniony architekt zachwalał bardzo beton komórkowy i już naprawdę nie wiem co o tym myśleć. Jak widać zapewne, dopiero raczkuję bo jest to pierwsza moja budowa w życiu stąd prosiłbym o opinie. *Z góry przepraszam jeśli wątek się już gdzieś przewinąl ale jak skorzystałem z wyszukiwarki to dostałem tonę wyników nie na temat i po otrząśnięciu się z oczopląsu, zaryzykowałem nowy temat.
-
malka, dokładnie taki miałem zamysł gdy zadawałem pytanie na samym początku - porównanie przy użyciu dokładnie tych samych materiałów. Ja zaczynam dopiero interesować się tematami związanymi z budowaniem tak więc być może dla takiego zaawansowanego użytkownika jak Ty, moje pytania zdają się banalne, dla mnie - niekoniecznie.
-
Dziękuję wszystkim bardzo za porady!! Na 99% wybieramy dach dwuspadowy.
-
Dziękuję! W wariancie optymistycznym będzie dachówka ale bardziej realnie należy spojrzeć i brać pod uwagę blachodachówkę - jak to wtedy wygląda?
-
Mam pytanie: jak się mają do siebie koszty budowy dachu czterospadowego do dwuspadowego (w obu przypadkach z jaskółkami). Jesteśmy na etapie wyboru projektu i ostatnio ktoś nas dośc mocno nastraszył mówiąc, że czterospadowy dach jest o wiele droższy w budowie. Rozpatrujemy m.in. 2 projekty, jeden dwu- drugi czterospadowy, w obu przypadkach powierzchnia dachu wynosi +-290 mkw. Z góry dziękuję za pomoc.